x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   אנש מתרפקים בגעגועים ולא מרפים - אישי ציבור וחברי קונגרס פועלים למען הקיבוץ - עדכון מצב: באומן נערכים - הגבולות סגורים
- חלק מהכתבות באדיבות 'ברסלב נייעס' - 
 
עדכון מצב: באומן נערכים להקיבוץ הקדוש ראש השנה תשפ"א
 
בקיבוץ הקדוש באומן נמצאים כבר רבים מאנשי שלומנו אשר הקדימו להגיע לאומן בשבועות האחרונים, עוד בטרם הגיעה השמועה המצערת על סגירת גבולות אוקראינה וישראל ב29 באוגוסט בפני הנוסעים לאומן. וכן אנ"ש אשר מיד בהתפרסם הידיעה מיהרו ורכשו כרטיסי טיסה ונחתו באוקראינה בטיסות ישירות או קונקשן דרך מדינות שונות עוד לפני שבת רוב אלו שנחתו לפני שבת הורשו לבסוף להגיע לאומן לקיבוץ אך היו כאלו שעוכבו ועד כה לא זכו להגיע.
 
התחושות באומן אינן ניתנות לתיאור. ההתרגשות, השמחה המהולה בעצב, התפילות – השוהים באומן נמצאים במין הלם: לא מאמינים שהגיעו לאומן, וחלקם אף לא מעכלים כי עשו צעד כזה – ופשוט עלו על מטוס, שלשה שבועות לפני ראש השנה, בלי לדעת איפה יהיו ומה יאכלו – העיקר להיות אצל רביה"ק בראש השנה.
 
בין אלה שהגיעו כבר לאומן, ניתן למנות את הרה"ג ר' צבי חשין שליט"א שהגיע יחד עם בנו הרה"ח ר' אליעזר חשין שליט"א, הרה"ח ר' אליהו נהרי שליט"א, הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א, הרה"ח ר' יצחק פרידמאן שליט"א, הרה"ח ר' אלימלך זילביגער שליט"א, הרה"ח ר' ניסן דוד קיוואק שליט"א, הרה"ח ר' זושא שטיצר שליט"א, הרה"ח ר' יעקב נתן אנשין שליט"א, הרה"ח ר' איתמר לייפער שליט"א, ועוד הרבה.
 
עצרות תפילה
בציון הקדוש נערכים עצרות תפילה וזעקה ומרבים בתפילה למען אלפי אנ"ש שלא זכו להגיע, בכל יום בשעה 12 בצהריים מתקיים עצרת תפילה בציון הק'.
 
באומן ממשיכים להיערך לקיום הקיבוץ בכפוף למתווים ולשמירה על ההנחיות ומגבלות הקורונה
בציון רביה"ק באומן ממשיכים להיערך לקיום הקיבוץ בכפוף למתווים ולשמירה על ההנחיות שיאפשר בעז"ה לחסידי ברסלב להגיע לאומן, בציון הק' הועמדו שומרים מיוחדים שתפקידם לפקח על חבישת מסיכות, והם אף מחלקים מסיכות למי שאין לו, ואף הועמדו מתקנים מיוחדים לחיטוי בכניסות ללא צורך בנגיעה כלל.
 
ביום שני הוחל גם בהכנת הציון למתוה הסרט הנע, גדרות הובאו והוצבו ע"י צוות מיוחד של פועלי 'איחוד ברסלב באומן' בין הציון לרחבה האחורית, ורחבת הציון כולה נערכת לסרט הנע וחולק לקפסולות, בכניסות לציון הוצבו מגבירי קול עם כרוז הקורא לציבור לשים מסכה למען שיוכלו כלל חסידי ברסלב להגיע לאומן. – צפו בתיעוד מהציון היום.
 
כמו כן מחלקים דפי הסברה לציבור המסבירים שחובה גדולה לכל מי שחפץ שכלל חסידי ברסלב יגיעו לציון לשים מסכה ושלא לתת למסטינים והמקטרגים סיבות ותירוצים להתנכל לקיבוץ הקדוש, כל איזור הציון כוסה במודעות ענק "חובה לחבוש מסיכה", זאת כחלק ממגמה של עידוד שמירת החוק המקומי הקובע חבישת מסכה במקומות סגורים. כלל הציבור שעדיין לא הגיעו לאומן עומדים ומצפים שחבריהם בציון יקפידו על ההנחיות ושלא יתרשלו בדבר העלול לעלות ביוקר לציבור אנ"ש – צפו בתיעוד של הכרוז. (צפו בגלריה מאומן, צילום: שרוליק וולס).
 
 
קריאה מיוחדת מאת גדולי ורבני ברסלב לקראת הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה בעיר אומן
לקראת ראש השנה ובצל סאגת הנסיעה לאומן יוצאים גדולי ורבני ברסלב לקראת הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה בעיר אומן בקריאה נרגשת על כל חסיד ברסלב המגיע לאומן לשמור על כל ההנחיות ויתר התקנות שהתקינה ממשלת אוקראינה.
 
מתוך המכתב: 'רבינו הקדוש הזהיר על זה: "שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו, יהיה על ראש השנה אצלו – לא יחסר איש! ואכן, חסידי ברסלב הקפידו על כך בכל הדורות ובכל המצבים, ומסרו על כך את נפשם גם בזמני מלחמות וגם בזמני רדיפות הדת של הקומוניסטים, ואף ישנם שנהרגו ממש בשל כך. והנה, חובה זו קיימת גם בשנה זו, שנה של מגיפה נוראה המשתוללת ועושה שמות בעולם, וגם השנה חלה חובה על כל חסיד ברסלב לעשות כל אשר לאל ידו להגיע לציון רבי נחמן לראש השנה ולהשתתף בקיבוץ. אולם, חובה עלינו – על כל אחד מאיתנו – לזכור בכל רגע כי אכן מגיפה משתוללת בעולם, המסכנת את הרבים, שעל כן הוטלו הגבלות וחובות על בני העולם, מדינה ומדינה ותקנותיה, בריחוק חברתי, חבישת מסיכות וכדומה. ועל כן חובה מוחלטת מוטלת על כל חסיד ברסלב המגיע לאומן לשמור על כל ההנחיות'. – המכתב המלא מצורף.
 
 
שבת מרוממת באומן: אלפים מאנ"ש עשו את השבת סמוך לציון רביה"ק, ורבים סעדו אצל שיינר
למעלה מאלף מאנ"ש, שנקבצו ובאו מרחבי העולם כולו בעקבות הידיעות על סגירות הגבול, עשו שבת מרוממת ומיוחדת סמוך ונראה לציון רביה"ק באומן. חלקם הגדול הגיעו לאומן ממש סמוך לשבת קודש, לאחר שבעקבות ההודעה על סגירת הגבולות הקדימו את טיסותיהם, וחלקם לאחר שאף עוכבו במשך עשרות שעות בגבולות אוקראינה.
 
כיוון שכך, הודיעו עסקני הכנסת אורחים המרכזית – אזמין של הנגיד הר"ר אליעזר שיינר, כי יפתחו את שערי הכנסת האורחים כבר לסעודות השבת. ואכן, מאות מאנ"ש נהנו מסעודות שבת כיד המלך במתחם הכנסת אורחים אזמין, הפועל באישור ועל פי מתוה משרד הבריאות האוקראיני.
 
ארוחת יום ע"י ההכנסת אורחים של הנגיד הרב פעדער
כמו"כ הודיע הנגיד הר"ר שלמה פעדער הי"ו מארה"ב שההכנסת אורחים 'אוהל יחיאל מיכל' באומן תיפתח לארוחת הבוקר בכל יום בין השעות 9:00 – 12:00 לרווחת הציבור. – המודעה מצורף.
 
הבוקר: משלחת מטעם נשיא אוקראינה תבקר באומן; תבחון ההיערכות לישום המתוה
היום (יום שלישי) בבוקר, מבקר באומן משלחת בכירים ממשרד הבריאות האוקראיני מטעם נשיא אוקראינה, משרד הבריאות האוקראיני וגופים נוספים, על מנת לבחון את ההיערכות בשטח בעיר ובמתחם הציון לישום המתווים עליהם דובר לאחרונה. על  פי הנמסר, המשלחת באה לבחון האם לאשר בכלל את קיומו של הקיבוץ, והאם לשנות את ההחלטה הקודמת על סגירת הגבולות.
 
נכון לעכשיו, נראה כי גם בתרחיש אופטימי, על פי יורשו חסידים נוספים להשתתף בקיבוץ, לא מדובר במספר רב של אנשים, אם כי הפרטים לא ברורים. בתרחיש הפסימי, מדובר על אישור לקיים את הקיבוץ עבור אנ"ש שהצליחו עד כה להגיע, ושיצליחו להגיע בהמשך, אולם לא מדובר על הסרת הסגר באוקראינה. המשלחת באה לבדוק בין היתר את ההיערכות ל"סרט נע" בציון; את קיומו של מלונית הבידוד, ואת המצב הכללי באומן היהודית.
 
הנהלת 'איחוד ברסלב באומן' יצא בהודעה חשובה לשוהים באומן, "בדקות הקרובות יגיעו צוות תקשורת לשדר בשידור חי את הנעשה בציון הקדוש, מבקשים מהציבור להקפיד חזק לחבוש מסכות ושאר הנחיות הבריאות בזמן שהותם, זכרו מה שיראו עכשיו בשידור חי ישפיע הרבה על דעת הקהל באוקראינה ובעיקר על הממשל באוקראינה שיפתחו את השערים לאוקראינה.
 
העסקנים באומן אומרים שזה האפשרות האחרונה והצ'אנס האחרון שניתן על ידי נשיא אוקריינה לאשר את הקיבוץ! כל שנדרש מכם עכשיו זה לעזוב הכל ולפתוח ספרי תהילים, תיקוני הכללי, וכו' ולצעוק חזק להקב"ה שנעבור את הביקורת והם יאשרו את הקיבוץ הקדוש בראש השנה. קרעו שערי שמים בתפילותיכם! כי אין לנו על מי להישען אלא רק על אבינו שבשמים!
 
ראש עיריית אומן באוקראינה: גילינו חסיד ראשון שנדבק בקורונה - אני מתכוון לחסום את העיר
לאחר שכבר תקף את החסידים בשבוע שעבר, ראש העיר אומן אלכסנדר ציברי מחריף את הטון ומכריז כי הוא פועל לחסום את הכניסה לעיר, "ברגע שאקבל את האישורים הנדרשים - אני אפעל", הצהיר, ציברי סיפר שנמצא חסיד חולה קורונה בעיר, בחסידות ברסלב התריעו: "חייבים מתווה מסודר". – צפו בתיעוד.
 
ראיון מרתק ומחזק עם גבאי ציון רביה"ק באומן הר"ר שמואל שפירא שליט"א
מדוע דווקא השנה יש קורונה? מה הנוסחה שבטוח פותחת את הגבול? מה המצב בגבולות קייב? מה קורה באומן? כמה חסידים נמצאים עכשיו באומן? כמה חסידים יגיעו השנה לקיבוץ? כואב הלב. מה עושים??? ראיון מרתק ומחזק עם גבאי ציון רבינו הק' באומן הר"ר שמואל שפירא שליט"א - חובת האזנה! להאזנה (קרדיט: קו איחוד חסידי ברסלב 09.772.1111).
 
 
אישי ציבור בארה"ב וחברי קונגרס אמריקאים פועלים למען קיום הקיבוץ באומן
 
בימים אלו אישי ציבור בארה"ב מפעילים לחצים על הממשל האמריקאי, על מנת שיפעיל את השפעתו וינסה לפעול באוקראינה את אישור הקיבוץ הק', אנו קוראים לאנשי שלומינו היקרים להרבות בתפילה, על מנת שתתקבלנה החלטות טובות למען הקיבוץ.
 
הסערה של חסידי ברסלב שרוצים להגיע לראש השנה באומן מגיעה עד לגבעת הקפיטול, לאחר שחבר קונגרס אמריקאי בדרום קרוליינה שלח מכתב למזכיר המדינה מייק פומפאו, בו הוא מבקש ממנו ללחוץ על אוקראינה לאפשר את כניסתם של אלפי החסידים לאומן אוקראינה לקראת ראש השנה. ג'ף דאנקן, חבר קונגרס רפובליקני החל להחתים על המכתב בקרב עמיתיו, הקורא לממשל טראמפ ללחוץ על ממשלת אוקראינה "לאפשר כניסת יהודים דתיים המעוניינים לעלות לעליה השנתית לאומן - אוקראינה, לרגל החג היהודי של ראש השנה".
 
המכתב מופנה לשר החוץ מייק פומפאו, החותמים מבקשים ממנו "לשקול לתמוך בשם של קבוצת אזרחים אמריקאים אשר עלייה לרגל השנתית הזו חשובה להם ביותר". במכתב מתייחס דאנקן לקורונה ומתחייב כי כל המבקרים יעברו בדיקת קורונה, ויהיו בהסגר בתוך המתחם של הציון באומן. משרדו של דאנקן פרסם את המכתב אצל חברי קונגרס אחרים בגבעת הקפיטול בבקשה שגם הם יחתמו בשעות אחר הצהריים המאוחרות של יום שישי. כפי שפורסם, סגירת הגבול האוקראינית אמורה להמשך עד ה-28 בספטמבר - יום כיפור. – מצורף צילום המכתב.
 
בקשה נמרצה מעסקנים החשובים העוסקים בהענין לכלל הציבור
העסקנים שעוסקים בהענין מבקשים מהציבור לחכות כמה ימים ולא לנסוע עד שיהיה איזה התפתחות כי בנתיים רק מחזירים אנשים וכל המאמץ לשווא, רק למי שיש וויזה או אישור ברור שווה לטוס השאר סתם מתגרים ומדליקים את האוקראינים וזה מזיק מאד לההשתדלות. – מצורף ההודעה של חברת הנסיעות פלען איט רייט'.
 
 
אידן! זייט אייך נישט מייאש! • אנשי שלומינו מתרפקים בגעגועים ולא מרפים
 
אנשי שלומינו די בכל אתר ואתר עושים ככל יכולתם להגיע לציון רביה"ק, זה בכה וזה בכה, בלב מלא ביטחון וגעגועים עושה כל אחד את דרכו לציון רביה"ק ללא שום פחד ומורא. שיחתו המוכרת של רביה"ק "אצלי לא הפסיד איש" מקבל בימים אלו משמעות נוספת, כאשר לא מעט מאנשי שלומנו שפכו דמים מרובים מאד עבור אור בהירות הדרך לזכות לבקר בהיכלו של הצדיק בימי הרת עולם אשר העיד רביה"ק שאין דבר גדול מזה.
 
והאמת מוכרחת להיאמר גם בעת הזו, כי אצל רביה"ק לא מפסיד איש, גם אם נראה בעינינו כי כסף רב הולך לאיבוד לטיסות ונסיעות שלא הגשימו לנו את החלום, אין צל של ספק שעל הכל אלוקים יבוא במשפט, וכפי שידוע סיפורו של רבי אבא שעשה את דרכו לחסות בצל רביה"ק בימי ראש השנה, והביא מנחתו עמו גביע יקר מאד, עליו עמל זמן רב לחסוך פרוטה לפרוטה לרכשו, ואחר מניעות רבות נאלץ למכור את הגביע כדי לזכות להגיע לרביה"ק, והתבטא אז רביה"ק "בגביע זה אעקור ל'בעל דבר' את עיניו ושיניו על שהעיז לנסות ולמנוע אתכם מן הנסיעה".
 
מי לנו כרבינו הקדוש שגילה לנו בתורותיו ועצות בהירות כיצד להתחזק ולעמוד איתן מול כל המניעות העצומות שמנסה הבע"ד להערים עלינו. די אם נזכיר את המעשה מרב ובן יחיד בו מספר רביה"ק על הבן יחיד המתגעגע לחסות בצל המאור הגדול ואביו מונעו בכל דרך. וכמובא במעשה שהתנה האב עם בנו כי אם יהיו מניעות בדרך אל הצדיק הרי זה סימן מן שמיא שנסיעתו אינה רצויה, וכמובא שם באריכות שכל זה היה עצת היצר שחרק שיניו על הבן יחיד שלא יביא את הגאולה השלימה וכו' (כמובא שם). נמצינו למדים שדווקא המניעות העצומות מעידים על גודל הזכות שאנו זוכים לו.
 
א"כ אחיי ורעיי היקרים, הבה נקשיב לקול זעקת רביה"ק ששאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל" ונתחזק באמונה וביטחון לעשות ככל שבידינו להוציא מכח אל הפועל את רצונותינו להסתופף בצל אילנא רברבא, ולא להרפות כהוא זה, והעיקר שלא לפחד כלל וכבר גילה לנו רביז"ל שעיקר כלי הזיין של איש הישראלי הוא התפילה, שרק בכוחה נזכה להגשים את רצונינו, ולזכות להגיע לציונו הקדוש קודש קדשים. חזקו ואמצו! (נכתב ע"י אחד מאנ"ש בדרך חזור בפעם הרביעית אחר שכבר הוזיל ממון רב עבור הנסיעה, והוחזר ועדיין מנסה להגיע לציון רביה"ק).
 
 
עדכון מצב: הגבולות סגורים ומסוגרים, מאות ממתינים להתפתחויות במדינות השכנות
 
נתחיל עם הבשורות הטובות: ביום שישי אחה"צ, סמוך ממש לכניסת השבת, שוחררו רוב המעוכבים בשדות התעופה באוקראינה. מלבוב, קייב ואודסה הגיעו הידיעות כי רוב המעוכבים שוחררו, ועשו את דרכם אל העיר ליום השבת.
 
בקייב, אודסה, לבוב, וג'יליאניה – משם הגיעו הבשורות כי לאחר סבל בל יתואר שוחררו המעוכבים ממש בכניסת השבת, עשו המשוחררים את דרכם ברגל לבנייני הקהילה היהודית, בעוד חפציהם מובלים לשם ע"י אינם יהודים. ההכנסת אורחים 'אזמין' באומן בראשות הנגיד הר"ר אליעזר שיינר שלחו אוכל בשפע וכמויות בהשתדלות העסקן הרב לייזר קרליבך לכל שדות התעופה באוקראינה לכל מי שנתקע, כמו"כ שלחו אוכל לקייב לאנ"ש ששהו שם במהלך השבת צפו בתיעוד.
 
 
בפריז – שם התייסרו עשרות מיקירי אנ"ש שהגיעו חוקית בטיסת קונקש'ן מארה"ב לעלות לטיסת ההמשך לקייב, הם יצאו מארה"ב טרם פורסמה החלטת אוקראינה על שינוי תאריך הסגר (הבלתי חוקי), שם נחתו בשעות הבוקר ציבור של כ70 מאנ"ש שהודיעו להם כי החוק שונה והם לא יוכלו להמשיך ליעד (אוקראינה) הציבור שקיבל את ההודעה בהלם ובכאב פוצל ל3 קבוצות 1. שחזרה לארה"ב בפחי נפש, 2. שהמשיכה ללונדון לנסות לפעול משם, 3. שנכנסה לפריז ושבתו את השבת יחד עם קהילת חב"ד בעיר, וביום ראשון המשיכו את דרכם מפריז לקייב, כאשר חלק מהם מחופשים לתיירים מקומיים, ובהגיעם לקייב לא הורשו לרדת מהמטוס ונשלחו חזרה לצרפת, כאשר הם מוכים מכות נמרצות עד זוב דם בבטן המטוס ע"י שוטרים אוקראינים חסרי לב, חלקם, שהואשמו על ידי האוקראינים בהתפרעות, נעצרו בפריז, אולם בחסד השם (ולאחר שהתברר כנראה כי מדובר בהאשמת שווא) שוחררו אף הם.
 
נכון ליום שלישי, גבולות אוקראינה סגורים ומסוגרים. כל יהודי הנחשד לחסיד, אינו מועלה על הטיסה לקייב, ואם יצליח לעלות לטיסה – אחת דינו להשלח חזרה. בחלק מהטיסות הנוסעים אינם מורדים מהמטוס כלל, אלא מחויבים להשאר בו, ומוחזרים מיידית לנמל המוצא. אמש, יום שני, הוחזרו למעלה מ-20 מאנ"ש שהצליחו להגיע לקייב.
 
בס"ד
ג' כי תבא י"ב אלול תש"פ  הודעה #1154
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל