x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   המהפך - חלק ז
 
עיקר הסיבה ושורש העניין לחיפוש והמרדף של האדם אחר התכלית שהוא בוחר לעצמו היא, מכיוון שבעומק נפשו ובפנימיותו, הוא מבקש את אשר אהבה נפשו, רק שהוא חושב, לפי דעתו הנבוכה, שזה העניין שאחריו הוא רודף, יתן לו את הסיפוק הנפשי והרוחני, יביא אותו אל המנוחה והשלווה, יגשים לו את חלומותיו ויתן לו את האושר המיוחל ואת השלמות.
 
אנו יכולים להבחין גם שכל כת בחרו לעצמם את התכלית ואת המנהיג שילכו אחריו, וזאת הם עשו על פי תאוות ליבם, כלומר אלו שאהבו את הממון בחרו בממון כתכלית והלכו אחרי העשירים, אילו שנמשכו לחכמה בחרו בה כתכלית ומצאו להם מנהיג חכם וכן בשאר הכתות.
 
נמצא שכל הכתות לא חיפשו את האמת ואת התכלית האמתית, אלא חיפשו למלא ולחזק את תאוות ליבם ולהגשים את רצונם ועל כן בחרו להם מנהיג המונח חזק בתאוות אילו ביותר כדי שיוביל אותם אל התכלית שהם בחרו לעצמם.
 
אם רוצה האדם באמת להגיע אל תכליתו ואל 'הגן הנעלם' עליו להיות קודם לכן משוחרר משוחד התאוות והרצונות האישיים שלו, עליו לחפש ולדבוק ברצון היחיד לדעת את האמת ולהגיע אל תיקון נשמתו האמתי, רק כך יוכל למצוא את הדרך ומן השמיים כבר ידריכו אותו וישלחו לו שליחים ואת המנהיג האמתי שיוביל אותו למחוז חפצו האמיתי והנצחי.
 
אך הדברים אינם פשוטים כלל ועיקר, הבורא יתברך שם את 'להט החרב המתהפכת' לשמור את דרך עץ החיים, על האדם להפנים ולדעת זאת היטב, שללא יגיעה וחיפוש אמיתי, ללא ויתור על נגיעות אישיות של תאוות והנאות מזדמנות ושל הדעת והשכל שכל אדם קנה לעצמו, בלתי ניתן לפצח את סוד החיים ולמצוא את הדרך חזרה אל ה'גן-הנעלם', כמו שנאמר "יגעת ומצאת תאמין, לא יגעת לא מצאת אל תאמין".
 
כלומר עצם היגיעה, החיפוש וההליכה בדרך האמתית והנכונה, עצם הנכונות להקרבה ולביטול עצמי, היא המציאה הגדולה ביותר, כי על ידה האדם בונה את עצמו בפנימיותו ורוכש קניינים אמתיים, רוחניים ונצחיים.  עלינו לדעת, שהאדם נמצא תמיד בדרך, אסור לו לעולם לעצור ממהלך החיפוש אחר הבת-מלך האבודה, הוא משלים את עצמו וקונה לו דעת ואמונה אמתית, המציאה אינה מיידית ואינה מורגשת ומשולמת במזומן, כמו בשאר תאוות העולם.


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל