x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק א - בעשרה מאמרות
הכל נברא ע"י האין-סוף ברוך הוא, ע"י כ"ב אותיות התורה - "בעשרה מאמרות נברא העולם". כל הבריאה האדירה והנפלאה בכוח הדיבור - "הוא אמר ויהי".
 
מכאן אנו רואים ולמדים על עוצמתם של אותיות התורה, אשר כל אות ואות חובקת בתוכה כוח פלאי, אשר מסוגל ליצור ולברוא מציאויות חיות וקיימות. כפי שהבורא יתברך, בורא אין-סוף עולמות ומציאויות בכוח הדיבור, כך גם אנחנו, היות ואנו מורכבים בחלקנו הפנימי מ'חלק אלוק ממעל ממש' על כן גם אנו אנו פועלים כך בדיבורנו, בוראים ומשנים מציאויות בתוכנו ומסביבנו.
 
כוח הדיבור הוא אחד הכוחות הגדולים שניתנו לאדם והוא הכח המבדיל אותו מכל שאר הבריות. כמו שאומר הפסוק - "ויהי האדם לנפש חיה" אומר האונקלוס: "לנפש ממללה". עליונותו של האדם על כל יושבי תבל, מדרגת דומם ועד לחי, היא בזאת שהוא - מדבר.
 
שלמה המלך הפליג ואמר: "חיים ומוות ביד הלשון". אנו נלמד בפועל כיצד בכוח דיבורו של האדם הוא יכול ליצור הרמוניה, שלווה, שמחה, לעורר ולחזק את עצמו ואת האחרים, להשפיע על כל הסובב אותו לטובה, להצליח. ומצד שני הוא יכול ליצור מוות, לפגוע באחרים, לפגוע בעצמו, ליצור מציאות של בלבול ותסכול והכל בכוח הדיבור.
 
הגמרא מספרת על שני תנאים אשר לקראת שבת קודש לא היה להם במה לסעוד את נפשם. ישבו אותם שני תנאים, וע"י לימוד מעמיק בספר היצירה, ספר קבלה קדמון, הצליחו ליצור ע"י צירוף אותיות, כבש חי ונושם, עד שדנה הגמרא האם הוא חייב שחיטה כשאר הבהמות או לא.
 
מכאן אנו רואים, שע"י צירוף נכון של אותיות התורה, היתה פעם יכולת בדיבורם של ענקי עולם, אשר ידעו את סודם של האותיות, לברוא דברים ממש. חז"ל הקדושים מספרים על בצלאל, אשר בנה את המשכן, מדוע נקרא שמו בצלאל? שהיה ב'צל אל' והיה יודע לצרף אותיות אשר נבראו בהם שמיים וארץ. הדיבור הוא למעשה הביטוי המעשי בעולמנו לכל פנימיות האדם והמילים הם הכלים להורדת השפע מעולמות רוחניים אל המציאות הגשמית וכן להפך.
 
 

מתוך הספר "המימד הנוסף" מדריך למודעות עצמית לפרטים

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל