x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   המהפך - חלק ח
 
תהליך החיפוש הפנימי, יכול להיות ארוך וגם מיגע, אך תוצאותיו הם בנייה פנימית ונפשית, האדם הולך ומתעצם עם הזמן, הוא קונה לו קניינים רוחניים, תכונות אופי ומידות נכונות, עולה במדרגות ובעולמות הרוחניים, אך הכל בהתאם ללימוד, לרצון ולהתנסות הנכונה במעברי החיים.
 
לא כן אלו אשר הולכים בשרירות ליבם ואחר תאוותם, אותם אלו שויתרו כבר מזמן על החיפוש ועל מציאת ה'בת-מלך' האישית שלהם, נמשכים אחר החיצוניות ומזניחים את הפנימיות, אצלם קורה תהליך הפוך, הם מגדלים את כח היצר והתאווה ומזניחים את כח השכל והנשמה, הם נשלטים ואינם שולטים על עצמם, ועל כן בלתי אפשרי שיגיעו אל יעודם האמיתי.
 
כדי שיוכל האדם להתחיל במסע החיפוש העצמי, עליו תחילה לישב את דעתו "מה התכלית מכל ענייני העולם הזה", כמו שכותב רבי נחמן בספרו 'ליקוטי מוהר"ן' "ומה התכלית מכל התאוות וההנאות, הן הגופניות והן הרוחניות כגון עושר וכבוד, שהרי רובם ככולם מספקים הנאות זמניות ואחריתם מרה כלענה".
 
כל אחד מאיתנו, החפץ בחיים, חייב לשאוף תמיד לגלות את יעודו ואת פנימיותו, אך כדי שידע את הכיוון ואת הדרך האמיתית הוא צריך להתחבר דבר ראשון אל- כח האמונה.
 
האמונה היא למעשה הכח המוביל את האדם בדרכו בחיים, האדם צועד בדרך מסוימת מכיוון שהוא מאמין שהדרך הזאת היא הטובה ביותר בשבילו והיא אשר תביא אותו אל התכלית שהוא מאמין בה. כי את זה אנו רואים בחוש כיצד רוב בני העולם רצים אחר כסף תאוות כח וכבוד וכו', אפילו שיש להם די ויותר, הם עושים זאת רק מכיוון שהם מאמינים בכל ליבם, שדברים אלו יביאו אותם אל תכליתם הרצויה, אל האושר, השקט והשלמות הפנימית, הם גם לא מאמינים כל כך שהעולם הזה הוא עולם חולף ועובר ויש גם עולם הבא ונצחי, ועל כן הם משקיעים את כל כוחם ומרצם בדברים כלים ונפסדים.
 
בוודאי שעלינו להשקיע גם בענייני העולם הזה, כי האדם חייב להתפרנס ולהקים חיי משפחה וכו', אך עלינו לזכור תמיד שהכסף אינו תכלית, הוא אמצעי שאיתו אנו חיים, האדם צריך לחפש ולבקש את התכלית והסיבה האמיתית שלשמה הוא נמצא בזה העולם.
 
ובכדי שיובנו הדברים היטב, עלינו להדגיש, שהבחירה בדרך שאינה מובילה אל התכלית האישית של כל אחד מאיתנו, אינה שייכת רק לאלו הנמצאים רחוק ממחוזות התורה והקדושה, אלא גם בתוך מקיימי התורה והמצוות, יכול האדם לטעות ולהגיע לדרכים אשר אחריתם מוות, כמו שנאמר "זכה נעשית לו סם חיים, לא זכה נעשית לו סם מוות".


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל