x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   סינגל חדש: הייליגע רבי איך בענק - עדכונים מהשטח - 26 חברי קונגרס אמריקאים במכתב - המאייר בציור מחזק על המניעות - עצרת תפילה להצלת הקיב
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 מכתב מזקני וחשובי אנ"ש שיש להגיע לאומאן לר"ה רק דרך מקובלת וחוקית, ומורים בזאת לכל מי שנמצא שם כבר, שמחוייב לשמור על כל הנחיות והוראות הבריאות כפי שאר התושבים במדינה זאת וד"ל. – להורדה.
 
 מכתב פנימי לאנ"ש מפרויקטור הקורונה באומן הרב נחום קרלינסקי, השתלשלות מצב הכניסה לאוקראינה, ותמונת מצב.
 
 קונטרס 'זבח תודה' על תורה פ"ז ותורה פ"ח תניינא שלומדים בתורה הזמנית במסגרת חבורת 'תמימי דרך' (מתוך ספר המלא שי"ל בשנת תשע"ז ע"י מכון משיב לשואל על תורה ו'). – להורדה.
 
 מודעה על סעודת הילולת הגה"ח רבי אברהם שטרנהארץ ז''ל - בביהמ''ד 'אור אברהם' דחסידי ברסלב ירושלים.
 
 קונטרס 'די וועגן פון תשובה' לנשים (אידיש) - ענין תשובה על תשובה בליקוטי מוהר''ן ת' ו' – להורדה.
 
 הזמנה לשמחת הבר מצוה לבנו של הרה"ח ר' משה יעקב הורוויץ שליט"א בוויליאמסבורג ארה"ב.
 
ניגוני כיסופים אומן ראש השנה:
 
 מרדכי יואל אטיאס (מוטי) בסינגל חדש שהלחין: הייליגע רבי איך בענק – כתבה להלן.
 
 לקראת הקיבוץ הקדוש ראש השנה תש"פ האברך החשוב מאנ"ש בסינגל חדש: ראש השנה ביים רבי'ן – כתבה להלן.
 
• ניגון 'עס בענקט' – הר"ר יצחק וועבערמאן שליט"א – להורדה.
 
• הזמר הברסלבאי יואלי בריזל בשיר מלא כיסופים לאומן "מה אומר לכם, אין גדול מזה להיות אצלי על ראש השנה". – להורדה.
 
• לרגל ראש השנה מתפרסם שוב בעקבות המצב ניגון "התיקון הכללי" - הבעל מנגן הר"ר יוסף זאב בראווער שר את הלחן של הר"ר  שלמה נחמי' רוזנבערג. – להורדה.
 
• לרגל ראש השנה מתפרסם שוב בעקבות המצב להיט ענק ומדהים ביותר 'לשפוך ליבי כמים' הקליפ של לחיים טיש שהרטיט את ברסלב, שיר מלא כיסופים שהולחן על ידי הרב יוסף הכט, בביצועו המדהים של הרב יוסף משה כהנא מ'לחיים טיש' עם ילד הפלא יואלי גליק (פורסם בברסלב גלובל הודעות #621 #629). – להורדה (MP4) – להורדה (MP3).
 
המשך גליונות לפרשת כי תבא:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן על התורה על פרשת השבוע.
 
טועמיה חיים זכו – פנינים יקרים מלוקטים ככתבם וכלשונם מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ותלמידיהם.
 
לאור ההלכה – להאיר את הדרך לעובדה ולמעשה עפ"י מורינו ר' נתן מברסלב בספר ליקוטי הלכות.
 
המקורבים – גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לאורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב!
 
אשי ישראל - מהשיעורים של הרה"ח ר' יצחק לעזער שליט"א.
 
היכל הקודש (לשה"ק) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
היכל הקודש (אידיש) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
ניצוצות מברסלב (אנגלית) Sparks from Breslov.
 
פעטוועי"ס (אנגלית) - יו"ל ע"י מכון 'נחלת צבי'.
 
 
עצרת תפילה להצלת הקיבוץ באומן בראשות גדולי מנהיגי ברסלב בבית הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א
 
בקרב חסידי ברסלב שגור המשפט שרבי נחמן מברסלב "שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו, יהיה על ראש השנה אצלו – לא יחסר איש" ואכן, חסידי ברסלב הקפידו על כך בכל הדורות ובכל המצבים, ומסרו על כך את נפשם גם בזמני מלחמות וגם בזמני רדיפות הדת תחת מגפי הקומוניסטים. אף עתה בשנה קשה זו בו משתוללת המגיפה בכל העולם, נעשו מאמצים כבירים מזה שבועות ארוכים בכדי להסדיר מתווה מיוחד שיענה על כל דרישות הבריאות ואף הגיעו להסכמים עם הרשויות באוקראינה.
 
אולם לדאבון לב ולמרבה הכאב בהתערבות ובלחץ כבד של מדינת ישראל על השלטונות באוקראינה החליטו באוקראינה לנעול את שערי גבולות המדינה, אין יוצא ואין בא, מלבד כמה קבוצות שכבר הצליחו להיכנס לאוקראינה לפני שבת, כל השאר שניסו להגיע לאוקראינה נשלחו חזרה בביזיון גדול ומהם אף שנעצרו והוכנסו לבתי הכלא.
 
בכדי להציל את קיום הקיבוץ הגדול כרצונו של צדיק הוחלט על פי קריאת גדולי מנהיגי ברסלב לקיים בליל שישי האחרון עצרת תפילה וזעקה בכל ריכוזי אנשי שלומינו דחסידי ברסלב, התפילה התקיימה בביתו של הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א, בהשתתפות גדולי מנהיגי ברסלב הגה"צ ר' משה קרמר שליט"א, הגה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א, הרה"ח ר' אפרים קעניג שליט"א, הרה"ח ר' שמעון טייכנר שליט"א, הרה"ח ר' אברהם יארבלום שליט"א.
 
 
העצרת הועברה בלייב ע"י הטלפון לאלפי חסידי ברסלב בכל מקומות מושבותיהם שהתכנסו בכל בתי הכנסת וקהילות חסידי ברסלב לעצרת תפילה וזעקה בו התפללו להצלת הקיבוץ בימי ראש השנה בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן. - צפו בתיעוד (צילום: שוקי לרר).
 
 
מרדכי יואל אטיאס (מוטי) בסינגל חדש שהלחין: הייליגע רבי איך בענק
 
מרדכי יואל (מוטי) אטיאס, חסיד ברסלב בלב ונפש ממונסי ארה"ב מגיש סינגל חדש הייליגע רבי איך בענק (רבינו הקדוש אני מתגעגע) שכתב והלחין בעצמו בשנת תשע"ו, בו הוא מביע את געגועיו ל'רבינו' - רבי נחמן מברסלב זי"ע, כשהשנה הגעגועים לקיבוץ בראש השנה מתאמצים עוד יותר, הפקה ועיבוד ע"י הערשי לייטנער.  – הניגון לשמיעה ולהורדה.
 
מילים: רבי רבי איך בענק און איך בעט, אז איך זאל זיין ביי דיר אין אומן ראש השנה, רבון העולמים רבון העולמים זכני אוי זכני בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים שאזכה לֵילֵךְ וְלִנְסֹעַ לְצַדִּיקִים אֲמִתִּיִּים עַל ראשׁ השנה, רבון העולמים רבון העולמים אתָה יוֹדֵעַ אֶת עצֶם רִבּוּי הַמְּנִיעוֹת שֶׁמִּתְגַּבְּרִים עַל זֶה מִכָּל הַצְּדָדִים (מתוך לקוטי תפילות תפילה ע"ו).
 
 
בעל המנגן הר"ר חיים מאיר ערפס בסינגל חדש שהלחין: אזא רבי
 
בעל המנגן הר"ר חיים מאיר ערפס (CME) הי"ו מאנ"ש חסידי ברסלב מארה"ב מגיש סינגל חדש שהלחין: 'אזא רבי' על גדולת רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א. – הניגון לשמיעה ולהורדה.
 
מילים: בך רבינו נגילה ונשמח בך, אזא רבי וואס האט מיר געגעבן לעבן, לאז איך נישט אפ קיינמאל, אזא רבי וועל איך קיינמאל נישט אויפגעבן, דעי רבי בלייבט מיין רבי אלעמאל. ווער האט מיר געגעבן גמרא און משניות? ווער האט מיר געלערנט אין לעבן שלום בית? ווער האט מיר געגעבן און לעבן אזא חיות? אלעס צום אייבערשטען איך זאג  עס און איך שריי עס. מעביר סדרה זיין יעדע וואך כדי איז, צו לעבן באהבה ושלום וריעות, זיין בשמחה אפילו ווען וויי איז, זיך פרייען מיט מיין ציצית בארד און פאות, צו לעבן מיטן אייבערשטען איך בעט דיך טריי עס!
 
 
לקראת הקיבוץ הקדוש ראש השנה האברך החשוב מאנ"ש בסינגל חדש: ראש השנה ביים רבי'ן
 
לקראת הקיבוץ הקדוש ראש השנה תש"פ הבעל"ט בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומאן אוקראינה מגיש האברך החשוב מאנ"ש בארה"ב הר"ר חיים ברייער הי"ו בסינגל חדש "ראש השנה ביים רבי'ן" אותו הלחין כהכנה לראש השנה בגעגועין וכיסופין ובתפילה להשי"ת לזכות לראש השנה של רבינו שאמר קיין גרעסערס פון דעם איז נישט פארהאן. מוגש ע"י שיר ורננים. לחן: האברך הר"ר חיים ברייער הי"ו. מוסיקה: יעקב ישראל שעני. הוקלט בסטודיא MUSIC UNLIMITED במאנסי ארה"ב. – השיר לשמיעה ולהורדה.
 
מילות השיר: מי יתן לי אבר כיונה אעופה ציונה קדוש אומנה, ראש השנה ביים רבי'ן וויל איך גיין, היילגע באשעפער העלף אז איך זאל זוכה זיין צו זיין דעם קומענדיגע ראש השנה אין אומאן.
 
 
26 חברי קונגרס אמריקאים במכתב לשר החוץ האמרקאי למען חסידי ברסלב
 
כזכור ב'ברסלב גלובל', בימים אלו אישי ציבור בארה"ב מפעילים לחצים על הממשל האמריקאי, על מנת שיפעיל את השפעתו וינסה לפעול באוקראינה את אישור הקיבוץ הק', אנו קוראים לאנשי שלומינו היקרים להרבות בתפילה, על מנת שתתקבלנה החלטות טובות למען הקיבוץ.
 
בערב שבת נשלח מכתב לשר החוץ, מייק פומפאו, שנכתב על ידי חבר קונגרס רפובליקני בדרום קרוליינה ג'ף דאנקן ונחתם על ידי 26 מחברי הקונגרס, כולל מנהיג המיעוט, קווין מקארתי, ובו הם מבקשים ממנו ללחוץ על ממשלת אוקראינה לאפשר לחסידי ברסלב להגיע באומן לראש השנה. – המכתב מצורף.
 
 
מעמד חומש סעודה מרומם בת"ת ברסלב בעיר אומאן
 
אומאן היהודית זכתה השבוע למעמד אדיר שרושמו בל ימחה, כאשר ילדי ת"ת ברסלב על טהרת הקודש בעיר זכו להגיע ל'בן חמש למקרא', ולרגל השמחה נערך מעמד 'חומש סעודה' בהשתתפות חשובי אנ"ש, ההורים, וציבור נכבד מסלתה ושמנה של קהילת אומאן והעולים לציון רביה"ק.
 
המעמד התחיל למול שולחנות ערוכים בשירה וזמרה על ידי חתני השמחה תינוקות של בית רבן היקרים, כאשר עליהם מנצח המלמד מומחה הר"ר ישראל מאיר פוקסברומר הי"ו. את המעמד הנחה בטוב טעם ודעת ר' יעקב זעמל שליט"א מחשובי האברכים באומן, לאחר מכן זכה הציבור לשמוע את הרה"ח ר' יצחק פריעדמאן שליט"א אשר הלהיב את הציבור בדבורים חמים כגחלי אש ובדמעות עיניו על גודל התגברות הסט"א כנגד כח דקדושה ובפרט הקיבוץ אצל רביה"ק על ר"ה, וכמה גדול כח תשב"ר הקדושים להשבית אויב ומתנקם.
 
הרה"ג ר' יצחק רוזנבלאט שליט"א נשא דברים בהלכה ואגדה ובגודל קדושת המעמד, כן נשא דברים הרה"ח ר' נתן יעקב אנשין, שהרחיב לבאר גודל השעשועים הנעשה בעולמות עליונים משמחה של מצוה כזו, היום, הוסיף ר' יעקב נתן ואמר, המושג 'על טהרת הקודש' נעשה עובר לסוחר, אבל הת"ת כאן הוא על טהרת הקודש באמת, המלמדים אינם בוגרי האקדמיה הארורה עם תארים וקורסים למיניהם, נקיים מכל שמץ השכלה וחכמות חיצוניות, "חכמות ולשונות הגוים נרחק מדעתנו", וללא תמיכות ממקורות זרים ואסורים, אשרינו מה טוב חלקנו!
 
 
בשם ההורים והמשפחות דברו הרה"ח ר' אשר אנשיל פוקס שליט"א שנכדיו לומדים בת"ת לא יכל להסתיר את התרגשותו ושמחתו, וכן הר"ר אליהו נחום חשין שליט"א שילדיו לומדים בת"ת. כמו כן הר"ר פרץ קראהן שליט"א נשא דברי ברכה.
 
שיאו של המעמד היה כאשר החלו תשב"ר הקדושים את לימוד החומש בספר ויקרא "יבואו טהורים ויתעסקו בטהורים", כאשר הרב צבי חשין שליט"א נותן לכל ילד את החומש מידו, ומרתק את הציבור בדברי קדשו. לאחמ"כ הציבור יצא בריקודי שמחה והודאה לה' יתברך, ובהוקרה למנהלים והמלמדים הנכבדים. ויה"ר אשר בזכות רבינו הקדוש הנח

ב' נצבים וילך ח"י אלול תש"פ • הודעה #1156
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל