x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
    האם התגלתה תמונה נדירה? - קטע מרגש של תפילת רה - מודעות כרוזים זמנים קונטרסים ונוסח רה להורדה
"הראש השנה שלי עולה על הכל"
מודעות כרוזים וקונטרסים ומאמרים להורדה
 
בעמדינו 45 ימים לפני יום הגדול והנורא ראש השנה תשפ"א, יום שבו אלפי חסידי ברסלב מכל רחבי העולם יקיימו בעז"ה צוואתו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א ויתקבצו בהקיבוץ הק' אצל ציונו הק' בעיר אומאן שבאוקראינה, מביא מערכת 'ברסלב גלובל' לפניכם בפרויקט מיוחד הרבה מודעות בעיצובים שונים מהכרוז של רביה"ק לבא אצל ציונו הקדוש על ראש השנה - "וציווה לעשות כרוז כל מי שסר למשמעתו שיהיה אצלו על ראש השנה".
 
מיום ט"ו באב מתחילים הימים הנוראים, שאז יש התעוררות מלמעלה, והוא התחלת השנה לימים המסוגלים לתשובה, ולכן יש הרבה שכבר נוהגים לכתוב במכתביהם "כתיבה וחתימה טובה", ובשיחות הר"ן (סימן רנ"א) מובא, שבימי אלול וימים נוראים עד הושענא רבה צוה רבינו ז"ל לכמה אנשים לומר אז כל ספרי התנ"ך מתחילתם ועד סופם, ואנשי שלומנו אמרו שאפשר להתחיל כבר מיום ט"ו באב, וכן לימוד ספר תיקוני זוהר שיש ענין ללמדו בחודש אלול כידוע, אפשר להתחיל כבר מיום ט"ו באב, ומנהג אנ"ש לסיים גם כל ספרי רבינו ז"ל בזמנים אלו.
 
כמו"כ צריכין לזכור להתפלל להשי"ת לזכות לנסוע ולהצטרף אל הקיבוץ הקדוש ולקיים רצונו של הצדיק אמת, ובפרט השנה עם מצב הנגיף המתפשט בעולם, ע"כ הבאנו ג"כ התפילה ע"ו מליקוטי תפילות לזכות לנסוע לצדיקי אמת על ראש השנה, וטוב לאמרה בכל יום.
 
לפניכם מודעות עם כרוזים בעיצובים שונים באיכות הדפסה בשפות שונות להדפיס ולהפיץ באזור מגוריכם ובבתי הכנסיות של ברסלב ברחבי העולם.
 
 כרוזים בלשה"ק – לצפייה ולהורדה לחצו על הקישור.
 
• כרוזים באידיש – לצפייה ולהורדה לחצו על הקישור.
 
• כרוזים בענגליש – לצפייה ולהורדה לחצו על הקישור.
  
 קונטרס ליקוט בגודל הענין לנסוע על ימי ראש השנה לצדיקים אמתיים ובפרט למקום גניזת הציס"ע רביה"ק מוהר"ן מברסלב זי"ע בעיר אומאן, מלוקט מספריו הקדושים וספרי תלמידיו. – להורדה.
 
• קונטרס 'ראש השנה שלי' מהדורה שניה ליקוט נפלא מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ושאר ספרי ברסלב היסודים ככתבם וכלשונם במעלות הנסיעה לאומן בראש השנה והכיסופין לאומן ושיבור המניעות וחיזוק הרצונות השנה, מלוקט ע"י הרה"ח ר' אליהו עטייה שליט"א. – להורדה.
 
• מצורף "לוח זמני היום" לימי הקיבוץ הק' באומאן יצ"ו ראש השנה תשפ"א הבעל"ט.
 
 
תפילות ראש השנה נוסח ברסלב
 
מערכת 'ברסלב גלובל' מביא לכם הקלטות מנוסח תפילות ראש השנה המקובל בחסידות ברסלב מפי חזני אנ"ש, ההקלטות מתפרסמות לתועלת הציבור ללמוד את נוסח התפילה הנהוג בחסידות ברסלב בימי ראש השנה ולהתכונן כראוי לתפילות בקיבוץ הק' באומאן.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' משה ביננשטוק שליט"א – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' שרגא לוי שליט"א – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' אפרים קניג שליט"א – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' יואל ראטה שליט"א – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' שמעון פריד שליט"א – לשמיעה ולהורדה.
 
 קטע מתפילת ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' אברהם יצחק כרמל זצ"ל – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות ראש השנה נוסח ברסלב מפי החזן הרה"ח ר' נחמן בורשטיין זצ"ל – לשמיעה ולהורדה.
 
 תפילות מנחה ערב ראש השנה נוסח ברסלב וסליחות מפי החזן הרה"ח ר' לוי יצחק בנדר זצ"ל – לשמיעה ולהורדה.
 
 הקלטות נדירות של נוסחאות התפילה נוסח ברסלב בימים הנוראים שהוקלטו לפני כשלושים וחמש שנה מפי החזן הנודע הרה"ח רבי יעקב זאב ברזסקי זצ"ל – לשמיעה ולהורדה.
 
 
קטע מרגש של תפילת ראש השנה בנוסח הברסלבאי מהחזן הרה"ח ר' משה ביננשטוק שליט"א
 
החזן המיתולוגי המשפיע הרה"ח ר' משה ביננשטוק שליט"א הקליט את תפילות ראש השנה בנוסח המקובל שמתפללים בקיבוץ של חסידי ברסלב באומן, ההקלטה התגלגלה והגיעה לידיו של נגן כלי הנשיפה מאנ"ש בבארא פארק ר' צבי גולדרינג ושבתה את ליבו, הוא לקח קטע מתוך ההקלטה והלך איתה אל אולפנו של הלל קפניק ויחדיו בעבודה עדינה ומדוייקת הם הוסיפו להקלטה ליווי מוזיקלי עדין ונוגע ללב.
 
הקלטה הוקלט ע"י הר"ר נחמן היילפרין, ופורסם לפני ראש השנה תש"פ ב'ברסלב גלובל' (הודעה #1068), להשלמת התפאורה ובעריכה של דוד קליגר הוצמד הקטע לקטעי וידאו שצולם באומן בקלויז לפני כעשרים שנה בסביבות שנות התש"ס ע"י הצלם חיים שפירא ורואה אור בימים אלה.
 
 צפו והאזינו לקטע המרגש מהנוסח מהסיומת של "אשרי יושבי ביתך" לפני תפילת מוסף בר"ה שיכניס אתכם לאוירת ראש השנה – לצפייה ולהורדה.
 
 קטע מרגש מתפילת ראש השנה "אַשְׁרֵי הָעָם יוֹדְעֵי תְרוּעָה…" – לשמיעה ולהורדה.
 
 קטע מרגש מתפילת ראש השנה "צדיק ה' בכל דרכיו…" – לשמיעה ולהורדה.
 
 
ארגון 'נצח להושיע' בהודעה דחופה לבחורי ואברכי אנ"ש חסידי ברסלב העולים לקיבוץ תשפ"א
 
ארגון 'נצח להושיע' שבנשיאות הרבנים גדולי זקני ברסלב שליט"א בהודעה דחופה לציבור בני הישיבות והכוללים המצוים תחת הסדר ממעמד בן ישיבה. הרוצים לנסוע בהאי שתא לציון רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן על קיבוץ תשפ"א.
 
היות ובן ישיבה שיש לו דיחו מהצבא נאסר עליו לצאת מגבולות אר"י לתקופה העולה על 7 ימים לחו"ל. ע"כ כדי לא להסתבך עם הרשויות, יש לנקוט בזהירות יתירה ולא לחרוג מהימים המותרים ע"פ חוקיהם. יום פירושו מהשעה – 00:00 בלילה ועד לשעה 00:00 בלילה למחרת.
 
חשוב להוסיף ולציין כי השעות נמדדות בקפדנות יתירה ומחייבת להיות אחר מעבר הגבולות כאן בארץ ישראל, (ולא ממתי שהמטוס נחת בארץ ישראל). ובשנים האחרונות בזכות פעילותם הנמרצת של עסקני ועו"ד 'מרכז הצלה' , ישנה אפשרות לקבלת אישור שהייה של עד 10 יום.
 
אמנם בשנה זו, כאמור, ייתכן ויהיו רבים שייסעו לזמן ארוך שיעלה על 10 ימים, ולכן קשה מאד לדעת אם הרשויות יאשרו שהיות ארוכות בחו"ל. לעת עתה לא נראית באופק שום דרך לפתור את הבעיה, אולם מה שכן ניתן לעשות כעת הוא, כדי שנוכל לרכז רשימה של כלל המבקשים לרשימות מסודרות, וכך ביחד יהיה קל יותר בעז"ה להתמודד מול הרשויות.
 
ולכן, כל מי שחושב לנסוע לזמן העולה על למעלה מ 7 ימים, נא ליצור קשר בדחיפות עם ארגון "נצח להושיע" 03.30.77.347 ולהשאיר את פרטי הנסיעה, שם מלא, ומספר זהות, בקול ברור. כמו"כ לכל שאלה אחרת או בעיה עם רשויות הצבא ניתן להתקשר למספר הנ"ל או למשרדי מרכז הצלה 1800-220-224.
 
והעיקר שהכל תלוי בו הוא התפילה שנוכל להגיע ולהשתטח בלי שום עיכובים ושלא יסתבך חלילה עם אותם הרשויות אף אחד מאנשי שלומינו בפרט ומכלל עם ישראל בכלל. ויה"ר שנזכה להתגבר על כל המניעות ולעלות ברננה על ציונו הקדוש האי שתא בקיבוץ תשפ"א אשר בזה תלוי כל העולם.
 
 
הזדמנות ליטול חלק ולהיות שותף לרבינו הקדוש בהדפסת הספרים סיפורי מעשיות ועלים לתרופה
 
מכון לב הנחל-ברסלב הולך להוריד לדפוס בע"ה את הספרים 'סיפורי מעשיות' ו'עלים לתרופה' מכתבי רבי נתן מברסלב חיזוקים נפלאים ומיוחדים שאזלו מהשוק, בנתיים יש להם רק חלק קטן מהכסף, וזקוקים לעוד תרומות על מנת להדפיס את הספרים הקדושים. רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א אמר "בעבורי עוד אף אחד לא הפסיד, וממי שאני לוקח אני מחזיר" ולזכות להמשיך לקיים את צוואתו של רבי נתן מברסלב, שאמר "שכל עסקיכם יהיה בהדפסת ספרים יפוצו מעיינותיך חוצה".
 
כל התורמים שיתרמו סכום סימלי, גם יקבלו ספר אחד מתוך ההוצאה, ספר מהודר עם כריכה קשה, וגלופה בזהב, (וכמובן שיש גמישות בתשלומים ואפשרי גם העברה לחשבון של העמותה). - ובנוסף לזה, גם תהיה להם הזכות להוסיף שם שיהיה כתוב בכל ההוצאה של ה1000 ספרים, שיהיה להצלחה/לזש"ק/לבריאות/ לפרנסה/לכל הישועות או להבדיל לעילוי נשמת אחד מקרוביהם. - להמשך פרטים ר' נחמן לוי: 0549254002.
 
 
 
האם התגלתה תמונת הגה"ח רבי שמשון ברסקי זצ"ל בין המתפללים בקיבוץ ראש השנה בציון הק' לפני 113 שנים בשנת תרס"ח?
מערכת 'ברסלב גלובל' מביאה לכם את כל הצדדים
 
יש תמונה מפורסמת מאוד בין אנשי שלומינו חסידי ברסלב, בה נראה ציונו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב באומן, וקבוצת חסידי ברסלב המתפללים על הציון הק' בימי הקיבוץ בערב ראש השנה. ברקע רואים ג"כ את הקלויז של חסידי ברסלב. התמונה צולמה, על פי עדות הרה"ח רבי יצחק מאיר קורמן זצ"ל, בערב ראש השנה של שנת תרס"ח, והפכה להיות עם השנים אחת התמונות המוכרות ביותר בין אנ"ש חסידי ברסלב.
 
התמונה היתה נמכרת עוד בלובלין על ידי הרה"ח ר' נתן ברסקי זצ"ל, בנו של הגה"ח רבי שמשון ברסקי זצ"ל, ולפני כשנה וחצי פורסמה התמונה הברורה ב'ברסלב גלובל' (הודעה #832) לאחר שנמכרה אז במכירה פומבית.
 
אברך יקר מאנ"ש הי"ו (השם שמור במערכת) סיפר ל'ברסלב גלובל' שלפני שנים רבות בימי ילדותו, ישב עם הרה"ח ר' אפרים גלבנדורף ז"ל, שאמר לו את זהותם של חלק מהאנשים שבתמונה, ואמר לו כי האדם הגבוה במרכז התמונה, העומד עם ספר פתוח בידו, נראה כמו הגה"ח רבי שמשון ברסקי זצ"ל. במשך הזמן לא התקבל אישור לכך ממקורות נוספים, ואף בני משפחת ברסקי אמרו כי מעולם לא שמעו על כך.
 
אולם ביום ר"ח מנחם אב תש"פ, עלה הרה"ח ר' חיים גלבך הי"ו לאמו הרבנית מרת שרה גלבך – דור שביעי לרבינו הקדוש, האדם היחיד שחי עמנו לאויו"ט שעוד זוכר את אומן בתפארתה, שכן שם נולדה וגדלה – ושאל אותה האם זה נכון, והיא אישרה לו מיד, שאכן, האדם הגבוה במרכז נראה רבי שמשון זצ"ל, היא הוסיפה ואמרה כי היא זוכרת אותו היטב, וכי היא זוכרת אותו יושב וכותב את עצות באידיש, וכן סיפרה שהיא השתתפה בהלוויה שלו כשהקלויז עוד פעל.
 
רבי שמשון ברסקי, מחבר "ליקוטי עצות עברי-טייטש" ומחשובי משפיעי אנ"ש באומן, נולד בשנת תרל"ד לאביו ר' ישראל מנדל, בנו של 'רבי שמשון מהיער', ולאמו בת רבי אפרים, בנה של מרת שרה בת רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א.
 
לאור דבריה של מרת גלבך, פנה אחד מאנ"ש הבקי בדברי הימים של אנ"ש למערכת 'ברסלב גלובל' במכתב שבו הוא מפקפק בפרסום הזה, וכתב לנו בשם משפחת ברסקי שלאחר שהתפרסמה ידיעה מרעישה כאילו דמותו של זקנם רבי שמשון ברסקי נמצאת בתמונה, צר להם להודיע שהלהיטות אחרי חדשות גרם למפרסם להכשל ולפרסם דבר שאינו נכון.
 
הכותב מטעים את דבריו בכמה נימוקים: א) התמונה צולמה לדברי נכדו רבי נתן ברסקי ז"ל בשנת תרס"ח, היינו לפני 112 שנה, שבע שנים בטרם נולדה הרבנית שרה גלבך, ב) ר' יעקב ברסקי מוסר שאביו רבי שמשון מצביע תדיר על הבית ברחוב בזלנסקי ליד הקלויז ואומר בשם אביו: 'כאן גרנו' ומעולם לא אמר שסבא רבי שמשון נראה בתמונה, ואם היה מדובר ברבי שמשון - בנו מפיץ התמונה רבי נתן היה אמור לדעת זאת יותר מכל אחד אחר ולספר זאת לצאצאיו ולאנ"ש, ואם לא עשה זאת, שמע מינה שמדובר בטעות. ג) בהסרטה שפורסמה אנו רואים שרק לאחר שר' חיים גלבך אמר לאמו שאולי הדמות הגבוהה היא רבי שמשון, אמו אומרת "כן ר' שמשון היה גבוה". ד) נוסף על כך, רבי שמשון היה בשנת הצילום כבן 30 ואילו הרבנית גלבך הכירה אותו יותר בשנות השישים לחייו, כך שלא נראה שהיא תוכל להעיד על האיש שזהו רבי שמשון, מה גם שהדמות הנ"ל מטושטשת מאד ולא ברורה וא"א לזהות. ה) ר' אפרים גלבנדורף נולד בוורשה בשנת תרע"ה ולא היה באומן לפני השואה.
 
מנגד טוען ר' חיים גלבך, שעוד לפני ההסרטה זיהתה אמו באופן עצמאי את רבי שמשון בתמונה, מבלי שידובר אם היה גבוה אם לאו, אלא ישר הצביעה על הדמות הגבוהה ואמרה שזהו רבי שמשון, אם כי הפנים שלו מטושטשות וקשה לדעת אם היא זיהתה את הפנים. רק לאחר שאמרה כי זהו רבי שמשון החלה ההסרטה ולכן חושבים בטעות שהיא אומרת סתם שרבי שמשון היה גבוה בלי קשר לתמונה.
 
אחרי הדברים האלה סיפר הרה"ח ר' יעקב ברסקי בן הרה"ח ר' שמשון ברסקי שליט"א ל'ברסלב גלובל': "סבי הרה"ח ר' נתן ברסקי ז"ל קיבל את התמונה בפולין (לפי גירסה אחת קיבלה מגוי) והפיץ אותה בכל רחבי העולם, כי זה היה חידוש של תמונת צילום מהשנים ההם, על תמונה זו נולדנו וחיינו, כי תמונה זו מפארת את בית אבי שליט"א מאז ומתמיד. אבא היה מספר שסבא ר' נתן הראה לו היכן הם היו גרים (בתמונה רואים את זה מאחורי הציון מתחת לקלויז).
 
"באותו יום, לפני כשבוע, כשהתפרסם דבר זה", - מספר ר' יעקב – "ניגשתי עם התמונה לאבא שליט"א ואמרתי לו: "אומרים שזה סבך ר' שמשון - האם זה נכון?" אמר לי: "אני אף פעם לא שמעתי את זה. אני חושב שאם זה היה נכון,  בוודאי סבא ר' נתן היה אומר שזה אביו".
 
ר' יעקב ממשיך "אני מאוד מכבד את דעתה של הרבנית החשובה שרה גלבך שתחיה לאויוש"ט, שהיא בת דודה שלישית של אבא והיא נשמעת צלולה וברורה, רק אני חושב שאולי כשהם קיבלו את התמונה באומן, מישהו שם הצביע על זה שזה הוא, ומשם היא זוכרת את זה אולי".
 
הר"ר אהרן ברגר (לבל) שליט"א שמבין בעתיקות, בעקבות האוסף של חמיו הרה"ח ר' לייבל ברגר ז"ל, שיגר הודעה מוקלטת ל'ברסלב גלובל', שבו הוא אומר כי הטיעון שר' אפרים גלבנדורף לא היה באומן לפני השואה, אינו מפריך את אמינותו כי זהו רבי שמשון, מאחר שהתמונה נמכרה בוורשה עירו לפני השואה, וככל הנראה אמר זאת על סמך זה שחסידי ברסלב בפולין ידעו כי זהו רבי שמשון, ולכן כאשר הראו לו לאחר שנים את התמונה הזאת מתוך 'הספר הלבן' ((PICTURES AND CHASSIDIC DOCUMENTS הוא הסיח לפי תומו שזהו רבי שמשון. כך גם גב' גלבך הסיחה לפי תומה שזהו רבי שמשון, מה גם שהיא הכירה את רבי שמשון בשנים שבהם אדם לא משתנה הרבה, מגיל שלושים עד גיל 60, בפרט שהתמונה שהוצגה לה ברורה עוד יותר מאשר בספר הנ"ל, שכן זוהי התמונה שנמכרה במכירה פומבית של 'קדם'. לכן יש יסוד סביר להניח שהתמונה היא אכן של רבי שמשון.
 
כמו"כ קבלנו תגובה מהאברך שדיבר עם ר' אפרים גלבנדורף ז"ל: "אחרי הכל, גב' גלבך היא היחידה שראתה אותו. עכשיו אפשר לפרק את הגרסה שלה עם קוועטשים לכאן או לכאן, אבל מה זה משנה בסוף? היא ראתה במו-עיניה! באשר לטיעון שהילדים של רבי שמשון לא דיברו מזה, אין לשכוח שהמנטליות אז היתה שונה לגמרי מהיום. למשל, כשרבי שמשון ברסקי היה מגיע לפולין, לא היו מקבלים אותו אנ"ש עם רכב מפואר ודירת פאר; הוא היה ישן על ספסל בגיל 40/50. אז אולי לא עשו מזה עניין לכתחילה".
 
העיקר שהתמונה תעורר בנו געגועים להראש השנה של רבינו "הראש השנה שלי עולה על הכל, ובו תלוי כל העולם כולו", ה' יזכנו להיות שם מתוך אהבה ואחווה לכלל אנ''ש.
 
ראיון עם הר''ר חיים גלבך הי"ו  (באדיבות: קו האיחוד חסידי ברסלב) – לשמיעה ולהורדה.
 
חלק מתיעוד של הרבנית מרת שרה גלבך מראה לבנה ר' חיים את התמונה של רבי שמשון ברסקי זצ"ל – לצפייה ולהורדה.
בס"ד
ד' עקב ט"ו אב תש"פ  הודעה #1148
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל