x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   הרב שלום ארוש - ראש מוסדות חוט של חסד
הרב שלום ארוש נולד במרוקו, ועלה לארץ יחד עם משפחתו כשהיה בן 13. לאחר שסיים את לימודי התיכון התגייס לצבא. בזכות כישוריו המיוחדים התקבל ליחידת החילוץ המובחרת של חיל האוויר – 669, שם שירת כחובש קרבי מוטס, וסייע בהרבה מבצעים שחלקם חסויים עד היום. כבר אז ניתן היה לראות את הרצון העז שבו לסייע לבריות ולהציל נפשות. לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד באוניברסיטה לימודי כלכלה, בהם הצטיין.
 
במהלך לימודיו כסטודנט לכלכלה, תוך כדי יגיעה בלימודיו על מנת לקצור ידע והצלחה בתחום, הגיעה אליו הידיעה הקשה והמרה מהיחידה בה הוא משרת - מסוק ובו חמישה מחבריו ליחידה התרסק בדרכם לפעולה מבצעית. כל החמישה נהרגו. ידיעה זו, שהסבה לו צער וכאב רב, היא זו שגרמה לתפנית העצומה בחייו. כשליווה חבריו בדרכם האחרונה (חמש הלוויות שנערכו ביום אחד) החל לשאול את עצמו: האם זהו סופו של כל אדם? מה קורה עם חבריי עכשיו? האם זו התכלית של האדם? האם ברגע אחד החגיגה נגמרת והכל בטל ומבוטל? לאן אנחנו רצים ובשביל מה אנו מתייגעים כל היום? ועוד שאלות רבות על תכלית הבריאה.
 
כך, החל אותו סטודנט בחיפושיו אחר התכלית האמיתית של העולם ללא כל הדרכה, ללא רב מלווה ומבלי לדעת כלום מהכתובים ומהספרים הקדושים. עם מחשבותיו הרבות על החיים והמוות, הוא פנה אל בורא עולם בבקשה שיראה לו אם אכן הוא קיים, אם אכן הוא מנהיג את העולם ומהי תכליתו. אט אט החל להתקרב אל בוראו ואל הדת.
 
חיפושיו הרבים אחר ישיבה בה יוכל ללמוד, הובילו אותו אל ישיבתו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א בבני ברק (כיום ראש מוסדות "שובו בנים"). ראוי לציין שבאותה תקופה מנתה חסידות ברסלב מספר מצומצם מאוד של חסידים. כיום מונה החסידות עשרות אלפי חסידים מכל רחבי העולם.
 
הרב אליעזר ברלנד גילה בתלמידו כישורים רוחניים עצומים והחל לקרבו, כך זכה התלמיד המתקרב להיות שמשו של הרב ברלנד. הרב שלום ארוש בתחילת דרכו אף זכה לשמש צדיקים גדולים נוספים וביניהם את רבו של הרב אליעזר ברלנד - הרב יצחק לוי בנדר זצ"ל ואת הרב שמואל שפירא זצ"ל, מהם ספג רוחניות עצומה.
 
הרב שלום ארוש נשא לאישה את הרבנית מרים תחי'. כיום, הרב והרבנית מגדלים ברוך-השם 11 ילדים ברוב פאר והדר לעבודת השם יתברך ולאהבת ישראל. בהוראת רבו, הרב אליעזר ברלנד שליט"א, עזב הרב שלום ארוש את בני ברק ביחד עם אשתו ועבר לגור בירושלים תובב"א.
 
במשך 30 שנה מקרב הרב שלום ארוש שליט"א יהודים רבים לאביהם שבשמים, מקים ישיבות, כוללים, תלמודי תורה וכל זאת כדי לזכות את הרבים, להושיע עשרות אלפים מצרות, חובות, גירושין, סמים, ויהודים מכל החוגים – איש איש ובעייתו.
 
פרט לכל המוסדות הרבים אותם מנהל הרב יחד עם אשתו הרבנית, מכתת הרב רגליו מדי ערב בנסיעות למרחקים רבים כדי לזכות את הרבים, ולתת שיעורים מאלפים המחזקים את שומעיהם מתוך תורתו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, הנוגעים לכל תחומי החיים.
 
בנוסף לזה, עוסק הרב שלום ארוש בתחום ההפצה ייחודי למוסדותיו והמיועד לזיכוי הרבים. תחום מיוחד במינו בו משקיע הרב משאבים רבים. על ערוצי ההפצה נמנים אתרי אינטרנט בשפות – עברית, אנגלית, צרפתית (ובעתיד הקרוב גם בספרדית ורוסית). חנות הפצה, חנות הפצה מקוונת באינטרנט, דיסקים רבים של שיעוריו המאלפים, דיסקים של מקהלת המוסדות "פרחי בניך", חוברות וכן ספריו המפורסמים, ביניהם:
 
בגן האמונה – ספר הדרכה העוסק בנושא האמונה ומציאת האושר והשמחה בחיי היומיום עם האמונה. הספר מופיע כיום בארבע שפות: עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית. עד היום נמכרו למעלה מחצי מיליון עותקים!!! והספר עדיין מבוקש בארץ וברחבי העולם. בימים אלה הספר מתורגם אף לשפות גרמנית, אידיש וספרדית.
 
בגן השלום – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות, המיועד לגברים בלבד (מופיע בשפות עברית, אנגלית וצרפתית).
 
בגן הגעגועים – פירוש לסיפור המעשייה של רבי נחמן: מאבידת בת מלך (מופיע בשפות עברית ואנגלית).
 
בגן האושר - ספר הדרכה בענייני פרנסה, כמו כן נותן הרב הדרכה וסיוע כנגד התופעה הכואבת והנפוצה – החובות. (מופיע בעברית וכיום על תרגומו לאנגלית).
 
בגן עדן מקדם – ספר הדרכה המבוסס על עשרות שנות הדרכה לזוגות בנושא שלום בית וזוגיות (הספר מיועד לשני בני הזוג). כמו כן תמצאו בו הדרכה בנושא הלכות שמירת טהרת הבית היהודי, וכן חלק של תפילות מיוחדות לבני הזוג - תפילות על ילדים וכו'.
 
ספרי ילדים: נחמן הקטן – סיפור ילדותו של רבי נחמן מברסלב זי"ע, דוד יפה עיניים – הדרכה ולימוד מדוד המלך על עניין התפילה – פרי עטו של הרב, וכן דיסקים בהם מספר הרב סיפורים אלה ועוד. (בימים אלה מתורגמים הספרים לשפה האנגלית).
 
 
אלפי יהודים ברחבי הארץ והעולם נמנים על תלמידיו. ביניהם שחקנים, זמרים ואנשים מוכרים מאוד מתחום הבידור והאומנות, שכיום באומנותם ובכישוריהם עוסקים אף הם בקירוב עם ישראל.
 
הרב שלום ארוש שליט"א אדם יקר וכשמו כן הוא - שלום - מלא באהבה עצומה לעם ישראל, כל דרכיו דרכי שלום ונועם, מתוך צניעות וענווה והארת פנים לכל אחד מעם ישראל.


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל