x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   למרות המשבר באומן: פריצת דרך משמעותית - משלחת עסקנים בראשות הרב שיינר המריאו לאוקראינה - קבוצת שוליים התפרעו בציון ונזק רב נגרם
 
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 
צוות הפרויקטור של אומן בחוברת הסברה מקיפה שמקרבת את פתיחת השערים האפשרית באומן
 
לדברי הפרויקטור "קריאה מיידית חובה". בחוברת סקירה על הנעשה כרגע באומן ובגבולות המדינות שבהם נתקעו אלפים רבים לצד הוראות ברורות שיאפשרו את פתיחת שערי אומן הנעולים. "חוברת ההסברה" המורחבת מוגשת מטעם "תקווה" - צוות הפרויקטור של אומן הרב נחום קרלינסקי. "תקווה" מאגד את כל ארגוני הגג של ברסלב. (האיחוד, שיינר, המזכירות הארצית וקרית הלינה).
 
פנייה אישית לאלפי החסידים הנמצאים בגבולות מדינות רבות, לאלפים שכבר נמצאים באומן ולרבבות בעולם שעדיין מחכים ומצפים: חובה לקרוא את החוברת מתחילתה לסופה לקראת פתיחה אפשרית של הגבולות. הכל תלוי רק בכם. – החוברת להורדה (גם מצורף באיכות פחותה) – כמו"כ מצורף מכתבי עדכונים מהרב נחום קרלינסקי ממונה פרויקט הקורונה 'תקווה' באומן.
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 חוברת 'שיח שרפי קודש' ליקוט על ענייני ראש השנה, י"ל ע"י מכון 'משך הנחל' - להורדה.
 
 דרשת הרה''ח ר' אברהם יארבלום שליט"א אצל עצרת תפילה בביתו של הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א - ליל שישי כי תבוא תש''פ.
 
 זמני התפילות והלימוד הסעודות וסדר היום ותקנות לימי ראש השנה תשפ"א במתחם 'אכסניא של תורה' באומן.
 
 מכתב מאנ''ש לאנ''ש אודות הקיבוץ הק' ראש השנה באומן – נכתב ע"י אחד מאנ"ש בירושלים עיה"ק עשרה בטבת תשע''ח.
 
 מצורף כאן לאלפי השוהים כעת מחוץ לגבולות אוקראינה מדריך הכשרות לאוכל הכשר שנמצא בבלארוס - להורדה.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן על התורה על פרשת השבוע.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
דעם רבינס ליכט - געקליבענע מאמרים פאר קינדער ע"פ דרכו של רביה"ק
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום - שיעורי הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
תורגם בצרפתית - מהספר הקדוש "ליקוטי הלכות" - מבוסס על פרשת השבוע.
 
 
משלחת עסקנים בראשותו של הנגיד הר"ר אליעזר שיינר המריאו לאוקראינה להשתדל אצל גורמי ממשל בכירים לפתוח הגבולות
 
העסקנים פועלים מסביב לשעון בשתדלנות מסביב לעולם, אמש המריא הנגיד הר"ר אליעזר שיינר עם משלחת לאוקראינה בכדי לפגוש עם נציגי ממשלת אוקראינה, ולהשתדל לפתוח הגבולות הנסגרות לאלפי חסידי ברסלב ברחבי העולם. הציבור מתבקש להרעיש שערי שמים להצלחתו.
 
בליל רביעי התקיימה פגישה ארוכה בקייב בין הנגיד ר' אליעזר שיינר עם בכירים באוקראינה ומנהלי הפדרציה היהודית הרב החסיד מאיר סטמבלר, הרב החסיד רפאל רוטמן, רבה הראשי של אוקראינה הרב החסיד משה ראובן אסמן, ויו"ר מזכירות ברסלב ר' נחמן בנשעיה. בפגישה שהיתה טובה מאוד הציג הפרוייקטור של אומן ר' נחום קרלינסקי ביחד עם ר' אליעזר קרליבך את התוכנית לשיקום האמון עם הממשל, שמירה על ההנחיות ופתיחת השערים לעוד אנשים, לצד הסיכומים על האישורים המצומצמים שניתנו להכנסת צוות רפואי ועובדים חיוניים נוספים שיאושרו סופית היום אי"ה (יום חמישי). במהלך הפגישה שר הרה"ח ר' אלי חשין שליט"א לפניהם עם גיטרה סיפורים מרתקים ברוסית, על הנסיעות לאומן במסירות נפש בשנים עברו. – צפו בתיעוד.
 
 
למרות המשבר באומן: פריצת דרך משמעותית במגעים לאישור הכניסה לאומן
קבוצת שוליים נעצרה לאחר התפרעות בציון רביה"ק באומן
 
אמש (רביעי) חסידי ברסלב בכל רחבי העולם נחרדו ממראות הרס הקפסולות והוונדליזם של קבוצת שוליים שהחליטו על דעת עצמם לפעול ולסכן את אישור המתווה הנדון בימים אלו מול השלטונות באוקראינה, והתפרעו בציון רביה"ק באומן ושברו הגדרות שהוצבו כדי לשמור על ההנחיות קורונה במקום, הפורעים נעצרו ע"י המשטרה והגדרות הוחזרו, למרבה הפלא שוחררו העצורים לאחר זמן קצר, והמשטרה הסבירו שהגדרות בציון "אינם חוקיים" ומהווים סכנה להגשת עזרה במקרה חירום. אחד המפגינים אמר לעיתונאים הישראלים כי "בשבועיים האחרונים הבטיחו לנו הסכם ופעלנו יפה כמו ילדים קטנים וטובים. עכשיו, אנחנו שבוע לפני החג ואומרים לאנשים שאין הסכם. מספיק זה מספיק".
 
האירוע גרם לדאבונינו לפרסום שלילי באוקראינה, ולאור המצב, ביקשה המשטרה לסגור את הציון לחלוטין, אבל עסקני ברסלב התחננו בפניהם שלא יעשו זאת, כי ידעו שברגע שזה יקרה, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לפתוח את השערים.
 
כמובן שרוב חסידי ברסלב %99.99 תומכים בהרעיון של המתוה הסרט הנע, ומקבלים בהגיון את הקפסולות, ומבינים שזה לטובתנו. המזכירות הארצית בתגובה "המחזה שראינו הצהריים (ד') בציון הקדוש, מביש, פוגע, מחלל שם שמיים - ובעיקר גורם נזק ישיר לכלל אנ"ש דברסלב, התמונות הקשות מהציון הם קשות אבל מדובר במעטים בודדים, מבקשים מכל אחד מאנ"ש לא לעמוד מהצד, אלא לפעול במעשים ולשכנע כל אחד ואחד - חובה עלינו לשמור על כללי הריחוק, ומי שמפריע לכך, מסכן את עצם קיום הקיבוץ".
 
הרב נחום קרלינסקי ממונה פרויקט הקורונה 'תקווה' באומן מוסר בתגובה ל'ברסלב גלובל': "למרות המשבר החמור שהיה בציון והפרסום השלילי שגרם הדבר באוקראינה, אנו מקווים להגיע לפריצת דרך כבר בימים הקרובים, היום (חמישי) יש לנו יום קריטי עבור אישור המתווה הסופי ויוחלט האם לאשר כניסה לעוד אלפי חסידי ברסלב מכל העולם".
 
בהמשך היום צפויים להגיע לביקור באומן הגבנרטור של מחוז צ'רקס יחד עם בכירים במחוז, במטרה לבחון את המתווה, הרב נחום קרלינסקי אומר: "אנחנו חייבים להראות להם שאנחנו לא מתייאשים ואפשר בהחלט לתקן!". – צפו בתיעוד מיום חמישי בבוקר מהחזרת הסדר על כנו בהיכל ציונו של רבינו הקדוש באומן. (צילום: שרוליק וולס).
 
אירוע מצער נוסף התרחש כשאדם אחד גרם לפרובוקציה, כשהתקשר לטלפון האישי של בכיר מאוד בממשל האוקראיני ואיים עליו לפתוח הקיבוץ, הממשל מאוד נכעס והדבר גרם לביטול כמה פגישות עם העוסקים במלאכה, העסקן ר' צבי בוגומילסקי בשיחה לברסלב גלובל סיפר "פרסמתי שאנחנו מחפשים למי הוא שייך מספר טלפון של מישהו, זה היה מאזרח ישראלי אחד שניסה ליצור מאבק בין חסידי ברסלב לממשלת אוקראינה, ממשלת אוקראינה זיהתה את האדם כבר ואישרה את זהותו עם הנציגים שלנו. בנוסף אנו יודעים מאוד מי זה היה בדיוק. לפעולות יש השלכות. הפגישות שהיה צריך להתקיים עוכבו במאה אחוז בגללו, אנשים כעסו מאוד ממה שקרה. פעולות חד צדדיות של אנשים מסוימים אינן מייצגות את כל הקהל שרוצה ללכת לקיבוץ. אבל הם יכולים לגרום נזק אדיר, אני יכול להבטיח לך כי לאלה מאיתנו הפועלים לעזור לקיבוץ אין מניעים נסתרים או מטרות מלבד לעזור לאחינו להגיע לאומן עבור ראש השנה. אנא התפלל לסייעתא דשמיה, אני מקווה שמחר יהיו לנו בשורות טובות".
 
כולנו מכירים הגמרא בברכות אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן הרחמים שזה אומר לנו שעד השניה האחרון עדיין צריך לצפות לישועת ה'. רבותי מה שקרה בציון הק' זה מעשה בעל דבר לייאש אותנו מלהתפלל, נתחזק, נמשיך להתפלל ונגיע בעזהי"ת לאומן לכבוד ראש השנה, במצב כזה כולנו מבינים שהברירה היחידה שנשאר לנו זה רק תפילה!!!
 
 
שיעור מהרה"ח ר' שאול סירוטה שליט"א בביהמ"ד ברסלב בלונדון
 
השבוע התקיים שיעור מרתק ע"י המשפיע הרה"ח ר' שאול סירוטה שליט"א בביהמ"ד ברסלב בלונדון על עוצם מתיקות והרווח ב'המתן' ובלבולים יסורים ושפיכות דמים במניעות הנסיעה הקדושה לציון רביה"ק בשנה זו. – מצורף תמונות. – השיעור לשמיעה ולהורדה.

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל