x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   ברוך דיין האמת: מהדיר ומפרש התלמוד בבלי הלך לעולמו - פרטים חשובים ועדכניים על מצב הקיבוץ - הספר שמוכן לדפוס
 
קיבוץ תשפ"א • 'האיגוד הפועל' עם פרטים חשובים ועדכניים על מצב הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה על ציון רביז"ל באומן
 
מזה כחודשיים החל 'האיגוד הפועל לקיום הקיבוץ' בהוראת הרבנים גדולי זקני אנ"ש שליט"א, את פעולותיו חובקות העולם למען קיום הקיבוץ הקדוש על ציון רביז"ל באומן, והיות וימי ראש השנה קרבים ובאים, יצאו אמש (ט"ז באב תש"פ) עסקני 'האיגוד הפועל' עם הודעה הנכונה להיום לכלל אנשי שלומינו הע"י. - מצורף ההודעה.
 
 
אומן אומן ראש השנה: מתארגנים לראש השנה של רבינו
 
אחד מיסודותיו הכי גדולים והחשובים של רבינו הקדוש, אם לא העניין הכי גדול ונשגב, הוא עניין ההתקבצות אליו בראש השנה למקום גניזתו בעיר אומן שבאוקראינה. וכבר אמר: "כל העניין שלי הוא רק ראש השנה", ובו תלויים כל הצלחתנו והצלתנו הרוחנית וזה כל עסקו עמנו להוציאנו מבליעתנו ברע ולהשיבנו לחיים קדושים בכח הקיבוץ הקדוש הזה.
 
סימני שאלה גדולים עומדים על הפרק בעניין הנסיעה השנה. ולב כל אחד חרד ומפחד מה יולד יום, כי נשמו מסילות ואבלו הדרכים המביאים לבית ציונו הק' מקור חיותנו, והרשעים כים נגרש מבקשים להשבית הקיבוץ הק' והנשגב הזה היל"ת ה' ישמרנו ויצילנו, דברים משתנים כל הזמן ומה שנראה בלתי אפשרי ברגע אחד נראה אפשרי לגמרי ברגע הבא.
 
נושא הקיבוץ באומן מופיע שוב ושוב בכותרות של חדשות למיניהם, עם כל מיני מניעות למיניהם, בכל מקרה אנ"ש לא נרתעים ומכונים למסור את נפשם לקיים את ציווי של "איש בל יעדר" ושופכים את ליבם לזכות לקיים רצון רבינו ולקבל את התיקון השלם!
 
ובוודאי חובת כל אחד להרעיש עולם ומלואו בתפילה ובזעקה לחלות פני מלכו של עולם כי בנפשנו הדבר, אולי יחוס עם עני ואביון לתת לנו תקוות חיים, יומם ולילה לא ניתן דמי לפינו, כי גדול כח התפילה לשנות הטבע, נתאזר כולנו יחד כקטן כגדול בכלי הזיין של איש הישראלי ונצעק אל ה' בחזקה כי רב חסד הוא שיפתח לנו שערי צדיק בלא שום מניעה וצער ונזכה להתקבץ שם כרצונו הטוב בשמחה.
 
אנחנו מצידנו צריכים לעשות הכל כדי שנוכל לקיים את רצון הצדיק ולהגיע אליו, דווקא בראש השנה הזה, שבו בוודאי תלוי דינם של כל באי עולם ביתר שאת. ארגוני הנסיעות כבר מתארגנים. אפשר להזמין כרטיסים. שיינר כבר הביא לאומן מה שצריך כדי להיערך להכנסת האורחים בחג.
 
גם אנחנו מתארגנים לאפשרות שנזכה להגיע לרבינו. נגיע או לא נגיע, זה תלוי בחסדי השם. לוותר מראש בגלל המניעות - זה לא בלקסיקון שלנו. אנחנו מאמינים שכל פעולה בדרך להגיע לרבינו בראש השנה מקרבת את הגאולה, כל תפילה, כל רצון, בונים כלים עצומים לשפע של טובה וברכה לנו ולכל הנשמות והעולמות התלויים בנו. רבינו הקדוש איחל לעצמו: "שאזכה לראות את אור בהירות הדרך שאתם נוסעים עליה אלי", וכאשר נשאל: "האם גם ההכנות לדרך, כמו ההתארגנות לנסיעה, כלולות באיחול הזה, בבהירות הזו"? השיב: "בוודאי".
 
מצורף מודעות עם פרטי הרשמה לנסיעה ואש"ל בימי הקיבוץ הקדוש ראש השנה תשפ"א באומאן:
 
• מודעות עם פרטי הרשמה לנסיעה ואש"ל בימי הקיבוץ הקדוש ראש השנה תש"פ באומאן במתחם 'קריה נאמנה' שע"י קהילת ברסלב 'קרן אור', בראשות הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א, אש"ל מלא ומקוה מהודר וביהמ"ד הגדול לתורה ולתפילה.
 
• איחוד החבורות דחסידי ברסלב בני ארה"ב, אש"ל ומקוה מהודר, בבניני קרית ברסלב עילית ברחוב קוליקה מול היכל הקיבוץ הק'.
 
 מודעה מארגון 'אכסניא של תורה' מתחם באומאן לבני הישיבות והחבורות.
 
 מודעה עם הפרטים להרשמה לנסיעה ע"י ארגון 'מורשת הנחל' דחסידי ברסלב.
 
 מודעה עם פרטים על אירוח באומאן במתחם הבית היהודי – רוח אחרת.
 
 
ספר ליקוטי מוהר"ן עם הפירוש הנודע "נעימות נצח" כרך י"א מוכן לדפוס, על תורות ח'-ס"ה תניינא
 
כבר נתקבל אצל כלל אנ"ש הספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן עם הפירוש הנודע "נעימות נצח" שנועדה למבקשים לעסוק בתורותיו העמוקות של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א ולהבינן בבהירות, יווצא לאור ע"י מכון 'נחלת צבי' (BRI) בראשות הרה"ח ר' חיים מנחם קרמר שליט"א שכתב את הפירוש בלשון ענגליש ותורגם ללשה"ק ע"י המכון, וכעת כרך י"א על תורות ח'-ס"ה תניינא הגיע לסיומו (עם הערותיו האחרונות של הרה"ח ר' אברהם יצחק כרמל זצ"ל שבוע בלבד לפני פטירתו הפתאומית רח"ל), כרך זה מתעתד להיות מודפס בעזרת ה' לקראת ראש השנה הבעל"ט.
 
ביאור "נעימות נצח" צועד בעקבות פירושיהם של גדול תלמידיו של רבנו – רבי נתן ב"ליקוטי הלכות", הרב מטשעהרין - תלמידו של רבי נתן ב"פרפראות לחכמה", ושאר התלמידים. בספר משובצים גם פירושים רבים מן המסורת שבעל-פה של זקני חסידי ברסלב, כפי שלמד מהם המחבר.
 
כל הציטוטים והרמזים שמביא רבי נחמן נפרשים כאן בשלמותם, למן פסוקי התנ"ך ומפרשיהם, דרך דברי חז"ל ועד לדברי הזוהר והאר"י. כמו חברותא, מכוון הביאור את הלומד להבנת דברי רבנו לעומקם, וליישומם בעבודת ה' היום-יומית.
 
'נעימות נצח' מיועד ללומדים מתחילים, וותיקים ועמקנים כאחד. דברי רבי נחמן מוסברים בבהירות ובלשון ימינו, לצד עיונים במקורות והפניות רבי תועלת, השופכים אור על מערכת הקשרים הסבוכה והעמוקה שטווה רבי נחמן בכל תורה. מידע על הרקע לאמירת כל תורה מקל על הקורא להבינה ולקרב אותה לחייו שלו; סיכומי הביניים מאפשרים לקורא לזכור את התמונה הכללית גם תוך כדי צלילה לעומק נבכי התורה. רבי נחמן עצמו תיאר את ספרו הגדול כמיועד "לגדולים ולפשוטים כאחד"; ביצירה זו, אנו מקווים, יתגשם רצונו של רבנו, שכל אדם, קטן כגדול, יחוש בעצמו שהדברים מיועדים אליו ממש.
 
באפשרותך כעת לזכות נצחית ברכישת תורה, אך ורק 58 זוכים בלבד, מתורה ח' עד תורה ס"ה תניינא, לכל תורה יש זוכה-רוכש אחד בלבד המקבל הקדשה בתוך הספר, וכפי שרבינו אמר בחיי מוהר"ן (שיחה ש"צ) שעל ידי אמירת התורה כבר המשיך את הרפואה התיקונים וההמתקות לכלל אנ"ש.
 
בקובץ המצורף מופיע מחיר זכות ליד כל תורה (הקובץ להורדה), צור קשר עכשיו ותזכה לנצח בתורה בנעימות נצח, לרכישה ולבירור אודות תורות פנויות: 02-5824641 – או במספר פלאפון 972-5331-58007 - או במייל Support@breslov.co.il
 
 
הופיע הגיליון הנפלא 'מימי הנחל' גיליון מ"ג ע"י איחוד האברכים "מורשת הנחל"
 
בעז"ה הופיע ויצא לאור הגליון הנפלא 'מימי הנחל' גיליון מ"ג – מנחם אב תש"פ ע"י חבורות האברכים דחסידי ברסלב "מורשת הנחל" המדליק ניצוץ חדש באורו הבהיר של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א ותלמידיו הקדושים.
 
בגיליון: מעניניא דיומא – הייתי מצפה מאוד שתהיה אצלי בראש השנה. המניין שלכם – אמת לעקב – פרטים עלומים על אחד מבתי היוצר של אנ"ש לפני כ60 שנה. זאת המשכת התורה נחמתי בעניי - מאמר נפלא על התורה הזמנית. עלה לתרופה – מכתב מהרה"ח ר' נתן דוד שפירא זצ"ל. סיפור התקרבות – הוספה על סיפורו של ר' נחמן שבתי גלינסקי זצ"ל מתוך מכתב בכת ידו המתפרסם לראשונה. נקודת החבר – יעקב יארבלום, אלעד. האם בציון הק' נהגו אנ"ש לדבר ישירות עם רבינו או רק לבקש מהשי"ת בזכות הצדיק? - תשובות מחשובי אנ"ש : הרה"ח ר' אלימלך זילביגער שליט"א והרה"ח ר' מאיר קרליבך שליט"א. הר ההר בגבול אדום - מאמר לחקר קברו של אהרן הכהן. אוצרות מבית הגנזים –וגדול היה המחזה הנהדר בריקוד חסידים – תיעוד נדיר!. סיפורים מכבשונה של ברסלב – מתי יבוא המשיח?! אין פאבריק: מהנעשה במורשת הנחל. יסודות במשנת ברסלב – תפילה בשמחה.
 
והחודש מוסף מיוחד יריעה נרחבת במלאות השלושים לפטירתו של הרה"ח ר' אברהם יצחק כרמל זצ"לבהם המדורים: שיחה מהרה"ח ר' אברהם יצחק כרמל זצ"ל על מהות הקיבוץ, דברי התעוררות מהרה"ח ר' שמעון צבי שפירא שליט"א במלאות השבעה לפטירתו, הרגשי לב אחר מיטתו מחתנו הרה"ח ר' אלעזר אנגל שליט"א.
 
להתבשם ממימי הנחל נובע וליהנות מזיו אורו, טעמו וראו כי טוב והעבירו הלאה לחבירכם! – מצורף שני קבצים לקריאה ולהדפסה לתועלת אנשי שלומינו היקרים – הגליון מצורף. - הגליון לצפייה ולהורדה.
 
 
הופיע ויוצא לאור העלון הברסלבאי 'תפארת אומן' ג' • חודש מנחם אב תש"פ
 
"תפארת אומן" העלון המבעיר את הלבבות באמונה, רצונות, ושמחה בדרך רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א: בחצרות אנשי שלומינו חסידי ברסלב הופיע העלון 'תפארת אומן' בו מדורים שונים ומרתקים מלאי הווי ברסלבאי עתיק ומעורר געגועים וכיסופים ברוח הקדומה והמסורה מדור דור מלאה אמונה, רצונות, שמחה, התחדשות, ותקוה, באופן חי ומחיה נפשות לרווחת כלל אנ"ש. בעזהשי"ת יופץ העלון לקראת השבת פרשת עקב ובמשך השבוע בריכוזי אנ"ש ובבתי הכנסיות של אנשי שלומינו חסידי ברסלב די בכל אתר ואתר.
 
תוכן העלון: דבר המערכת – האם הנאמן באמת לרביה"ק יכול לראות כבלע את הקודש, לגמוע בשקיקה את צרכיו האישיים הרוחניים ברוגע ובשלווה כאילו לא אירע מאומה? השקפה – איך אעלה לרביז"ל וצערו הנוראי אינו נוגע לליבי? חדשות אומן – ראיון מיוחד עם אחד מעסקני "האיגוד הפועל לקיום הקיבוץ הקדוש באומן" מהיום יום חמישי פרשת עקב – בעקבות העדכון שפרסם "האיגוד הפועל" למען קיבוץ תשפ"א. חדשות אנ"ש – הנעשה והנשמע בעיר הגעגועים ובציונו הקדוש של רבינו הנ.נ.מ.ח. זיע"א ובחצרותיהם של כלל אנשי שלומינו חסידי ברסלב הע"י די בכל אתר ואתר. קוראים כותבים – מכתבו של אחד מאנשי שלומינו שהיה באומן בתקופה האחרונה. סיפור מרטיט – "אני מפחד יותר מלא לנסוע…" – הגאון החסיד רבי לוי יצחק בנדר זצ"ל מספר: על הראש השנה האחרון בחייו באומן – שנת תרצ״ט – "היה זה בימי ראש השנה האחרונים שזכיתי להיות באומן. סכנת מות ריחפה עלי מה"אנקוודה" – הבולשת הרוסית, מאחר והייתי מבוקש מסוכן ״קונטר-רוולוציונר״ – אנטי מהפכני, החותר תחת אושיות השלטון הרוסי. – הגליון להורדה.
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 קונטרס ד' 'טעם זקנים' מתורגם בלשון הקודש שיחת התחזקות בעבודת השם ע"ד הסלולה של רביה"ק מוהר"ן מברסלב זיע"א מאת הרב החסיד רבי לוי יצחק בענדער זצ"ל, מתובל בסיפורי עובדות מאנ"ש מדורות הקודמים.
 
 הלוח של ברסלב לפרשת השבוע  - להורדה.
 
 עלון 'במצות שבת גרוסה' ממפעל הש"ס של אברכי קהילת ברסלב לרגל סיום מסכת שבת והתחלת מסכת עירובין - להורדה.
 
 בשב"ק פרשת עקב יתקיים שמחת השלום זכר לבנים התאומים הראשונים של הר"ר ישי גערטנער הי"ו בן הרה"ח ר' מאיר שלום גערטנער שליט"א מחשובי אנ"ש בעיר מאנסי, בביתו של זקינו הרה"ח ר' צבי (הערשל) יאקאבאוויטש ז"ל ברחוב 5 קאלוב בעיר קרית יואל, אנשי שלומינו היקרים מזומנים להשתתף בהשמחה.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן על התורה על פרשת השבוע.
 
טועמיה חיים זכו – פנינים יקרים מלוקטים ככתבם וכלשונם מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ותלמידיהם.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
אור הנקודה - דיבורים פשוטים מהנקודה שבלב יו"ל ע"י מכון אור הלבנה מרכז לתורה והתחזקות בעיה"ק צפת ת"ו.
 
אור הנקודה (ט"ו באב) - דיבורים פשוטים מהנקודה שבלב יו"ל ע"י מכון אור הלבנה מרכז לתורה והתחזקות בעיה"ק צפת ת"ו.
 
לאור ההלכה (ואתחנן) – להאיר את הדרך לעובדה ולמעשה עפ"י מורינו ר' נתן מברסלב בספר ליקוטי הלכות.
 
לאור ההלכה (עקב) – להאיר את הדרך לעובדה ולמעשה עפ"י מורינו ר' נתן מברסלב בספר ליקוטי הלכות.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
דעם רבינס ליכט - געקליבענע מאמרים פאר קינדער ע"פ דרכו של רביה"ק
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום - שיעורי הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
ליקוטי צח ואור - עם דרוש על פרשת השבוע עפ"י תורה הזמנית בליקוטי מוהר"ן, נכתב ע"י הרב יצחק שטרנברג שליט"א מחברי כולל חצות ביתר עילית.
 
המקורבים – גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לאורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב!
בס"ד
ערש"ק עקב י"ז אב תש"פ  הודעה #1149
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל