x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   המהפך- חלק א
הרגע הגדול הגיע "ויפח באפיו נשמת חיים" האדם הראשון אשר בו כלולים כל הנשמות, נברא והושם בגן עדן. גן עדן הוא המקום המושלם ביותר עלי אדמות, אין סוף של יופי וחכמה, אין סוף של תענוגים והנאות, הטוב המוחלט. הרע לא היה שייך במציאות של גן עדן, הוא היה קיים מחוץ לעולמות רק בפוטנציאל, לאדם הראשון לא היתה התנסות חוויתית עימו.
 
"מכל עץ הגן אכול תאכל ומעץ הדעת טוב ורע לא תאכל ממנו, כי ביום אכלך ממנו מות תמות". זהו הציווי הראשון שמצוה בורא עולם את האדם הראשון. מה היה עניינו של עץ הדעת? ומדוע ציווה אותו השם יתברך לא לאכול ממנו?
 
מגלים חכמינו ז"ל, שכל עצי הגן היו בחינה של חכמות, שהאדם היה רשאי לטייל בהם ולהשיג אותם, ואילו עניינו של עץ הדעת טוב ורע היה, שברגע שהאדם יאכל ממנו, יקבל את הדעת להבחין בין הטוב לרע, אך מאידך גיסא הוא גם יחדיר את הרע אל תוך העולמות ואל עצמו, ובכוח הדעת שקנה, יצטרך להתמודד עימו.
 
ואכן הסיפור ידוע, הנחש, שהוא למעשה היצר הרע, מפתה את חוה, היא אוכלת מן העץ ונותנת גם לאדם הראשון לאכול. ברגע זה מתרחש המהפך, הרע חודר לעולמות ואל תוך האדם "ותפקחנה עיני שניהם וידעו כי ערומים הם". לפני האכילה הרגישו אדם וחוה את שיא השלמות וכעת נפקחו עיניהם, הם מודעים לחסרונות, לדברים השליליים, ערומים מכל אותם הרגשות שחוו קודם לכן, מתחבאים מפחד השם.
 
האדם נענש כתוצאה מן החטא "בזעת אפך תאכל לחם", האישה "בעצב תלדי בנים". הם מגורשים מגן העדן ועל הגן שם הבורא יתברך את הכרובים ואת להט החרב המתהפכת לשמור את דרך עץ החיים.
 
גן עדן זה כאן ועכשיו, אדם וחוה הם כל אחד מאיתנו, התורה אינה מספרת לנו סיפורים, היא ספר הוראה לחיים.
 
כל אדם באשר הוא, נולד אל עולם שהוא גן עדן. הכל חדש, הכל יפה, בזמן ילדותו הוא מרגיש את עצמת החיים, את עוצמת הרגשות ואת שמחת החיים האמיתית. מרגע הולדתו הוא מושגח ומטופל ע"י הוריו, הוא אינו צריך לדאוג, הכל מסופק לו, הכל ניתן לו בזמן המדויק- אוכל, מגורים, לימודים, אהבה, הוא מסובב במשפחה אוהבת, בחברים, כל עניינו זה רק ליהנות, לספק את צרכיו ואת ענייניו.
 
אך כאשר הוא מתחיל לגדול, הוא מתחיל לנגוס בפרי העץ האסור, שהם כל האיסורים והתאוות שבורא עולם ציוה את האדם לא לגעת בהם, ואז מתחיל אצלו תהליך של כהות חושים, של התגשמות, הוא הולך ומגורש מגן העדן הפנימי שלו, מן הרוחניות והתמימות, מושלך אל חיצוניות העולם.

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל