x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ב - השמח בחלקו
בפרק אבות, פרק ד' פסוק כ"ח, אומר רבי אלעזר: "הקנאה והתאווה והכבוד, מוציאין את האדם מן העולם". והנה אנו רואים רבים מבני העולם, הרודפים אחר הכבוד ואחר התאווה ומלאים בקנאה, חיים את חייהם עד שיבה ואינם יוצאים ועוזבים כל-כך מהר את העולם. אלא שחייבים אנו לומר, שהקנאה והתאווה והכבוד מוציאין את האדם מן העולם הפנימי שלו ומן העולם הפרטי הסובב אותו.
 
אדם שמקנא באחרים, הרי שהוא אינו שמח בחלקו, תמיד מתקנא באחרים, שיש להם יותר, ואפילו אם ישיג את מה שיש להם ויגיע למדרגתם, תמיד יהיו כאלה שיהיו מעליו, ועל כן הוא רואה ועסוק תמיד בעולמם של אחרים ואינו שמח בעולם הפרטי שלו, הסובב אותו והשייך לו- שזה מתת אלוקים.
 
כמו-כן אדם, הרודף אחר תאוות, הרי הוא מחפש תמיד גירויים חיצוניים שיתנו לו סיפוק פנימי, הוא מרגיש תמיד חסרון בנפשו וגם כאשר הוא ממלא ומשיג את אותו הסיפוק  ואת אותה התאווה, הרי שהוא נזקק כעת לתאווה ולריגוש גדולים יותר, כדי להרגיע את הצורך הפנימי ואת החיסרון השרויים בעולמו הפנימי. על-כן אין הוא מצליח להגיע לשמחה אמיתית ולשלמות פנימית, הוא רודף כל הזמן אחרי העולם החיצוני ונדחק מעולמו הפנימי.
 
והגרוע מכולם הוא זה, הרודף אחר הכבוד, כמו שנאמר- "תועבת השם כל גבה לב". כי זה האדם תלוי תמיד בדעת החברה והאנשים סביבו-  כיצד הוא נראה בעיניהם, מה הם חושבים עליו, הוא מייחס חשיבות לכל עניין וגורם, המשפיעים על תדמיתו וערכו בעיני כולם, החברה והסביבה משפיעים ומובילים את אורח חייו.  למעשה הוא נמצא בעולם של דמיון, שאותו הוא מפתח לעצמו, כי יכול מאוד להיות שהמציאות האמיתית אינה כך בכלל.
 
אנשים כאלו, הרודפים אחר הכבוד, הם למעשה אנשים חסרי בטחון והערכה עצמית, הם זקוקים תמיד לאישור והערכה של הסובבים אותם ועל-כן הם עסוקים תמיד בעולמם של אחרים ויוצאים מהעולם הפנימי של עצמם.
 
ועל זה נאמר- "אל יתהלל החכם בחכמתו ואל יתהלל העשיר בעשרו ואל יתהלל הגיבור בגבורתו, רק בזאת יתהלל המתהלל - השכל וידוע אותי"   
השמחה האמיתית, שיגיע אליה האדם, אינה תלויה, לא בעושר, לא בחכמה ולא בגבורה של הבלי העולם הזה. העושר והגבורה האמיתיים, החכמה האמיתית, נמצאים בעבודה הפנימית של האדם עם עצמו ועם אלוקיו, כמו שאומר בן זומא, בפרקי אבות: "איזהו עשיר? השמח בחלקו, איזהו גיבור? הכובש את יצרו, איזהו החכם? הלומד מכל אדם".
 
זו היא הדרך לשמחה אמיתית פנימית ושלמה, כאשר האדם שמח בחלקו, כאשר הוא מצליח להתגבר ולכבוש את יצרו, כאשר הוא נמצא בענווה ולומד מכל אדם - זוכה להשכיל ולהכיר את אלוקיו! 
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל