x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק י - מצודה פרוסה
 
אומרת התורה בספר בראשית- "וכל יצר מחשבות ליבו רק רע כל היום". כאשר האדם אינו עוסק בבירור המדמה, ע"י לימוד והתחברות לצדיקים אמתיים, וע"י דמיון מודרך בצורה הנכונה והאמיתית, הרי שבודאי כח הדמיון שלו הוא למעשה כלי שרת, ליצר הרע, שהוא למעשה הנחש הקדמוני, הממשיך בפעולותיו עד עצם היום הזה, ועל כן כינה רבי נחמן מברסלב את היצר הרע בשם - כח המדמה. 
 
היצר הוא מלשון ציור, כאן נרמז לנו כוחו הגדול של היצר הרע, המוביל אותנו בציורים ובדמיונות שווא, אשר מוליכים אותנו שולל אל תוך מלכודות, הפרוסות כמצודה לאורך כל דרך החיים, כמאמר רבותינו ז"ל: "מצודה פרוסה על כל החיים".
 
אנו רואים בימינו אלו כיצד כח הדמיון מצד היצר נהפך לתעשייה של ממש- פרסומות, שלטי חוצות ענקיים, צבעים, קולות, מכשירי טלוויזיה ומחשב, מסכים מכל צד ופינה, הכל כדי להשתלט על מוחו ועל דמיונו של האדם.
 
אנשים מבזבזים את הדבר היקר להם מכל, שהוא הזמן, בישיבה מול מסכים, בבהייה בסרטים או במשחקי כדור. אנשים רודפים ומשקיעים את כל כוחם ומרצם אחר כסף, אחר תאוות, בתקווה שזה מה שיביא להם את האושר ואת הביטחון השמחה והשקט הנפשי. אך הכל תקוות שווא, כמאמר הכתוב: "אותי עזבו מקור מים חיים, לחצוב להם בארות נשברים, אשר לא יכילו את המים" האדם למעשה בורח מעצמו, הוא פוחד להתמודד עם פנימיותו, אך לבסוף- מרודף הוא נהפך לנרדף.
 
האדם מוצא את עצמו רדוף אחר דמיונות, אחר פחדים ואחר תאוות והכל מהסיבה של הליכה אחר הדמיון המודרך מן הצד השלילי, ועל זה כתב לנו שלמה המלך- "בני אם יפתוך חטאים אל תאווה", חטא מלשון החטאה של המטרה, החטאה של התכלית. עוד כותב שלמה בספרו, משלי- "כחינם מזורע הרשת בעיני כל בעל כנף", היצר הרע דומה לצייד, הפורס רשת ושם בתוכה פיתיון וכשמגיעים בעלי הכנף, הציפורים והעופות, הם משכנעים את עצמם שחינם פרוסה הרשת, שבאמת אין כאן צייד, רק תענוג של אכילת הפיתיון.
 
כך גם רוב בני העולם, שאינם שמים אל לבם, מה התכלית של כל העולם עם כל תענוגיו והנאותיו, והופכים את התענוג וההנאה, גם אלו האסורים, לתכלית ובכך למעשה הם משתעבדים אל כח התאווה ואל כח הדמיון השלילי, המוליך אותם אל פי- פחת.
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל