x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ב- התת מודע
התודעה העצמית של האדם מתחלקת לשלושה רבדים – המודע, התת-מודע והעל- מודע.
אנו נתחיל ונעסוק ברובד הפנימי והנסתר יותר של האדם והוא התת-מודע.
 
התת-מודע הוא למעשה מאגר תת קרקעי לכל ההרגשות, המחשבות, המראות, החוויות והמאורעות שעבר האדם בימי חייו. במשך חיינו אנו קולטים ונחשפים לאין- ספור פרטים, מצבים ומאורעות, את חלקם אנו זוכרים במודע וחלקם מועברים אל התת-מודע ונשמרים שם, כאשר לעיתים יעלו חזרה אל המודע, במצבים מסוימים.
 
תפקידו של המודע בעצם הוא למיין ללא הרף את מה שאנו צריכים לחיי היום יום שלנו ואת מה שלא, אנו מדחיקים אל התת-מודע. התת-מודע אינו שופט, אינו מחליט, אינו נותן צידוקים ואינו מאשר, הוא למעשה רק כלי קיבול וקליטה. ניתן להמשילו לאדמה פוריה, הקולטת את כל סוגי הזרעים, הנטמנים בתוכה, טובים ורעים ועם הזמן מצמיחה שתילים ופירות או עשבים שוטים.
 
המחשבות שלנו, המעשים, הדיבורים, התמונות שאנו רואים, תגובותיהם של אחרים למעשינו, משפטים בעלי עוצמה שנשמעו לאוזנינו, מאורעות שחווינו, הכל נזרע ונטמן באדמת התת-מודע וברבות השנים אנו נקצור את אשר נזרע שם. מכאן נוכל להבין את התמורות ואת סוגי ההתנהגות ומצבי הרוח שחווה כל אדם במהלך חייו. ברוב המקרים האדם אינו מודע למתרחש בקרבו ברובד התת-מודע, אין הוא מתייחס לכך ואין הוא מטפל בזה, כאשר הדברים עוברים את הגבול, הם פורצים החוצה וגורמים להשלכות קיצוניות, בצורת ההתנהגות ובבריאות הנפשית והגופנית.
 
ניקח לדוגמא אדם המתנהג ברוגע, בשלווה ובנימוס עם כל הסובב אותו, לפתע אנו נתקלים בהתפרצות חסרת מעצורים מצידו, התנהגות הסותרת את כל ערכי חייו,  כמובן שנוכל להשליך זאת על סיבות שונות ומשונות, אך האמת היא שבמשך הזמן הודחקו אל התת-מודע שלו דברים, שגרמו לכעס ולהתמרמרות ברמות שונות וכשהוגדשה הסאה, הם פרצו החוצה. התוצר החיצוני בהתנהגותם של אנשים, הוא תוצאה ישירה של פנימיותם. האדם יכול ללבוש מסכות ולהרבות בחיוכים, אך לאורך זמן, אם לא יטפל ברובד הפנימי שבו, הרי שעם הזמן יפרוץ הכל החוצה.
 


מתוך הספר "המימד הנוסף" מדריך למודעות עצמית לפרטים
 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל