x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   עצרת רבבות אנש בכל רחבי העולם להצלת הקיבוץ - עדכון מצב מאומן ומסגירת הגבולות והתגברת אנטישמיות - הצלחנו ליצור קשר עם מי שעומד מאחו
פתח שערי שמים לתפילתנו: עצרת תפילה ותחנונים רבבות אנשי שלומינו בכל רחבי העולם להצלת הקיבוץ הגדול באומן
הערב מתכנסים חסידי ברסלב לתפילת רבים בכל אתר ואתר בראשות גדולי מנהיגי וחסידי ברסלב שליט"א שיתכנסו בביתו של הגרי"מ שכטר שליט"א
 
אלפי חסידי ברסלב בכל מקומות מושבותיהם יתכנסו הערב בכל בתי הכנסת וקהילות הקודש דחסידי ברסלב לעצרת תפילה וזעקה בו יתחננו ויפילו תחנוניהם להצלת הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה בציון המצוינת של רביה"ק ר' נחמן מברסלב זיע"א באומן.
 
כידוע רביה"ק ר' נחמן מברסלב ביקש "שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו, יהיה על ראש השנה אצלו – לא יחסר איש! ואכן, חסידי ברסלב הקפידו על כך בכל הדורות ובכל המצבים, ומסרו על כך את נפשם גם בזמני מלחמות וגם בזמני רדיפות הדת תחת מגפי הקומוניסטים. אף עתה בשנה קשה זו בו משתוללת המגיפה בכל העולם, נעשו מאמצים כבירים מזה שבועות ארוכים בכדי להסדיר מתווה מיוחד שיענה על כל דרישות הבריאות ואף הגיעו להסכמים עם הרשויות באוקראינה.
 
אולם לדאבון לב ולמרבה הכאב בהתערבות ובלחץ כבד שהופעל על השלטונות באוקראינה החליטו לנעול את שערי גבולות המדינה, אין יוצא ואין בא. מלבד כמה קבוצות שכבר הצליחו להיכנס לאוקראינה לפני שבת בניסים גילויים, כל השאר שניסו להגיע לאוקראינה נשלחו חזרה בביזיון גדול ומהם אף שנעצרו והוכנסו לבתי הכלא.
 
בכדי להציל את קיום הקיבוץ הגדול כרצונו של צדיק הוחלט על פי קריאת גדולי מנהיגי ברסלב לקיים הערב ליל שישי בשעה 8.00 עצרת תפילה וזעקה בכל בתי המדרש ובתי הכנסת דחסידי ברסלב. התפילה תתקיים בראשות גדולי מנהיגי ברסלב שליט"א, בביתו של הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א, שיתכנסו בצוותא חדא לתפילה מיוחדת, כשהתפילה תועבר ע"י הטלפון לבתי המדרש בכל אתר ואתר.
 
סדר העצרת: בשעה 8.00 בערב התחלת כל ספר תהילים בכוונה ובמתון. ובשעה 9.50 תהילים פרק צ' (לאלו שאינם יכולים להגיע מוקדם), עם סיום אמירת התהילים ישמע דברי התעוררות מהרה"ח ר' שאול סירוטה שליט"א, ולאחמ"כ אמירת תקון הכללי, קבלת עול מלכות שמים ע"י הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א.
 
המעמד יעבור בשידור חי טלפוני בקו איחוד ברסלב 0747962251 או 0765980242 או 097721111 שלוחה 5, על כל בית כנסת לדאוג לאמצעי הגברה להשמיע לציבור המשתתפים אצלם את המעמד. - קריאה נרגשת מהרה"ח ר' אליעזר משה הלפרין שליט"א (באדיבות: קו איחוד ברסלב) – להורדה.
 
עצרת תפילה ותחנונים בציון רביה"ק באומן
בהוראת הרבנים גדולי זקני אנ"ש ומשפיעי ברסלב שליט"א, יתאספו המוני אנשי שלומינו חסידי ברסלב הנמצאים בעיר אומן יצ"ו מחר יום חמישי בשעה 18:30 לעצרת תפילה ותחנונים לעורר רחמי שמים עבור אלפי אנ"ש ורבבות אחינו בני ישראל המקווים לבא להשתטח על ציונו הקדוש של רבינו הקדוש ז"ל ולשהות עמנו כאיש אחד בלב אחד בימי ראש השנה תשפ"א הבעל"ט, ועומדים בפני מניעות עצומות וחומות ברזל, והפרעות רשעיות מצד רשעי ישראל ושולטנתא דערב רב, אשר גמרו אומר להפריע להחריב ולבטל את התאספות הקיבוץ הקדוש והנורא אשר רבינו הקדוש הפליג בגדולתה ונוראותה בהפלגות נוראות אשר אין מי שיוכל לשער עד היכן הדברים מגיעים וגודל עוצם התיקונים הנפלאים אשר אין לנו שום קצה השגה בזה. - העסקנים מזכירים כי על כל אחד מוטלת האחריות להקפיד ללבוש מסיכה ולנהוג ע"פ כללי הזהירות הנדרשים ע"פ החוק. – בדקה האחורנה שלחו העסקנים הודעה "כי העצרת לא תוכל להתקיים במתכונת המתוכננת, כדי שחלילה לא יווצר חילול שם ה' ושם הצדיק אם יופרו ההנחיות, וכלל אנ"ש בכל מקומות מושבותיהם יתאחדו היום בשעה הקבועה, להעתיר בתפילה ולקרוע שערי שמים, איש איש במקומו תוך זהירות מהתקהלויות מסוכנות".
 
עצרת תפילה ותחנונים בציון שמעון הצדיק בירושלים
כמו"כ עצרת תפילה וזעקה אדירה מחר ליל שישי פרשת כי תבוא (לאומן) על ציון התנא הקדוש שמעון הצדיק בשעה 8:00 בערב.
 
מעמד תיקון הכללי העולמי בערב שבת
ראש מוסדות 'חוט של חסד' הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א ורבנים נוספים מחסידות ברסלב יערכו מחר בשעה - 12:40 "מעמד תיקון הכללי העולמי - יחד כל אחד מביתו, לעורר רחמי שמים לפתיחת שערי אומן".
 
עצרת תפילה ותחנונים בכולל חצות ביתר עילית
(צילום: ארי קופרשטוק)
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 "אז ניצחו אותנו": סרטון קצר ומעורר מחשבה של הרה"ח ר' דוד גבירצמן שליט"א על המצב לגבי הנסיעה לאומן לראש השנה הבא עלינו לטובה. – להורדה.
 
• גליון הקבצו 43 - אלול תש"פ, י"ל ע"י בית וועד לחניכי הישיבות העוסקים בתורת מוהר"ן מברסלב זיע"א. - בתוכן: נושא החודש: קירוב [ב]. לאברכים - דבר המערכת: אומן - כל השנה! דרכה של תורה: לגייר גרים? את והב בסופה: האם צריך להתחבק עם כל סוג של יהודי? בית היין: קטעים נבחרים מתורת מוהר"ן על 'קירוב ושלום'. בימה פתוחה: מחשבות של התחלה. אומן-גם השנה: טור תגובה, הרב דוד גבירצמן. לעובדא ולמעשה - התמודדות מעשית באתגרי החיים: אומן ראש השנה. משכני אחריך: סיפורו התקרבותו של בן עליה, ממשפחה מיוחסת בבני ברק. לבית ולמשפחה - על הפרק: הניגון האבוד. נקודה למחשבה: רוצים גאולה? כן! מה בקשתך: חורבן היהדות - לאן? בקצרה: בעל תשובה חרדי היומן: פרק ו' - אומן ראש השנה. – להורדה.
 
• מודעה מביהמ"ד דחסידי ברסלב בבארא פארק ברחוב 16 עוו.: המעמד הכנסת ספר תורה והכנה לראש השנה נדחה!
 
• הבהרה: הקריאת חירום שפורסם ממשפיעי אנ"ש שנכתב ביום י"א אלול, היה טיוטה ועדיין לא היה למראה עיני כל החותמים.
 
• הרה"ח ר' חיים גלבך שליט"א בסיפור מצמרר בנס ממש שהיה עם רופא ערבי ששימש את אנ"ש ב'מרפאת אומן' והתפלל בציון רבינו שנה שעברה, להגביר את החשק. – לשמיעה ולהורדה.
 
 קונטרס ה' 'טעם זקנים' (לשה"ק) מיוחד לראש השנה בשנה זו ובו מספר הגה"ח ר' לוי יצחק בנדר זצ"ל רשמים מקיבוץ תר"פ, שיעור זה הינו תירגום מילולי מקונטרס טעם זקנים - אידיש (מה). – להורדה.
 
 קונטרס 'טעם זקנים' (אידיש) מיוחד לראש השנה בשנה זו - עם סיפורי התלאות והנסים שעברו על אנשי שלומינו ועימם הגה"ח רבי לוי יצחק בנדר זצ"ל בימות הפורעים ימ"ש בשנות תרע"ט – תר"פ, הקונטרס נשלח בשנה שעברה ולאור המצב הקשה ששורר כעת אנו שולחים אותה שוב. – להורדה.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן על התורה על פרשת השבוע.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום - שיעורי הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המקורבים – גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לאורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב!
 
קרוב השם – עלון פנימי חדש ארגון כיסופים של הרב דוד גבירצמן שליט"א (גליון מקוצר).
 
בית מרקחת של רבינו (אנגלית) - "The Rebbe's Pharmacy", נכתב ע"י הר"ר לב משה לבנטיר הי"ו.
 
תורגם בצרפתית - מהספר הקדוש "ליקוטי הלכות" - מבוסס על פרשת השבוע.
 
 
בשעה טובה נפתח קו התפילות לפתיחת הדרך לאומן
 
הצלחנו ליצור קשר עם מי שעומד מאחורי הסגר באוקראינה והוא המילה האחרונה בכל ההחלטות גם בארץ, הנה זה עומד אחר כותלינו - השי"ת סגר והוא בעצמו יפתח, "תפילות!!!" זה מה שיביא אותנו לאומן.
 
>>>קו התפילות<<<
לפתיחת הדרך לאומן
חייגו: 02.581.3308 הקישו 1 וקבלו על עצמכם אמירת תיקון הכללי
 
שיפתחו כל הגבולות וכולם יוכלו לבוא לקיבוץ של רבינו הק' ר"ה תשפ"א, ביחד, עם הרבה תפילות נפתח את כל הסגרים וההגבלות! זוהי העצומה היעילה ביותר! מגיעה ישירות לחלונות הגבוהים!
 
 
עדכון מצב: באומן נערכים להקיבוץ הקדוש ראש השנה תשפ"א
 
השבוע ביום שלישי ביקרה באומן משלחת ממשלתית בראשות פרוייקטור הקורונה של אוקראינה וסגן מפקד משטרת אוקראינה, עם פמליה של בכירים, בכדי לבדוק את השטח אם הוא כשיר לקלוט אלפי אנשים לפי תנאי הבריאות החוקיים.
 
המשלחת התרשמה לטובה מהסידורים הנאותים במתחם ההסעדה של הרב שיינר, אך התרשמה שלא לטובה מהמצב בציון. לדבריהם, חייבים לבטל כל אפשרות של ישיבה במתחם הציון, מחוץ למספר מצומצם של מושבים לנכים, וליצור מסלול שבו יעברו אחד אחד מהכניסה עד היציאה, במרחק מטר וחצי בין כל אדם, אך כדי שנוכל להכניס מקסימום אנשים בבת אחת, שכל אחד מהם יוכל לשהות מקסימום זמן ליד הציון, הם הסכימו שניצור מסלול מפותל כנחש, כך שיוכלו לשהות לאורך המסלול תוך כדי תנועה כ–15 דקות כל אחד.
 
כמו כן הם דורשים שלא לקיים שום מנין בציון, להביא ספרי קודש אישיים או ציבוריים עטופים בלמינציה, כמו כן לא לאכול במקום כלל, עסקני אנ"ש, בסיוע אנשי "הכנסת אורחים המרכזית" הכינו כבר במשך היום את רחבת הציון לפי הוראה זו, והכינו מסלול מתפתל, שיאפשר אמירת תיקון הכללי תוך כדי הליכה, מכניסה ועד יציאה. הסכנה היא, כי אם השוהים באומן לא יקפידו במלוא מאת האחוזים על ההנחיות, הציון יסגר לחלוטין, ומי יודע מה עוד.
 
 
מורי ורבותי! זה הסיכוי האחרון שנותר לנו כדי להוכיח לממשלת אוקראינה יכולת שליטה במקום, ורק כך נוכל לבקש בקשה נועזת מממשלת אוקראינה לפתוח את הגבולות לאלפי הבאים, למרות התנגדותה של מדינת ישראל, או שחלילה נישאר רק עם הציבור שנמצא כבר באומן ועוד מתי מספר שיצליחו להבריח את הגבולות, אחרת אין סיכוי! כי אוקראינה סגורה ומסוגרת כעת בפני זרים כמו בזמן הסובייטים, ואין כל תקווה אחרת בדרך הטבע לפתוח את הגבולות. בכן, אנא ואנא, שכל אחד ואחד, בלי יוצא מן הכלל, יקבל עליו את המתווה ולהישמע להוראות, וכך נוכל לקיים את הקיבוץ ברוב עם, בעזרת ה' יתברך.
 
לקראת מתווה מינו הבוקר (חמישי) פרוייקטור קורונה באומן מול הרשויות באוקראינה יחד עם אחראי קורונה, ר' נחום קרלינסקי מונה לפרוייקטור קורונה באומן יחד עם ר' אליעזר קרליבך ור' אליעזר קירשבוים, בנוסף מונה משולם רובינפלד לאחראי קורונה.
 
בקשו רחמים! כבר ניחר גרונינו מזעוק, מזה כחודשיים, על גודל החובה המוטלת על כל חסיד ברסלב לקרוע שערי שמים בתפילה על קיום הקיבוץ, מאז נפל השלטון הקומוניסטי ועד היום לא היתה עוד סכנה שכזו לעצם קיום הקיבוץ. אין לנו להתנחם בכך שבאומן כבר ישנם כמה מאות (או יותר) מאנ"ש, משום שבקצב הזה אי אפשר לדעת אילו גזירות נוספים ינחתו עלינו חלילה וחס.
 
ועל כן, העצה היעוצה היחידה שנותרה לנו; כלי הנשק היחיד שיש בידינו, הוא התפילה. התפללו, זעקו, חלו פני עליון ואל תתנו דמי לו: פתח שערי ציון במהרה, ועזור לנו להגיע לציון רביה"ק לימי ראש השנה הקדושים!
 
מצורף גלריה ותיעודים מהשמירה על הנחיות בציון רביה"ק באומן בימים אלו (צילום: שרוליק וולס). 
בס"ד
ה' כי תבא י"ד אלול תש"פ  הודעה #1155
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל