x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   פניה רשמית של ברסלב לנשיא ארה"ב - אלבום חדש מהבעל המנגן על תיקון הכללי - ר' גיא-צבי מינץ מגיש שני לחנים - שני ספרים חדשים
בס"ד
ד' נצבים וילך כ' אלול תש"פ • הודעה #1157
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 
פניה רשמית של ברסלב לנשיא ארה"ב: "תן לנו יד בפתיחת השערים הנעולים באומן"
ארגוני הגג של ברסלב המאוגדים במשרד הפרויקטור של אומן בקמפיין ישיר לנשיא: "פרזינדט, אתה הולך לאהוב את רבי נחמן".
 
בשעות אלו מתפרסם באומן ובעולם קמפיין רב מימדים, בפנייה ישירה רשמית לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "פרזינדט, אתה הולך לאהוב את רבי נחמן". יוזמי הקמפיין הם צוות הפרויקטור של אומן הרב נחום קרלינסקי המפעילים את מרכז "תקוה" לניהול הקורונה. המרכז מאגד בתוכו באופן רשמי את ארגוני הגג של ברסלב: איחוד חסידי ברסלב, "אזמין" של הרב אליעזר שיינר, המזכירות הארצית וקרית הלינה, כל אלה עובדים במשותף יד ביד לפתוח את אומן לאלפים בארץ ולאלפים הפזורים בגבולות. הגוף פועל מול הרשויות האוקראיניות הבכירות וכל ארגוני המשטרה העירייה, ובמקביל מול הממשלה הישראלית.
 
את הפנייה לנשיא חותמים במשרד הפרויקטור בבקשה אחת קטנה: "תן לנו תקווה ויד תומכת לעזור בפתיחת שערי אומן הנעולים". – מצורף מכתב עדכון מהרב נחום קרלינסקי פרויקטור הקורונה הממונה על שמירה ומניעה מקורונה, אומן ראש השנה תשפ"א.
 
 
שני ספרים חדשים: "האביר" - "הגדול בענקים"!!!
 
בשמחה רבה הננו לפרסם בזאת שני ספרים חדשים שיצאו לאור על ידי "מכון אור צדיקים" כהכנה דרבה לקראת ראש השנה הגדול והקדוש הבעל"ט.
 
ספר הגדול בענקים
תולדותיו של ראש חבורתנו ופאר עדתנו הגה"ח רבי אברהם שטרנהארץ זצ"ל לרגל היא"צ כ' אלול. – הספר לצפייה ולהורדה.
 
ספר האביר [הקצר]
ביאור רחב על קונטרס "האמונה בידיעה רוחניית" מאת הגאון האלוקי רבי אברהם בר"נ חזן זצ"ל. – הספר לצפייה ולהורדה.
 
 
אלבום חדש מהבעל המנגן ר' יוסף קרדונר על התיקון הכללי "עשר עולמות של שירה"
 
במשך חודשים ארוכים עמל הבעל המנגן ר' יוסף קרדונר על יצירה חדשה שטרם היתה כמוה, וכעת משיק אלבום חדש בשם "עשרה עולמות של שירה" עם עשרה ניגונים חדשים ומקוריים על ה"תיקון הכללי", שמהפכים את נימי הלב לנהרות של געגועים לאבא שבשמים. רצף געגועים חדשים בעשרה גוונים של נגינת ה"תיקון הכללי" כשכל שיר נוסך לב חדש והומה. - צפו בקליפ המיוחד ובשלשה שירים מתוך אלבום "עשר עולמות של שירה – התיקון הכללי". – מכתם לדוד – לדוד משכיל – הללו קל בקדשו.
 
 
הבעל מנגן ר' גיא-צבי מינץ מגיש שני לחנים חדשים עם כיסופים והשתוקקות לנסיעה הקדושה לראש השנה לרבינו
 
הבעל מנגן ר' גיא-צבי מינץ מגיש שני לחנים חדשים עם כיסופים והשתוקקות לנסיעה הקדושה לראש השנה לרבינו, הניגון על מילותיו של מוהרנ"ת זצ"ל (עלים לתרופה מכתב תח), נולד מההשתוקקות להגיע לרבינו על ראש השנה. מילים: "כי כל מגמתי וכל תשוקתי ותקוותי, הוא רק להיות על הציון הקדוש הרבה פעמים, אולי אזכה, אולי אזכה לפרש שיחתי, לשפוך לבי לשפוך לבי כמים נוכח פני השם". – הניגון לשמיעה ולהורדה.
 
ניגון חדש נוסף להגביר הכיסופים והתפילות לנסיעה הקדושה לראש השנה לרבינו נולד בציונו של רבינו ערב ראש השנה לפני כשנתיים ועכשיו זוכה לצאת לאור - לחזק את עם ישראל. מילות השיר: "איך זוכין להתפאר, איך זוכין להתפאר בנקודה היקרה של כל יהודי? נוסעים לרבי הקדוש שאוחז בכסא הכבוד ויודע לעשות ראש השנה, אז אבא תן לי עיניים קדושות, להתפאר בכל יהודי, כמו שאתה, כמו שאתה מתפאר בי". כינור: דניאל אהביאל, פסנתר: דוד עדה, גיטרות: גיא-צבי מינץ ועמית יצחק. – הניגון לשמיעה ולהורדה.
 
 
"מורשת הנחל" בפעילות נרחבת לאברכים והבחורים השוהים באומן
 
בעקבות ההתקבצות המוקדמת באומן, לקחה "מורשת הנחל" יוזמה לדאוג לאברכים והבחורים הנמצאים באומן, שיהיה להם מקום להתפלל בו יחד את כל התפילות, וארגנה סדרי לימוד מסודרים, שיעורים וחבורות עם כיבוד עשיר לאורך כל שעות היום – בעקבות הוראת משרד הבריאות האוקראיני שלא לשהות במתחם הציון הק', אלא להעביר את כל הפעילויות (מלבד הסרט הנע בציון) למתחמים אחרים.
 
במסגרת הפעילות מוסרים משפיעי אנ"ש שכבר נמצאים באומן, כמו הרה"ח ר' יצחק פרידמן, הרה"ח ר' נתן מיימון, הרה"ח ר' יעקב נתן אנשין ומשפיעים נוספים, שיעורים לבחורים ולאברכים ומתקיימים גם שיעורים קבועים לבחורי אנ"ש ע"י הרה"ח ר' יחזקאל בוסקילה והרה"ח ר' מנחם שלום רוזנפלד ושיעור יומי קבוע בהלכה ע"י הרה"ח ר' גמליאל עקשטיין שליט"א. הפעילות מתבצעת בשיתוף פעולה עם הישיבות בהם לומדים הבחורים, המעודדים באופן אישי את  בני הישיבות השוהים באומן להצטרף לסדרי הלימוד.
 
 
"מורשת הנחל" פונה לכל נדיבי הלב: קחו לכם חלק בהצלת מאות האברכים והבחורים ששוהים באומן. קנו לכם פרקליט ליום הדין. ובזכות קול התורה והתפילה שלא פוסק, יפתחו שערי ציון הנעולים, ונתברך בשנה טובה ומתוקה, לפרטים ותרומות: נתן יוסף בורשטיין 380509596423+ בארה"ק: 050-4189902. – מצורף תמונות.
 
 
מעמד "עיקר העבודה" לחיזוק עניין 'חצות' שע"י איחוד האברכים מורשת הנחל
 
באולם הכתר בירושלים התקיים ביום שני פרשת שופטים המעמד האדיר "עיקר העבודה" ע"י איחוד האברכים מורשת הנחל להתחזק ולהתעורר בקיום 'עיקר עבודת איש הישראלי - לקום בחצות הלילה'. הכנס בפורמט הזה הינו שני ב"סדרה" ייחודית זו, שקדם לו כנס לחיזוק ההתבודדות בשנה שעברה, ובהנהלת ארגון המפואר מורשת הנחל, מקווים להמשיך בפורמט זה בכנסים בעוד נושאים כמו תפילה בכח.
 
לאחר תפילת מנחה, כיבוד קל וניגוני חצות, כובד בדברי פתיחה הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א, שחיזק כדרכו את גודל החשיבות לקום בחצות, ואף סיפר מרבו הגה"ח רבי מיכל דורפמן זצ"ל איך שתמך בממון לנסוע לשדה בחצות. לאחמ"כ ניגנו האברכים כמה ניגוני חצות בהתעוררות ואז החל המעמד המיוחד בצורה של שאלות ותשובות [סימפוזיון] כשהמנחה הרה"ח ר' ראובן שיף שליט"א שואל והרה"ח ר' שמעון צבי שפירא שליט"א, הרה"ח ר' נתן פישר שליט"א והרה"ח ר' אליהו קירשבוים שליט"א, עונים כל אחד את תשובתם.
 
 
השאלות היו במהות העניין, לדוגמה: איך אפשר לקום בחצות כשיש סדרים במשך כל היום, וגם ככה בקושי קמים בבוקר, או מישהו שעדיין ער בזמן חצות ואין אז את ה"הרגשה" של חצות. וכן מי שלומד בכולל חצות, וזה כבר הופך ל"מלומדה" [הרגל] ומאבדים את הרגש לדבר הנשגב, וכן אחד שאל שכאשר ניסה לקום זה הפריע ובלבל את כל סדר היום, שהוא היה עייף וכו', במשך כשעתיים התקיים הפולמוס ובסיומו יצאו המשתתפים עם בהירות גדולה בעניינים הפרקטיים ובכל הפרטים הנוגעים לקימת חצות.
 
האברכים יצאו מהמעמד בהתחזקות ורוממות עצומה להתעורר משנתינו ולהתחדש בעבודת קימת חצות אשר כפי שלימדנו רבינו הק' הרי היא "עיקר עבודת איש הישראלי", בסיום, חולק למשתתפים תפילה מיוחדת מליקוטי תפילות [פח ח"א] לזכות לקום בחצות, בהדפסה מיוחדת לאמרה מידי יום ביומו (התפילה מצורף). – הקלטות מהמעמד הפתיחה ודרשת ר' נתן מימון להורדה. – השאלות ותשובות להורדה.
 
 
מעמד סיום וחלוקת פרסים בישיבת ברסלב בית שמש בראשות הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א
 
בישיבה קטנה ברסלב בבית שמש דקהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' נערך מעמד חלוקת פרסים לבחורי הישיבה ששקדו על תלמודם בשנה החולפת ועמדו על כור המבחן על כל מסכת "בבא מציעא" לפני הגאון רבי נפתלי נוסבוים שליט"א בהשתתפות ראשי ורבני הישיבה והתלמידים.
 
נשיא הישיבה הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א פיאר את המעמד ונשא דברי חיזוק ושבח לבחורים המצטיינים, תוך שהוא יושב מאחורי מחיצה שקופה בתוך קפסולה מיוחדת, לאחר הסעודה החגיגית פצחו הבחורים בריקוד של שמחה כשהגרי"מ שכטר מצטרף אף הוא ורוקד מתוך הקפסולה לעיני הבחורים והמשתתפים, כשלאחר מכן הוענקו תעודות ההוקרה והפרסים לבחורים המצטיינים. – צפו בתיעוד (צילום: יעקב לדרמן).
 
 דברי חיזוק מהגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א לתלמידי ישיבת ברסלב בבית שמש – בביתו אחר המבחן – להורדה.
 
 דברי חיזוק מהגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א לתלמידי ישיבת ברסלב בבית שמש – אצל מעמד הסיום – להורדה.
 
 
עדכון מצב
לקראת הקיבוץ ראש השנה תשפ"א באומן
 
חסיד ברסלב יקר: מלחמת ראש השנה זה מלחמת גוג ומגוג, מלחמה בין הקדושה לטומאה, מלחמה בין הייצר הטוב לייצר הרע, כמו שרבנו אמר ״כל העולם תלויים בראש השנה שלי״ כמו שרואים בחוש ממש שהפוליטיקה הכלל אוקראינית תלויה בזה, פוליטיקאים יהודים לא ברסלבים מתערבים בזה על מנת לקבל נקודות זכות אצל הנשיא או אצל שר הפנים על חשבון חסידי ברסלב וכו׳. “הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי, ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר”. זכרו הראש השנה הזה הוא הראש השנה הכי חשוב, כי עכשיו הבעל דבר שוכב לעורך ולרוחב ומנסה בכל דרך למנוע את הראש השנה, אבל אח יקר, על יחלש ידך מזה כי זה באמת כל העניין שלי ועל זה כל העולם תלויים וכו׳ וציווה לעשות כרוז שכל מי שסר למשמעתו שיהיה אצלו על ראש השנה”. ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד. – מצורף כתבה 'כבר היה לעולמים'.
 
אוקראינה – אומן
התקדמות מסויימת במגעים מול השלטונות באוקראינה - לב מלכים ושרים ביד השם - אין כוחנו אלא בפה
בימים אלו נעשים מאמצים מרובים בכדי להביא אלפים רבים לקיבוץ הקדוש באומן, לשם כך נערכות פגישות מול משרד הבריאות האוקראיני ונציגיו באומן, בשיתוף המשטרה המקומית באומן, כאשר עסקני האיגוד הפועל, ועסקנים ובעלי השפעה נוספים בכל העולם מתגייסים לסייע לאוקראינה במספר נושאים הקשורים לקורונה ומפעילים לחץ כבד על רשויות אוקראינה לאשר את כניסת חסידי ברסלב לאוקראינה לקיבוץ הקדוש. אנא הרבו בתפילות וקרעו שערים שמיים שייפתחו הגבולות עבור אנ"ש החפצים להגיע לאומן לראש השנה.
 
ביום שני פורסם בקול רעש גדול בכלי התקשורת הישראלים כי אושר מתווה להשתתפות 3000 חסידים בלבד. בדיקה מהירה של 'ברסלב גלובל' מעלה כי כמו רוב החדשות שמקורם מאינטרסנטיים למיניהם, שוב מדובר ב'פייק ניוז' תוצרת ישראלית.
 
מה כן היה? מדובר בהצעה אישית של שר הפנים האוקראיני ארסן אבקוב שאמר זאת במהלך פגישה שנערכה בהשתתפות מפקד המשטרה איגור קלימנקו, ראש עיריית אומן אלכסנדר צברי, ונציגי משרד החוץ ומשרד התרבות. חשוב לציין כי זו דעתו האישית של שר הפנים האוקראיני ואינה מחייבת מאומה. יתירה מזאת – מגלים לנו עסקני המערכה – כי בין משרד הפנים ללשכת הנשיא שוררת מתיחות פוליטית, ממנה ניתן לקוות כי דעתו של משרד הפנים לא תתקבל על שאר מקבלי ההחלטות.
 
פגישה בממשל האוקראיני
בהשתתפות שר הפנים האוקראיני ארסן אבקוב, מפקד המשטרה איגור קלימנקו, ראש עיריית אומן אלכסנדר צברי, ונציגי משרד החוץ ומשרד התרבות (צילום: אתר משרד הפנים האוקראיני)
 
נושא 'אומן ראש השנה' הפך גם באוקראינה לחלק מהפוליטיקה הפנימית, כלי התקשורת באוקראינה עוסקים בנושא - ועל כן נמשכים המניעות והקשיים. אך אנו לא מתייאשים, נמשכים המאמצים וההשתדלות לשכנע את הרשויות בכך שניתן על אף הקורונה, לשמור ולהישמר באומן ולהביא להגדלת מספר המשתתפים בקיבוץ הקדוש דראש השנה.
 
העסקנים פועלים מסביב לשעון בשתדלנות מסביב לעולם, כדי לאפשר הגדלת השטח באומן, ובכך לאפשר הגדלת קיבולת מספר המשתתפים, לכמה אלפים נוספים! אנו חוזרים ומדגישים בפני אנשי הממשל, לפי הנתונים האמיתיים של אומן - ישנם עשרות מבני ענק, ואלפי חדרים, במלונות אכסניות ודירות פרטיות - שבהחלט יכולים לשמש עוד אלפים, תוך שמירה על כללי הריחוק. נכון לשעה זו אין פריצת דרך. חשוב להמשיך ולהתפלל.
 
מצוות המשא ומתן נמסר כי המשימה מורכבת ביותר ונדרש מאמצים כבירים בכדי לאחד את השורות  במטרה להגיע לשיתוף פעולה מול כל הגורמים, העסקנים מסכמים ואומרים: "אנו מקווים לבשר בקרוב בשורות טובות. אנחנו חייבים להתאגד יחד בכל הכוח, ולהבין שהגיע הזמן לאחדות יוצאת דופן, שתאפשר לנו לעבוד ולא להתעסק בפוליטיקה פנימית במקום בשתדלנות. לכל הפחות לעת הזו".
 
"השנה יש לדעת שכל הקיבוץ בראש השנה הוא ענין של מסירות נפש וויתור על הנוחיות והחוויה הרוחנית, ואמנם במסירות נפש אי אפשר לומר לאחרים מה לעשות, אבל מה שאנו יכולים לעשות בדרך הטבע זה להתנדב לצבא הגנרלים, המפקדים, הקצינים והחיילים למען הראש השנה של רבינו ופתיחת השערים".
 
לסיום אומרים העסקנים: "אנו מבקשים להזכיר שוב לאנ״ש שכבר נמצאים באומן; האוקראינים טוענים שיש כאן יותר אנשים ממה שבאמת נראה כלפי חוץ. זה, נותן להם סיבה להגביל עוד יותר את מספר האנשים שיאושרו לבוא לאומן. הצלחתם להגיע? יש אלפים רבים שרוצים גם כן להגיע, ולכן עליכם לזכור, זו תקופת קורונה, גם בגלל הקורונה וגם בשל עינא בישא – "אשרי יושבי ביתך".
 
כאמור, בימים אלו מתקיים מרתון דיונים בענין, ויתכן שהיום תתקבל החלטה שתשפיע רבות על הקיבוץ הקדוש של ראש השנה תשפ"א. כלל אנ"ש נקראים בזאת לעורר רחמי שמים, ולהתחנן על נפשנו שלא ינוח שבט הרשע על גורל הצדיקים, ושנזכה כולנו להתקבץ יחדיו באהבת חברים במקום ציון המצוינת של רביה"ק, ולזכות לשנה טובה ומתוקה. חסידי ברסלב בכל מקומו

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל