x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   החילוף - חלק ח

 

השלב השני שיכול לסייע ביותר לאדם הוא בירור הרצון. האדם צריך לחשוב ולברר לעצמו מה הוא רוצה באמת והאם רצונו הוא בענייני העולם הזה ותאוותיו או שרצונו הפנימי והאמיתי הוא שינוי רוחני לטובה. בודאי שספרינו אינו עוסק בחיפוש ורצונות גשמיים ובודאי גם מי שקורא בו רצונו האמיתי הוא בתחום הרוחני. ובכן כאשר האדם בירר את רצונותיו הקשורים לתחום הרוחני, בהתאם ליכולותיו ולדברים שהוא אוהב ונמשך אליהם וקשורים לשורש נפשו, הוא צריך לרצות זאת בכל מאודו ולהאמין שזה הפתרון היחיד לכל מצבו.

 

כאשר האדם ירצה זאת באמת, הרי שמן השמיים יוליכו אותו כבר בדרך הנכונה אל היעד, כי "בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכין אותו". על האדם להיות דבוק ברצון לכל אורך המסע, לראות תמיד את היעד והמטרה לנגד עיניו, לא משנה מה שיעבור עליו, בין בעליות ובין בירידות, בין בהצלחות ובין בכישלונות, הוא צריך להחזיק תמיד בתוקף הרצון הטוב. אם לאדם יהיה רצון אמיתי וחזק לשינוי ולגילוי האמת, הרי שמן השמיים כבר יורו לו את הדרך ויוליכו אותו בהשגחה פרטית, אך אם האדם ישאר פסיבי ורדום ללא שאיפות וללא רצונות טובים, הרי שלעולם לא יוכל אפילו להתחיל בדרך וימשיך לבלות את ימיו בהבל וריק, מובל אל מקומות אשר נפשו אינה חפצה בהם.

 

לאחר שהאדם מיישב את דעתו, מברר את רצונו ודבק בו, כעת הוא צריך לצאת לדרך, לגילוי הפנימי שלו, להגיע אל מחוזות הרוח והנפש, אל הארמון המואר ואל התכלית הנצחית שאליה הוא נועד, אך כיצד ידע את הדרך ומהיכן יקבל עצות להתנהל בה? אומר רבי נחמן, "שהעיקר והיסוד שהכל תלוי בו הוא לכוון את דעתו ורצונו אל האמת ואזי אור האמת יאיר לו את הדרך ויוביל אותו אל מחוזות חפצו האמיתיים".

 

בודאי שהדרך הסלולה והאמיתית להגיע אל תיקון הנפש ואל התכלית, היא דרך התורה והמצוות, אך גם בתוך התורה עצמה צריך האדם למצוא את דרכו הפרטית, את העצות, את הדרכות והנתיבים כדי להגיע אל גילוי נשמתו ואל הדבקות בו יתברך ואת זה נותנים לנו בעיקר הצדיקים הגדולים במעלה. אנו צריכים לדעת שתהליך החיפוש והגילוי הוא תהליך אין סופי, בכל פעם אנו מגלים רובד חדש בנפש ורובד חדש בחיבור ובהכרה אל מי שאמר והיה העולם, כמו שהוא יתברך אין-סוף כך החיבור אליו והדבקות בו הוא תהליך אין-סופי, רק שבכל פעם ובכל שלב אנו מתעלים יותר מתחברים יותר ומגיעים לשלמות פנימית יותר ויותר.


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל