x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ג - כח המדמה
רבי נחמן מברסלב מכנה את היצר הרע, שהוא למעשה מלאך קדוש, שתפקידו רק למנוע ולהסיט את האדם מהחיים האמיתיים, בשם כח המדמה!
 
הוא מביא זאת במשל לאדם, שהולך בשוק, כשידו קפוצה, כולם רצים אחריו בחשבם שיש בידו משהו, אך לבסוף הוא פותח את ידו וכולם רואים שהיא ריקה.
 
כך, עיקר תפקידו של היצר הרע, מתבטא בכך שהוא מסיט את האנשים לרדוף כל ימיהם אחר דברים כלים ונפסדים, אחר דמיונות של רגע, הוא מכניס בהם מחשבות שאינם שייכות בכלל למציאות האמיתית, ובסוף ימיהם אינם לוקחים איתם מאומה לחיי עולם הנצחי וגם את ימיהם בעולם הזה הם יכולים לבזבז על דברים, שהם למעשה דמיון מובהק.
 
ענייני האדם והעולם חשובים הם, אך היצר הרע משתמש בכוח הדמיון כדי להעצים, להגדיל ולהפריז בחשיבותם, וזאת הוא עושה ע"י השפעה ישירה על המוח ועל דמיון האדם בפרסומות, בצבעים, במדיה תקשורתית, חברה וכו', הכל כדי שלאדם לא יהיה פנאי ויישוב הדעת  לשים לב לדברים האמיתיים ולנצל את זמנו היקר.
 
שימת הלב ויישוב הדעת, הם השלב הראשון והבסיסי לכל עבודה פנימית ואמיתית. אנשים הולכים מפוזרים ומבולבלים בדעתם, פועלים ע"י דחפים ואינסטינקטים, מתלהבים מדמיונות שווא, ומעסיקים את מוחם רוב הזמן בדברים לא מוחשיים ואמיתיים- אלא בדמיונות.
 
כוח המדמה יכול לשנות לגמרי את המציאות של האדם ולהפוך אותה מהפך אל הפך, לדוגמא- אדם יכול לחשוב שאנשים אינם אוהבים אותו ולא מעריכים אותו, הוא מדמיין לעצמו מה הם חושבים עליו וכיצד הם מסתכלים עליו, כאשר למעשה הדבר אינו נכון כלל ואפילו כולם יכולים לאהוב ולהעריך אותו.
 
כמו כן אדם יכול ליפול ברוחו כאשר הוא מדמיין, שהוא לא יכול להצליח בדבר מסוים או שאין לו את הכלים לכך, אך למעשה הוא יכול להצליח בדבר זה בנקל.
 
עיקר הבירור שעל האדם לעשות ע"י דמיון מודרך, הוא ראשית- לברר מהיכן נובעים הרצונות והדמיונות, האם יש להם בסיס במציאות, האם שורשם בנפש האלוקית או בנפש הבהמית וכיצד לרכז ולמקד את עוצמת המחשבה, הרצון והדמיון לנקודות החשובות באמת.
 
 
 
 
 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל