x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ז - גילוי הרצון הפנימי
 
כדי לברר לעצמנו מהו הרצון האמיתי שלנו, עלינו לנקוט במספר פעולות. ראשית, עלינו לשחרר את הרצון מכבלי המחשבה, כי ברוב הפעמים האדם נועל ומבטל את רצונו מפני שיקולים שכליים והגיוניים - שאין הוא יכול להשיג את הדבר או שאינו ראוי לכך או שהתנאים הנראים לעין אינם מאפשרים זאת וכו'.
 
כדי לשחרר את הרצון מכבלים אלו, עלינו תחילה להביע ולכתוב את מה שאנו רוצים באמת, ללא שום קשר לתנאים וליכולת להשיג את אותו הרצון, לחשוב שאין לנו שום הגבלה להשיגו ואת כל מה שאנו רוצים אנו יכולים לקבל ולהגשים- אפילו לעוף באוויר, אין טבע יש כסף ויכולות אין-סופיות.
 
לאחר שהסרנו את כבלי המוגבלות, אנו צריכים לרשום את כל הרצונות על דף ולאחר מכן לדרג אותם, מהרצון הכי גדול עד לרצון הקטן ביותר. מה שיהיה בראש הרשימה- זה יהיה למעשה הרצון הכי חזק שלנו וגם החיסרון הכי גדול ומקור התסכול והכאב שיש לנו.
 
כעת כבר יש לנו את הבסיס לעבודה. כאשר נזהה את הרצון האמיתי שלנו, נתמקד בו ונשלים אותו, הרי שאז נגיע להגשמה ולהשלמה וניגע במרכז הכוח והאנרגיות שלנו. למעשה, כבר בעת גילוי הרצון נרגיש שקט נפשי גדול יותר, כי אז נבין שכל שאר הרצונות השתלשלו מזה הרצון והחיסרון המרכזיים, ואז לא יהיה לנו פיזור הדעת ונדע היכן להתמקד.
 
כעת לאחר שרשמנו ודירגנו את הרצונות שלנו, עדיין לא הגענו וביררנו מהו הרצון האמיתי, כי ברוב המקרים הרצונות שאנו מביעים וחושבים עליהם נובעים מרצונות פנימיים יותר. לדוגמא, אדם שרוצה כסף, רוצה למעשה את הביטחון שהכסף נותן לו, ואם כן הרצון והחיסרון שלו נמצאים בביטחון, כי הוא למעשה חסר ביטחון ואמונה. השני רוצה כסף בגלל הכוח והכבוד, נמצא שהחוסר שלו הוא בהערכה העצמית ותשומת לב והוא רוצה להשלים זאת דרך הכסף.
 
נמצא שהכסף הוא רק הרצון החיצוני ואילו הרצון הפנימי והאמיתי הוא – כוח, כבוד, ביטחון וכו', והחיסרון נובע מחוסר הערכה עצמית, מחוסר אמונה וביטחון, ומחולשה פנימית וכו'.     
 
דוגמא נוספת היא אדם הרוצה להיות גדול בתורה כדי לגרום נחת רוח להשם, והשני רוצה להיות גדול בתורה כדי להיקרא רבי או לזכות לתנאים גשמיים טובים. נמצא שהרצון החיצוני אצל שני האנשים שווה, אך הרצון הפנימי שלהם שונה כרחוק מזרח ממערב ושמיים וארץ.
 
שלב הבא, לאחר שדירגנו את הרצונות שלנו לפי סדר חשיבות ורשמנו אותם על דף, אנו מתחילים לשאול עליהם שאלות- מדוע אנו רוצים את אותו הדבר?. לאחר שנענה על אותן שאלות, נגיע אל הרצון הפנימי והאמיתי שלנו הנקרא – תת רצון.
 
רצון הפנימי זה יכול לנבוע משני מקורות או מהנפש הבהמית או מהנפש האלוקית, עלינו לזהות מהיכן הוא נובע, יכולים להיות  גם כמה תתי רצון זה לפנים מזה, לפעמים ינבעו רצונות מהנפש הבהמית שיבטאו בכלל חסרונות בנפש האלוקית, רק שהאדם לא יודע זאת וחושב שע"י מילוי הרצון של הנפש הבהמית, ישקיט את הנפש האלוקית.
 
כאשר נגלה מה אנו רוצים באמת, נדע גם את מקור החיסרון שלנו ובמה אנו צריכים למקד את שאיפותינו ורצונותינו, כדי להגיע אל השלמות ואל האושר הפנימי. רוב רובם של החסרונות והרצונות הפנימיים של האדם נובעים מהחלק הרוחני שבו ועל כן עלינו להיות שמחים בחלקנו, שלפחות אנחנו נמצאים על המסלול הנכון, המסלול להגשמה עצמית ולשלמות פנימית.
 
לאחר שזיהינו את הרצון הפנימי האמיתי שלנו, שהוא למעשה החיסרון הגדול, המתבטא בנפש פנימה, אנו יכולים להתחיל בעבודה ובהתמקדות על הרצון דרך – הדמיון מודרך!
    


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל