x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   אבד חסיד מן הארץ: הרהח ר' נחמן פנחס יארבלום זל מחשובי אנש - הקלות נוספות לאלו הטסים לאומן - שומרים על קדושת המחנה
 
אבד חסיד מן הארץ: הרה"ח ר' נחמן פנחס יארבלום ז"ל מחשובי אנ"ש חסידי ברסלב
 
ברוך דיין האמת: ביום תשעה באב הסתלק לבית עולמו הרה"ח ר' נחמן פנחס יארבלום ז"ל מזקני וחשובי אנשי שלומינו חסידי ברסלב, והוא בן 85 בפטירתו.
 
המנוח ז"ל נולד בפולין לפני 85 שנה ביום ל' סיון שנת תרצ"ה לאביו הרה"ח ר' מאיר יארבלום ז"ל, אביו התקרב לחסידות ברסלב והגיע מפולין לגור בארץ ישראל כאשר רבי נחמן פנחס היה ילד קטן (כשנה), הוא נקרא בשם נחמן ע"ש רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א, כשהגיעו לפרקו נישא לרעייתו תבלח"ט לרפו"ש בתו של הרה"ג ר' אליהו ידלר ז"ל.
 
היה תלמיד חכם גדול, ומתמיד גדול, כל היום היה עסוק בשיעורי תורה, והיה תלמיד חבר וחברותא, במשך שנים ארוכות של הרה"ח ר' יצחק גלבך ז"ל. ובמשך שנים היה מידי פעם נכנס לשיעורו של הרה"ח ר' נחמן בורשטיין זצ"ל, במשך כארבעים שנה שימש כמחנך וכמלמד תורה לבני עמו ישראל בתלמוד תורה 'המסורה' המפורסם בירושלים.
 
היה ברסלבר חסיד בכל ליבו ונפשו יקר שביקרים, שכל כולו צניעות ונחבאות אל הכלים בצורה יוצאת דופן, והיה שנים רבות מהמתפללים הקבועים בבית הכנסת הגדול דחסידי ברסלב ירושלים (ברסלבר שול), הוא היה יהודי חי ועם תנועות של צעיר.
 
המשפיע הרה"ח ר' משה ביננשטוק שליט"א מספר: "חבל על דאבדין, היה יהודי יקר שביקרים, היה תלמיד חבר וחברותא, במשך שנים עם מו"ח הרה"ח רבי יצחק גלבך זצ"ל, כשמו"ח נפטר, הוא התיישב על מדרגות הבית ונאנח עמוקות כאילו נגמר העולם, פעם שמעתי אותו מתלונן בכאב על אמירת תיקון הכללי הנהוג לומר ביום השב"ק לאחר מוסף, שאמרוה בחטף ובחופזה בגלל הקידוש, ואמר איפה התיקון הכללי של פעם שהיו אומרים עם האנחה הברסלבאית ושהיו אומרים עם כל הההתלהבות, זכורני - היה מוסיף - את הרה"ח ר' זעליג שצ'קובסקי זצ"ל שישב בפינה, ואמר התיקון הכללי בכזאת נעימה, עם הניגון והתנועה הברסלבית, כשהוא מניף את ידיו מדי פעם אל על בהתעוררות".
 
למשך תקופה קצרה עבר להתגורר בעיר בית שמש ושם קבע לימוד חברותא מידי יום עם הרה"ג ר' יחזקאל לינדר שליט"א, אולם לאחר כמה חודשים חזר להתגורר בעיר הקודש ירושלים, בשנים האחרונות קבע מקום תפילתו בביהמ"ד ברסלב 'אנשי מוהר"ן' ירושלים שבראשות בנו הרה"ח ר' אברהם יארבלום שליט"א.
 
זכה להעמיד דור ישרים מפואר ומבורך ההולכים בדרך רבינו הקדוש הננמ"ח זיע"א, חמישה בנים ושתי בנות, נכדים וצאצאים רבים בלע"ה, בניו: הרה"ג ר' אברהם יארבלום שליט"א משפיע בביהמ"ד דחסידי ברסלב 'אנשי מוהר"ן' רחוב יואל ירושלים, הרה"ג ר' ישעי' יארבלום שליט"א משפיע בחבורת ברסלב 'נחלי דעת' בבית שמש. הרה"ח ר' שלמה יארבלום שליט"א מירושלים, הרה"ג ר' מאיר יארבלום שליט"א מו"ץ בהעדה החרדית בעיר צפת, הרה"ח ר' משה יצחק יארבלום שליט"א משגיח בתלמוד תורה 'טוב ירושלים' בבית שמש. חתניו: הרה"ח ר' משה ליברמנש שליט"א בן הגה"ח ר' נתן ליברמנש שליט"א והרה"ח ר' יחזקאל בנימין שליט"א מבית שמש.
 
מסע הלוויה יצא בשעה 6:30 אחה"צ לפני צאת הצום מבית המדרש ברסלב 'אנשי מוהר"ן' לעבר 'הר הזיתים'. שם נטמן, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. - מצורף תמונות מימי חייו (באדיבות: ר' אהרן לבל ברגר, יענקי צוקר, ארכיון 'נאר די רבי').
 
בערב ראש השנה בחברון עם החברותא שלו הרה"ח ר' יצחק גלבך ז"ל
 
עומד מאחורי הרה"ח ר' לוי יצחק בנדר זצ"ל (שני מימין)
 
בשמחה משפחתית – עם בניו ר' אברהם ור' מאיר, כמו"כ נראה הרה"ח ר' משה בורשטיין זצ"ל ובנו הרה"ח ר' נחמן בורשטיין זצ"ל
 
בציון רביה"ק ערב ראש השנה תשס"ד
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 מודעות מטעם ארגון 'אכסניה של תורה' הדואגים לאכסניה ראויה עבור בני הנעורים באומן.
 
 דף ליקוט עם מאמרים מרביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א "מה שצריכים ללמוד בכל יום".
 
 קונטרס 'טעם זקנים' ס"ג - שיחת התחזקות בעבודת השם שנשמעו מפי הגה"ח רבי לוי יצחק בענדער זצ"ל, מתובל בסיפורי עובדות מאנ"ש מדורות הקודמים, נעתק מילה במילה באידיש. - הקונטרס מוגש ביחד עם הקלטה משיעור - השיעור להורדה.
 
 גליון 'הקיבוץ' - גליון מיוחד לעודד העסק בגודל יקרת הראש השנה שלו ולבטא עוצם קדושת הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה הק', ובפרט בעיר אומאן סמוך לחלקת מחוקק ספון מקום גניזת איתן אדונינו רביה"ק זיע"א. – מצורף להורדה.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן - על התורה על פרשת השבוע.
 
טועמיה חיים זכו – פנינים יקרים מלוקטים ככתבם וכלשונם מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ותלמידיהם.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
אור הנקודה - דיבורים פשוטים מהנקודה שבלב יו"ל ע"י מכון אור הלבנה מרכז לתורה והתחזקות בעיה"ק צפת ת"ו.
 
לאור ההלכה – להאיר את הדרך לעובדה ולמעשה עפ"י מורינו ר' נתן מברסלב בספר ליקוטי הלכות.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
דעם רבינס ליכט - געקליבענע מאמרים פאר קינדער ע"פ דרכו של רביה"ק
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום - שיעורי הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
קרוב השם – עלון פנימי חדש ארגון כיסופים של הרב דוד גבירצמן שליט"א (גליון מקוצר).
 
מקושרות – עלון לנשות ברסלב, מחולק בבית שמש, שכונות חפציבה, סלאנים.
 
היכל הקודש (אידיש) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
בית מרקחת של רבינו (אנגלית) - "The Rebbe's Pharmacy", נכתב ע"י הר"ר לב משה לבנטיר הי"ו.
 
תורגם בצרפתית - מהספר הקדוש "ליקוטי הלכות" - מבוסס על פרשת השבוע.
 
 
נחמו נחמו עמי: ביהמ"ד אברכים דחסידי ברסלב בארא פארק נחנך מחדש
 
בשב"ק הבא – שבת נחמו יזכה מתפללי ביהמ"ד אברכים דחסידי ברסלב - בארא פארק לחנוך הבית המדרש החדש לאחר גמר בניית הבית בחדשים האחרונים, שנבנה ברוב פאר ויופי לתת כבוד הראוי למשכן השכינה, בעז"ה בר"ח אלול יתקיים המעמד חנוכת הבית ברוב עם ביחד עם מעמד הכנה לראש השנה.
 
ביהמ"ד הנקרא ע"ש הצדיק האמת ננמ"ח מוהר"ן מברסלב בתוככי עיר בארא פארק ברוקלין, ברחוב 4313 רחוב 15. זמני התפילות בשב"ק זו: מנחה עש"ק וקבלת שבת 7:15pm - שחרית 8:20am - מנחה ושל"ס 7:35pm. – מצורף תמונה ומודעה.
 
 
הקלות נוספות לאלו הטסים לאומן: אוקראינה תאפשר כניסה על סמך בדיקות חיצוניות
 
אוקראינה מאמצת כללים חדשים לאזרחים זרים המגיעים ממדינות אדומות, אזרח זר שמציג תוצאות בדיקה שליליות שבוצעו תוך 48 שעות לפני הכניסה לאוקראינה, יוכל להיכנס למדינה ללא חובת בידוד, וגם לא יחוייב לבצע בדיקה נוספת באוקראינה, התקנה החדשה תיכנס לתוקפה מיום השבת קודש פרשת ואתחנן הבעל"ט (הראשון לאוגוסט למניינם). 
 
חשוב להדגיש, שהעסקנים לא ממליצים לבצע בדיקת קורונה בארץ, בגלל מספר סיבות, אחת מהם שיש אחוז לא מבוטל של בדיקות שיוצאות חיוביות גם אם לא נדבקו. עוד סיבה, כי בארץ ישראל בדיקה רשמית שלא מתעדכנת במערכת משרד הבריאות עולה יותר יקר מאשר באוקראינה. הרואים מהודעה זה, כי כל הזמן רואים את רצונה של ממשלת אוקראינה בתיירות נכנסת. מה גם, אם כבר נבדקתם ויצאתם שלילי, אתם יכולים כבר לטוס.
 
 
תשעה באב בביהמ"ד הגדול דחסידי ברסלב - 'השול' בשכונת מאה שערים ירושלים
 
אנ"ש התאספו בליל תשעה באב להתאבל ולקונן על חורבן בית מקדשינו בביהמ"ד הגדול דחסידי ברסלב - 'השול' בשכונת מאה שערים הירושלמית. – מצורף תמונות (צילום: ברסלב live).
 
 
תשעה באב בציונו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א
 
כמידי שנה גם השנה התאספו חסידי ברסלב, ביום צום ט' באב, בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א, בעיר אומן שבאוקראינה, לקריאת מגילת איכה ואמירת הקינות ולקונן על חורבן הבית. – מצורף תמונות מליל תשעה באב (צילום: ברסלב live).
 
 
ארגון "חומותייך אומן" לשמירה על קדושת המחנה באומן החל את פעילותו לקראת ראש השנה תשפ"א
 
ארגון "חומותייך אומן", הפועל ללא לאות כבר למעלה מארבע שנים לטובת שיפור ותיקון הקדושה והצניעות באזור ציון רביה"ק באומן, החל את פעילותו לקראת ראש השנה הבעל"ט. לאחר התייעצויות רבות שנערכו לאחרונה, הוחלט בהנהלת הארגון כי למרות חוסר הוודאות השורה על כולם בימים אלה, יש להתחיל לפעול להכנת התשתית למבצע הגדול של שמירת הצביון והקדושה בימי הקיבוץ.
 
למרות המהפך הגדול שחל בשנתיים האחרונות בתחום שמירת הצביון והצניעות באזור ציון רביה"ק עקב פעילותו הנמרצת של הארגון, בין בימי ראש השנה ובין בשאר ימות השנה, עדיין יש עוד הרבה מה לתקן, וכן יש צורך לפעול ולהיות נוכחים על מנת לשמר את הקיים.
 
"הלב נשבר מלחשוב על כך שהקיבוץ של רבינו בסכנה,"אומר מנהל הארגון, ר' יוסף רוכמן הי"ו –  "ואנו רואים עצמינו כמחוייבים לפעול כפי רצון הציבור וע"פ הוראת זקני אנ"ש לכך שגם אם הקיבוץ יהיה מצומצם יותר מבשנים קודמות - בכ"ז יהיה הכל על טהרת הקודש, עד כמה שניתן. הנחת העבודה שלנו כרגע היא שאכן יהיה אי"ה קיבוץ אצל רביה"ק בראש השנה, וייתכן כי יהיה מצומצם יותר משנים קודמות, אך עדיין ברור שאם בס"ד הדרך תהיה פתוחה - יבואו עשרות אלפי אנשים לאומן לימי רה"ש, ומסתבר כי עבורם יקימו המקומיים דוכני מכירה שונים. כמו כן המסעדות וודאי יפעלו וכן בתי המלון, הכנסות אורחים שונות, וכמובן יהיה צורך גם לרכוש כרטיסי "סים" או חבילות דק' - כך שגם מוכרי "סים" יוצבו לאורך הרחובות.
 
מתוך ההבנה הזאת, אנו מתחילים להיערך למבצע הגדול, לנסות לדאוג שלא יהיו בכלל נשים ברחבי פושקינה בימי הקיבוץ, עניין זה כולל כמובן גם את  הנשים היהודיות, אלו שגרות במקום דרך קבע ואלו שבאות לאומן לימי רה"ש עם בעליהן ומסתובבות ברחוב  בימי הקיבוץ בניגוד לתקנה – דבר הגורם חילול ד' ממש.
 
אנחנו נשתדל בס"ד אצל אנשי כח האדם ובעלי העסקים באומן בעניין אי המצאותם של הנשים באזורי השירות לציבור- מוכרות, מלצריות, דיילות וכו', ונזכיר כבר כעת לאנשי שלומינו היקרים את הקריאה החשובה עליה חתמו כל רבני ברסלב כבר לפני כמה שנים, שלא לקנות שום מוצר מעסק המעסיק מוכרות בימי הקיבוץ בניגוד לתקנת זקני וחשובי אנ"ש, וכמובן שלא לסעוד או להתארח במסעדות ומלונות המעסיקים מלצריות בימי הקיבוץ.
 
העניין פשוט מאד, אנחנו מהווים כח קניה אדיר, ואם נעמוד על שלנו, ונציית להוראות הרבנים, וודאי שבעלי העסקים ימלאו את רצוננו - רצון רבנו הקדוש - ויישמרו על הכללים הפשוטים, לטובת עסקיהם ולטובת עשרות אלפי המתקבצים אומנה".
 
"אנו עמלים בימים אלה על הכנת מבצע מיוחד למען קיום הקיבוץ בקדושה ובטהרה" - מוסיף הרב בורשטיין -  "ידוע כי חסידי ברסלב התפללו עשרות שנים שתיפתח הדרך לאומן, אך בוודאי לא לדרך הזאת ייחלו. המכשלות הרבים העומדים בפני כל נוסע, החל משדה התעופה בארץ (מהמקומות הפרוצים ביותר בעולם), דרך הנחיתה והנסיעה באוקראינה, ועד לרחובות פושקינה, עם כל הכלול בכך, אינם דבר פשוט בכלל, ובוודאי שנדרשת הכנה מיוחדת מכל אחד לפני המסע. המבצע יכלול "חתימה טלפונית" על קבלת כללי "חומותייך אומן" והתחייבות לנהוג על פיהם, כאשר אנו מצפים שהתחייבות זו של רבים מהנוסעים לאומן תעשה רעש גדול בשמיים ותגרום להמתקת הגזירה ופתיחת השערים לקיבוץ גדול וקדוש.
 
וודאי שעלינו להתפלל לקיום הקיבוץ בקדושה וטהרה דווקא, וודאי שרביה"ק אינו רוצה שאי מי מאנשיו ייפגע בציפור נפשו למען השהייה על ציונו - זה הרי תרתי דסטרי - ולכן חובה על כולנו להתפלל באמת שתיפתח הדרך בקדושה דווקא, וכמובן לשמור על הכללים ולהפיצם בין השוהים בסביבתנו בימי הקיבוץ". פרטים על המבצע יבואו בקרוב.
 
כמו כן ננצל במה זו לאחל ברכת מזל טוב מעומק הלב לידיד הארגון הנאמן, ר' הלל כהן שליט"א על אירוסי בנו, יה"ר שמן השמיים יגמלו לו רוב נחת על כל המאמצים המיוחדים אשר הוא עושה למען אנ"ש באומן ובאוקראינה, וכן למען כלל היהודים באוקראינה, כאשר אין דבר טוב שקורה לטובת אנ"ש באוקראינה שהוא לא מעורב בו. "
 
עוד נבקש," - מוסיף ר' יוסף רוכמן - "כי מי שיש ביכולתו לסייע לפעילות ההסברה בארץ או באומן, מוזמן להתקשר ולהציע את עזרתו, טל' הארגון- 09-746-85-15, או במייל kosheruman@gmail.com וכמובן, מי שיש ביכולתו לתרום ממון לטובת הפעילות, תבוא עליו הברכה, הפעילות כרוכה בהוצאות של אלפי דולרים, לפני ובמהלך ימי הקיבוץ, ויה"ר שנצליח בשליחותנו הקדושה, ונזכה כולנו להיות שותפים בקיבוץ הקדוש - שאכן יהיה קדוש!".ערש"ק פרשת ואתחנן י' אב תש"פ • הודעה #1147
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל