x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   המחשבה - חלק ז

המחשבה - חלק ז

האדם, באמצעות מעשיו מחשבותיו ורצונותיו, יוכל לתת כח לנשמה השוכנת בו, או מאידך ליצר הרע השוכן בתוכו, וכאשר יתגבר אחד הצדדים הרי שממילא ישפיע ויכבוש את לב ומוח האדם להוביל אותו בדרך הטובה והאמיתית או בדרך ההפוכה ח"ו.

כל עבודתו של האדם הרוצה לזכות בחיים אמיתיים ונצחיים הוא להגביר את הרוח על החומר את הטוב על הרע, כמו שכתוב "הנה נתתי לפניך את הטוב ואת הרע את המוות ואת החיים ובחרת בחיים". ונשאלת השאלה, מי לא ירצה לבחור בחיים? הרי כולם חפצים בחיים ואם כן מה הוא הציווי שמצווה אותנו השם יתברך כאן.

אלא שבודאי העניין לא פשוט כלל, כי ההסתר וההטעיה של זה העולם הם כה גדולים, עד שבני אדם יכולים לחשוב על הרבה דרכים, שהם דרך החיים האמיתית והטוב האמיתי ולהשקיע בהם את כל כוחם ומרצם, כמו שנראה בהמשך. כדי שיוכל האדם לצעוד בלבחור בחיים, עליו ללמוד ולדעת תחילה מה הם החיים האמיתיים והנצחיים, האדם יכול ללכת בדרך שהיא למעשה מובילה לאבדון ולבחור בדברים הנראים לו טובים, אך למעשה הם הרס לנשמתו, כדי שיוכל האדם להצליח במסע ובתיקון נשמתו עליו להעמיק ולהתמיד בלימוד התורה הקדושה בצורה נכונה ואמתית, כדי לדעת ולהבחין בין הטוב האמיתי לטוב המדומה, שסופו רע. עליו להתחבר לצדיקים האמיתיים, כדי שילמד מהם עצות ודרכי חיים, שיובילו אותו אל הנתיב השייך לו, כפי שורש נשמתו.

אילו הם כללי המשחק, לטוב ולרע, והמשימה בודאי אינה פשוטה כלל. לאחר שגורש האדם מגן עדן, שם השם יתברך את הכרובים ואת להט החרב המתהפכת, לשמור את עץ החיים, פן יאכל האדם וחי לעולם. כל מי שחפץ בחיים הנצחיים, עליו להתמודד ולעבור את תהפוכות החיים בעולם הזה, עליו להתנסות ולהתמיד בחיפוש, עד שיזכה למצוא את שאהבה נפשו.

על כן משביעים כל נשמה טרם ירידתה לעולם "צדיק תהיה!" כדי שבכח השבועה, יוכל לזכור את מעלתו ולהגיע אל תכליתו, וקודם צאתו לעולם של היהודי מלמדים אותו את כל התורה כולה, ובצאתו משכיחים זאת ממנו, כדי שבכח ההארה והרשימו הנמצא בשורש נשמתו, יוכל להתגבר ולהגיע אל מעלתו. 
 

 תם ונשלם פרק א - המחשבה


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל