x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   עדכון על קיום הקיבוץ - לקיים בנו חכמי ישראל: להתפלל לרפואת הגרמ קרמר - הכנסת אורחים של שיינר נערכים לפי ההנחיות
 
קיבוץ תשפ"א • עדכון מהאיגוד הפועל: מסתמן כי לא תחול שום הגבלה על מספר המשתתפים בקיבוץ או לגילם
 
לאחר השיחה שהתקיימה ביום שני האחרון בין הרשויות באוקראינה לרשויות בארץ ישראל, מפרסם האיגוד הפועל למען הקיבוץ הקדוש עדכון לציבור.
 
הבשורה הראשונה והמשמחת העולה מהעדכון היא, כי האוקראינים עקשים בדעתם שהקיבוץ יתקיים (בניגוד לדעת הרשויות בארץ ישראל, למשל) העדכון כולל את המתווה שגיבשו האוקראינים לקיום הקיבוץ הקדוש, וממנו עולה כי בניגוד לפרסומים של בעלי אנטרסים שונים, לא תחול שום הגבלה על מספר המשתתפים בקיבוץ או לגילם. - מצורף ההודעה שיצאה מעסקני האיגוד לכלל אנשי שלומינו חסידי ברסלב הע"י.
 
 
לקיים בנו חכמי ישראל: התפללו לרפואת הרה"צ ר' שמואל משה קרמר שליט"א
 
ציבור אנ"ש נקרא להרבות בתפילה ותחנונים עבור רפואתו של הרה"צ ר' שמואל משה בן מרים שרה קרמר שליט"א מזקני חשובי אנ"ש, ועבור רעייתו הרבנית הינדא רבקה בת אסתר יהודית, שאינם חשים בטוב מזה כמה ימים. 'לברסלב גלובל' התקבל דיווח שב"ה המצב השתפר מאד ומרגיש הרבה יותר טוב אך עדיין הציבור נקרא להתפלל לרפואתם השלימה.
 
 
הכנסת אורחים המרכזית באומן 'אזמין' של הנגיד ר' אליעזר שייינר, בקול קורא: הרשמו לסעודות, ע"מ שנוכל להיערך כראוי
 
עסקני הכנסת אורחים המרכזית באומן "אזמין" של הנגיד ר' אליעזר שייינר יצאו בקול קורא לאנ"ש הנוסעים לאומן, להירשם לסעודות ולציין את העדפותיהם, על מנת לאפשר להם להיערך כראוי לפרויקט הכנסת אורחים סעודות חג ושבת ראש השנה תשפ''א בצל מגיפת הקורונה.
 
במסגרת ההיערכות, מבקשים עסקני הכנסת אורחים מהאורחים למלא שאלון, הכולל מלבד השאלות הרגילות על שעות הסעודות וסוג האוכל, גם שאלות על אזרחות האורח, האם הוא בקבוצת סיכון, האם חלה בקורונה והחלים וכדומה.
 
בהכנסת אורחים אומרים כי בכוונתם השנה לחלק את מתחמי הכנסת אורחים למתחמים נפרדים לבני כל מדינה בפני עצמם, על מנת למנוע ערבוב, ולבצע צעדים נוספים – במסגרת ההיערכות המשותפת במסגרת "האיגוד הפועל", על מנת לאפשר את קיום הקיבוץ תוך צמצום סיכון ההדבקה בכלל.
 
"הרישום המוקדם ומילוי השאלון המצורף הינו הכרח המציאות, על מנת שנוכל להיערך לנוחות הסועדים עם מתחמים שונים לפי קריטריונים, ועל מנת שנצליח להתנהל נכון בדרישתנו אל מול הרשויות", אומרים בהכנסת אורחים ומוסיפים "עניין הרישום המוקדם יסייע ויקדם את האפשרות לקיים את הקיבוץ הקדוש באומן, ראש השנה תשפ"א", בהכנסת אורחים מציינים גם כי הרישום המוקדם אינה מחייבת, ואינה כרוכה בתשלום. - הרשם עכשיו! כנסו https://2020.uman.org.il/
 
צפו בתיעוד מההכנסת אורחים אשתקד ר"ה תש"פ וההכנות לקראת ר"ה תשפ"א (לימי בין המצרים ניתן להשתיק את הקול לפני הצפייה).
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 כמדי חודש בחדשו מביא לכם מערכת 'ברסלב גלובל' ה"לוח השיעורים" עם סדר הלימודים היומיים של חסידי ברסלב לחודש אב תש"פ – הלוח מצורף.
 
 תפילה שווה לכל נפש לשפוך שיח לה' לזכות להגיע לרבינו הק' לימי ר"ה גם השתא - נתחבר על ידי אחד מוותיקי אנ"ש דירושלים ת''ו הכוסף מאד לזכות לתיקוני רבינו הקדוש – מצורף.
 
 קונטרס 'טעם זקנים' שיצא לאור בחורף דהאי שתא (פרשת שמות) על ימי בין המצרים - שיחת התחזקות בעבודת השם שנשמעו מפי הגה"ח רבי לוי יצחק בענדער זצ"ל, מתובל בסיפורי עובדות מאנ"ש מדורות הקודמים, נעתק מילה במילה באידיש. - להורדה.
 
 הלוח של ברסלב לפרשת השבוע.
 
• עלון לקראת מגבית ישיבת בין הזמנים של חבורת הבחורים 'חיי נצח' דחסידי ברסלב שע"י 'מורשת הנחל' ביתר עילית, ניתן לתרום באמצעות נדרים פלוס ע"ש "חיי נצח" – להורדה.
 
• הופיע העלון החדש העשיר והמגוון 'תפארת אומן' בו מדורים שונים ומרתקים מלאי הווי ברסלבאי עתיק ומעורר געגועים וכיסופים ברוח הקדומה והמסורה מדור דור מלאה אמונה, רצונות, שמחה, התחדשות, ותקוה, באופן חי ומחיה נפשות לרווחת כלל אנ"ש – להורדה.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן - על התורה על פרשת השבוע.
 
טועמיה חיים זכו – פנינים יקרים מלוקטים ככתבם וכלשונם מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ותלמידיהם.
 
שיחת חברים - דיון שבועי בתורת רביה"ק הננמ"ח זיע"א, נכתב ע"י הרה"ח ר' יעקב נתן אנשין שליט"א.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
אור הנקודה - דיבורים פשוטים מהנקודה שבלב יו"ל ע"י מכון אור הלבנה מרכז לתורה והתחזקות בעיה"ק צפת ת"ו.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
דעם רבינס ליכט - געקליבענע מאמרים פאר קינדער ע"פ דרכו של רביה"ק
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום – שאלות ותשובות מהרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
ליקוטי צח ואור - עם דרוש על פרשת השבוע עפ"י תורה הזמנית בליקוטי מוהר"ן, נכתב ע"י הרב יצחק שטרנברג שליט"א מחברי כולל חצות ביתר עילית.
 
המקורבים בעיצוב חדש – גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לאורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב!
 
קרוב השם – עלון פנימי חדש ארגון כיסופים של הרב דוד גבירצמן שליט"א (גליון מקוצר).
 
יינה של ברסלב - מאוצר שיעוריו של הרה"ח ר' ישראל מאיר ברנר שליט"א.
 
היכל הקודש (לשה"ק) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
היכל הקודש (אידיש) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
בית מרקחת של רבינו (אנגלית) - "The Rebbe's Pharmacy", נכתב ע"י הר"ר לב משה לבנטיר הי"ו.
 
ניצוצות מברסלב (אנגלית) Sparks from Breslov.
 
תורגם בצרפתית - מהספר הקדוש "ליקוטי הלכות" - מבוסס על פרשת השבוע.
 
 
מרגיש אבוד? כלל חברי חבורות 'מורשת הנחל' דחסידי ברסלב מתחילים ללמוד את הספה"ק 'סיפורי מעשיות'
 
מרגיש אבוד? יחד יוצאים לחיפוש, את כוונתו של רבינו הק’ בספרו את המעשיות גילה: "מאחר שהתורות והשיחות כבר אינן מועילות". כלומר, גם אם אתה רואה את עצמך לא מתקדם לשום מקום וכמעט אבוד, ה'סיפורי מעשיות' זה התקוה למצוא את עצמך, כי "באלו המעשיות יש כח גדול לעורר הכל בהתעוררות גדול מאד מאד להשם יתברך" (הקדמת הסיפו"מ).
 
ביום ראשון פרשת ואתחנן ה' אב הבעל"ט מתחילים כלל חברי חבורות 'מורשת הנחל' דחסידי ברסלב ללמוד את הספה"ק 'סיפורי מעשיות' דף ליום במהדורת ה'קרן' - לפי לוח "מורשת הנחל", שיעורים חדשים בלימוד היומי ניתן לשמוע ב"קול מורשת הנחל" 02.502.6343. - הצטרף גם אתה ללימוד היומי המשותף ויחד נמצא את הבת מלך! – גליון קול מורשת הנחל להורדה.
 
 
עלון 'המקורבים' יצא לאור בעיצוב חדש ומהודר
 
לאחר כשמונים עלונים מושקעים מערכת עלון 'המקורבים' מוציאה את העלון בהתחדשות, יחד עם כלי מפואר כיאה לתורת רבנו, בבחינת 'תורה מפוארת בכלי מפואר', הכל על-מנת שדבר רבנו יגיע לעוד אלפי יהודים! העלון תחת הכותרת "גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לרביה"ק מוהר"ן מברסלב זיע"א" אך כמובן שהוא מיועד עבור כלל המקורבים והמסתופפים בצילו של האילן הגדול!
 
השבוע בעלון: ראיון מרתק עם הרה"ח רבי משה ביננשטוק שליט"א על הרשמים שלו מתפילת האלפים באומן. קראו ותחי נפשכם. - להצטרפות לקבלת הגליונות מידי שבוע יש לשלוח בקשה ל: e0773140331@gmail.com
 
 
קביעת עיתים לתורה במסגרת מפעל 'מרבה תורה' בשול
 
מפעל מרבה תורה, הפועל זה כשנה וחצי בבית מדרשנו הגדול דחסידי ברסלב מאה שערים בירושלים, לחזק את הקביעת עתים לתורה בקרב אנ"ש, כמו שהיה מקדמת דנא בקרב כל בית ישראל עד עצם היום, במסגרתה מתקיימים שני שיעורים בדף היומי הנמסרים ע"י הרה"ח ר' ראובן שיף שליט"א והרה"ח ר' זלמן נפתלי'ס שליט"א, ושיעור בגמרא (כעת לומדים מסכת תענית) והלכה הנמסר ע"י הר"ר מתיא אנשין הי"ו.
 
עשרות מאנ"ש קובעים עתים לתורה מדי ערב, כאשר לכבוד התורה מוגש שתיה חמה ומזונות לרווחת הלומדים, מה נהדר המחזה לראות אברכים העמלים לפרנסתם במשך היום, באים לקבוע עתים לתורה, לפעמים במסירות עצומה, לצידם אפשר למצוא גם אברכי כוללים ובחורי חמד, המנצלים את השעה המיוחדת ללימודים קבועים, להחיות את נשמתם באור התורה הקדושה. – מצורף מודעה.
 
 
שמחת הברית לנכדו של הגה"צ רבי שמעון שפירא שליט"א
 
בביהמ"ד הגדול דחסידי ברסלב במאה שערים 'שול' ירושלים התקיים ביום רביעי פרשת פנחס שמחת ברית מילה לנכדו של הגה"צ רבי שמעון שפירא שליט"א, בן אצל חתנו המוהל המומחה הר"ר מתתיהו יחיאל גלינסקי הי"ו.
 
בכסא של אליהו על כסא של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א כובד הדוד הרה"ג רבי בצלאל גלינסקי שליט"א, בסנדקאות כובד הסבא הרה"ח רבי שרגא לוי שליט"א חזן בקיבוץ הק' באומן ראש השנה, באמירת הברכות וקריאת השם כובד הסבא הגה"צ רבי שמעון ישראל שפירא שליט"א, אשר פרץ בבכי סוער בברכות במילים "צווה להציל ידידות שארינו משחת", בעמידה לברכות כובד הגה"ח רבי מרדכי הכהן גולדברגר שליט"א, ויקרא שמו בישראל "שמואל חיים". – צפו בתיעוד (צילום: זה ינחמנו).
 
ערש"ק פרשת דברים ג' אב תש"פ  הודעה #1146
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל