x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   המוני אנש הצליחו כבר להגיע לאומן - חשיפה: מכתב תחנונים היסטורי וחסר תקדים - זעם רב לאחר שאוקראינה סגרה את גבולות
בס"ד
ערב שב"ק שופטים ח' אלול תש"פ  הודעה #1153
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 
זעם רב לאחר שאוקראינה סגרה את גבולות המדינה עד אחרי ראש השנה
 
זעם רב לאחר שאוקראינה סגרה אמש את גבולות המדינה עד אחרי ראש השנה, כדי למנוע את כניסתם של חסידי ברסלב להשתתף בקיבוץ הגדול באומן, דבר שמסרו את נפשם עליו לאורך מאתיים עשרים שנה, בכל מצב ובכל זמן, גם תחת מגפי הקומוניסטים.
 
לפי הודעתו המפורשת של נשיא אוקראינה זלנסקי בשיחה עם רבנים באוקראינה, למרבה החרפה הדברים נעשו בעקבות בקשה של גורמים בכירים בארץ ישראל ובראשם ראש הממשלה. צעד זה הביא לגלי מחאה חריפים בקרב המוני חסידי ברסלב וכלל הציבור החרדי. העובדה שהרשויות מאפשרות מתווה לכל דבר ציבורי בישראל החל מהפגנות פוליטיות ואחרות, ועד לפתיחת השמים עבור טיולים בחו"ל, מוכיח שהדבר אינו תלוי כלל במתווה כזה או אחר, אלא בזלזול והתרסה כנגד יהודים מאמינים, וההתנשאות לקבוע לאזרח מה חשוב בעבורו ומה לא.
 
הדברים גרמו לתסיסה חסרת תקדים, ובעיקר נוכח העובדה שמזה שבועות ארוכים עבדו נציגי חסידי ברסלב בשיתוף פעולה עם גורמים באוקראינה, על מתווה בטוח ביותר, העונה לקריטריונים המחמירים ביותר. מתווה שמכסה ועונה על כל הצרכים ועל כל החששות, ואף הושקעו סכומי כסף אדירים להוציא לפועל את הדברים בשטח. ודווקא גורמים בישראל היו אלה שעשו הכל לחבל ולמנוע את ההסדר, ולא בחלו בשום צעד שהוא כולל הכפשות ועלילות על הציבור כולו. - מצורף המתווה הבטוח שהוגש ע"י העסקנים ונותן תקוה מחודשת לאישור הנסיעה ההמונית לאומן על ידי אלפי חסידים - להורדה.
 
אחרי הסגר: מי יותרו להיכנס לאוקראינה
לאחר שהגבילה זמנית כניסת אזרחים זרים לשטחה, ממשלת אוקראינה פורסמה הודעה עם ההנחיות החדשות בכל הנוגע להגעת זרים למדינה למשך החודש הקרוב. ובתוך ההודעה הם כותבים "לאור המספר ההולך וגדל של מקרי הדבקה חדשים באוקראינה, הממשלה קיבלה החלטה להטיל מגבלות זמניות על כניסתם של זרים וחסרי אזרחות לאוקראינה, ההגבלות יחולו משעה 00:00 ב-28 באוגוסט ועד 00:00 ב-28 בספטמבר 2020.
 
מגבלות הכניסה אינן חלות על האנשים הבאים: 1) קרובי משפחה מדרגה ראשונה של אזרחי אוקראינה. 2) בעלי רישיון עבודה תקף לאוקראינה (כנראה שלאלו שיש להם ויזת עבודה, זה יכול לעבוד). 3) מומחים טכניים המגיעים לאוקראינה בהזמנת מפעלים אוקראינים. 4) הנכנסים לאוקראינה במעבר בין טיסות, ויש להם הוכחת יציאה תוך יומיים לאחר הכניסה. (אולי ינסו אנשים להגיע ערב ראש השנה ולצאת מיד במוצאי החג). 5) המגיעים לאוקראינה ללמוד. 6) המשרתים בכוחות הביטחון. 7) בעלי היתר תושבות זמני או קבוע לאוקראינה. 8) ראשים או חברי משלחות רשמיות זרות, אנשי צוות של ארגונים בינלאומיים והאנשים המלווים אותם נכנסים לאוקראינה בהזמנת הנשיא, Verkhovna Rada, קבינט השרים, משרד הנשיא, משרד החוץ של אוקראינה. 9) נהגים ו / או אנשי צוות של רכבי משא, אוטובוסים בקווים בינלאומיים רגילים, מטוסים, אוניות ים ונהרות, רכבות וקטרים. 10) אנשי תרבות המגיעים להזמנת מוסדות תרבות וכן אדם מלווה אחד לכל אחד מהם. 11) ספורטאים המגיעים לאוקראינה כדי להתחרות באירועי ספורט רשמיים, כמו גם הנלווים שלהם. 12) אלה המובילים איברים להשתלה ואלה המגיעים לטיפול במתקני הבריאות באוקראינה. - מבקרים אלה נדרשים להוכיח ביטוח המכסה עלויות אפשריות של טיפול במקרה והמבקר חולה בקורונה.
 
ויש גם כאלה שיורשו להיכנס לאוקראינה ללא תנאים נוספים: 13) פליט או אדם הזקוק למעמד הגנה. 14) אנשי צוות במשימות דיפלומטיות או קונסולריות זרות, משימות בינלאומיות רשמיות שהוסמכו באוקראינה ובני משפחתם, או המגיעים לאוקראינה בהזמנת משרד החוץ של אוקראינה. 15) מדריכים צבאיים של כוחות נאט"ו ושל המדינות החברות בתכנית "שותפות לשלום", המספקות הכשרה לצבא באוקראינה או שמגיעים להזמנת משרד הביטחון.
 
כחסידי ברסלב, האמונים על כוחה של תפילה, אנו שבים וקוראים לציבור אנ"ש היקרים: אנא, קרעו שמים בתפילותיכם! "אל תתני דמי לו", אל תניחו רגע. התפללו, בקשו, קראו עצרה, עדי ישמע א-ל ויענה. ויהי רצון שנזכה כולנו להיות גם השנה בקיבוץ הק'.
 
 
חשיפה: הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א במכתב תחנונים היסטורי וחסר תקדים לנשיא אוקראינה
"מתחננים אנו לפניך ברגע האחרון שחלילה וחלילה לא תעשה את הדבר הזה לסגור את אומן בפנינו"
 
צער וחלחלה עוטף את כלל אנשי שלומינו היקרים חסידי ברסלב בעקבות הדיווחים הקשים והכואבים על כך שרשויות אוקראינה נכנעו ללחצים הקשים של ראש ממשלת מדינת אנטי ישראל, והחליטו לאסור את קיום הקיבוץ הקדוש בימי ראש השנה הבאים, וזאת על אף המתווה הבריאותי המיוחד שנבנה עם מומחי בריאות עולמיים ושנחתם עם הרשויות האוקראיניות בשבועות האחרונים.
 
בנסיון למנוע החלטה קשה וכואבת שכזו, שיגר אמש (ז' אלול תש"פ) מנהיג חסידי ברסלב הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א מכתב תחנונים לנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי.
 
בפתח מכתבו ההיסטורי שנחשף כותב הגה"צ הגרי"מ שליט"א: "אל כבוד מר וולאדימיר זלנסקי נשיא אוקראינה, נשיא יקר ורחמן המאמין בה' אלקי ישראל, תחילה אנו דורשים בשלומך הטוב ושתצליח בכל מעשיך ובעיקר בשגשוג שלטונכם הגדול במדינה החשובה והגדולה אוקראינה".
 
וכך הוא מסביר ומפרט בלשון תחנונים: "ידוע תדעו, נשיא יקר, כי אצלינו קיום המצוה הגדולה לבוא לקבר רביה"ק באומן כבר נמשכת למעלה ממאתיים שנה, ובכל השנים מסרו החסידים את נפשם והוציאו כל ממונם לקיים את הזכות הגדולה הזאת, כי רבינו הקדוש רבי נחמן ציוה עליה וביקש בכל לבו, ואמר שהוא דבר גדול מאד שאין למעלה ממנו, להתאסף על קברו – כל החסידים בכל שנה ושנה. וישנם סיפורים למאות ואלפים מחסידים מכל העולם כולו שמסרו נפשם לבוא לאומן, גם בשנות המלחמות שכל הגבולות היו סגורים, והוציאו את כל רכושם כדי לקיים את הציווי הקדוש הזה".
 
וכך ממשיך הגרי"מ שליט"א ומתחנן "רבינו הקדוש הצדיק רבי נחמן ממש התחנן על זה ואמר אנא מכם, אל תזלזלו חס ושלום ותבואו כל שנה ושנה, וגם בירך אותם שתהיה להם שנה טובה ומתוקה אם יזכו לבוא אליו לראש השנה. ועכשיו נשיא יקר נאמן ורחמן, כמה יכאב הלב ואין לתאר את הצער הגדול  של מאות ואלפים חסידים אשר יימנע מהם לקיים את הציווי הקדוש הזה שנמשך כאמור מאתיים שנה בכל מצב שהוא".
 
ובכן, נשיא יקר בעל לב טוב וגם מאמין בה' אלקי ישראל, – ממשיך הגרי"מ שליט"א במכתבו – אנא ממך מתחננים אנו לפניך ברגע האחרון שחלילה וחלילה לא תעשה את הדבר הזה לסגור את אומן בפנינו, וחס ושלום להביא צער גדול מאד מאד לאלפי יהודים המעריכים אותך מאד.
 
את מכתבו מסיים הגרי"מ שליט"א "אנו מקוים שתשמע לתחינתינו הנכתבים בדמעות בעינינו ובבקשת תחינה ורחמים גדולים מלבך היקר והטוב והרחום – ואנו כולנו נודה לך ונברך אותך בכל הברכות, שתזכה לשבת על כסא המלכות בהצלחה ובברכה ובשמחה, וכל החסידים מכל העולם יתפללו להצלחתך בקבר הצדיק – שגם הוא מהשמים ישפיע עליך את כל הברכות". – המכתב מצורף.
 
 
המשפיע הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א במכתב לנשיא אוקראינה: "מתחנן שלא תמנע מחסידי ברסלב את הזכות המסורתית"
 
בשל הדיווחים על כך שהממשל האוקראיני החליט באופן סופי לאסור כניסת זרים לתחומי המדינה בכדי למנוע הגעת אלפים לציון הקדוש באומן שיגר גדול משפיעי ברסלב מכתב נרגש לנשיא אוקראינה: "אנחנו חסידי ברסלב מסרנו את נפשנו על עניין זה, גם בתקופות של מלחמה, ותקופות של אימה תחת השילטון הקומוניסטי, סיכנו את חיינו עבור דבר זה"
 
דאגה רבה שוררת בקרב חסידי ברסלב זאת בשל הדיווחים האחרונים על כך שהממשל האוקראיני החליט באופן סופי לאסור כניסת זרים לתחומי המדינה זאת מחשש להגעת אלפים לציונו של רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן שבאוקראינה בראש השנה.
 
בשל החשש הגדול יוצא גדול משפיעי ברסלב הגאון רבי שלום ארוש שליט"א במכתב נדיר וחסר תקדים לנשיא אוקראינה וולודמיר זלנסקי בו הוא מתחנן ממנו שלא לקבל שום החלטה שתמנע מחסידי ברסלב לממש את הזכות המסורתית.
 
בפתח מכתבו הנדיר שהגיע לידי 'ברסלב גלובל' כותב הגר"ש ארוש שליט"א: "לכבוד וולודמיר זלנסקי, נשיא אוקראינה ירום הודו. שמחתי מאוד לראות אותך בביקורך האחרון בארץ ישראל, ביקורך בכותל המערבי השאיר עלי רושם רב, מאז אני מתפלל להצלחתך בכל יום".
 
"החג היהודי ראש השנה, והעלייה לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן שבאוקראינה, הינה מסורת רבת שנים, אנחנו חסידי ברסלב מסרנו את נפשנו על עניין זה, גם בתקופות של מלחמה, ותקופות של אימה תחת השילטון הקומוניסטי, סיכנו את חיינו עבור דבר זה".
 
"אני פונך אליך מעומק ליבי" זועק הגר"ש ארוש במכתבו הנדיר "ומתחנן שלא תתקבל שום החלטה שתמנע מחסידי ברסלב לממש את הזכות המסורתית הזו, גם בשנה קשה כמו השנה, אנחנו, רבני ברסלב, נתנו הנחיות מאוד מחמירות לכל החסידים שלא להפר שום הנחייה של משרד הבריאות האוקראיני, ובכל מקרה מדובר על אירוע שיהיו בו פחות מ20 אחוז ממספר המשתתפים בכל שנה".
 
את מכתבו מסיים המשפיע הגר"ש ארוש שליט"א, "אני בטוח שבזכות זה נזכה לעולם טוב יותר, בריא יותר, ולכל אזרחי אוקראינה יבוא רק טוב ושלום. מתפלל להצלחתך". – המכתב מצורף.
 
 
אחרי שעות של עיכובים בשדה התעופה: מאות חסידי ברסלב שנחתו באוקראינה הורשו להיכנס למדינה
במשך יום האתמול, עוד לפני כניסת האיסור לתוקף, הגיעו מספר קבוצות לאוקראינה, והם עוכבו במשך שעות ארוכות במקום מתוך כוונה להשיבם לארץ. רק בהתערבות של בכירים באוקראינה הם שוחררו לבסוף לדרכם.
 
מידי שנה נוסעים לאומן רבבות חסידים כדי להשתתף בקיבוץ אצל רבי נחמן מברסלב לימי ראש השנה. השנה, בעקבות נגיף הקורונה, החלו לפני תקופה עסקני החסידות לפעול למען מתווה מסודר שיאפשר לחסידים להגיע לאומן בצורה בטוחה ומסודרת, מתווה הכולל קפסולות, מרפאת קורונה, שומרים שיפקחו על שמירת ההנחיות ועוד. המתווה המסודר מצא חן בעיני הגורמים הרלוונטים באוקראינה, והם אישרו אותה.
 
עסקני איגוד הפועל החלו גם בארץ לפעול מול משרדי הממשלה כדי לאשר את המתווה, אך אלה סגרו בפניהם את הדלתות, לא רצו בכלל לשמוע מה יש להם להציע. בחוצפה הגדיל פרובוקטור הקורונה רוני גמזו לעשות, והוציא מכתב רווי אנטישמיות לנשיא אוקראינה וולודימיר זלונסקי, בו מאשים את החרדים כמפיצי קורונה (תארו לעצמכם גורם לא יהודי שולח מכתב לנשיא מדינה כלשהי שלא יכניס יהודים לארצו כי הם מפיצי מחלות...) ודורש ממנו שלא לאפשר כניסת החסידים לאומן. אחרי המכתב התעוררו מספר פוליטיקאים חרדים, והחלו להתראיין נגד המהלכים המקוממים, וקבעו פגישה עם ראש הממשלה כדי לדון על מתווה מסודר.
 
וראש הממשלה, שיחק אותה כאילו הוא מאזין להם, ומאחורי הקלעים עשה בדיוק ההפך. אמר זאת במפורש נשיא אוקראינה, כי הוא קיבל טלפון מיוחד מראש הממשלה לאסור את הקיבוץ באומן. ראש הממשלה אף ניסה להכחיש את העובדה, אך אחרי ששודר בטלוויזיה חלק מהשיחה של נשיא אוקראינה עם רבנים מקומיים, בו הוא מודה במפורש שקיבל שיחה מראש הממשלה, התגלה האמת לציבור.
 
ביום שלישי, עלה הצעה באוקראינה לאסור כניסת זרים ממדינות אדומות למדינה, למחרת הציעו כבר לאסור כניסת זרים בצורה גורפת לאוקראינה, החל מה29/8 למשך חודש, ללא הבדל מהיכן הגיעו. וביום חמישי אכן אוקראינה הודיעה כי לא תאפשר כניסת ישראלים לשטחה עד לאחר החגים.
 
עקב כך, לאחר שחששו כי לא יוכלו להגיע לאומן לראש השנה, עקב סגירת הגבול על ידי הרשויות המקומיות, החלו המוני חסידי ברסלב לצאת בשלל טיסות לעבר אוקראינה, כדי להספיק להיכנס למדינה לפני שיחול הסגר הכללי על הגבולות באוקראינה, מדינת ישראל בראותם זאת, הפעילו לחץ על האוקראינים, שלא יכניסו את אותם אזרחים שמגיעים לשם. הלחץ עבד, ובשדות התעופה לא איפשרו להם להיכנס, ומאות חסידים בהם מבוגרים, נשים וילדים היו תקועים שעות ארוכות בשדות תעופה ברחבי אוקראינה (קייב, אודסה, לבוב, זפורוזיה), ללא תנאים מינימליים, והורו להם להתארגן לחזרה ארצה, וזאת אך ורק בעקבות הלחץ האדיר של מדינת אנטי ישראל.

לאחר שעות מורטות עצבים וחשש של הנוסעים כי הם יוחזרו ארצה, אישרה ממשלת אוקראינה את כניסת הישראלים למקום לאומן, והודיעה כי עד חצות אפשר להיכנס, ולאחר מכן הגבול יסגר. האיגוד הפועל למען ראש השנה מסר כי בתיאום עם הרשויות כל המעוכבים בשדות התעופה משתחררים לדרכם בשלבים. כמו כן כלל המגיעים שיגיעו לאוקראינה לפני שבת יכנסו למדינה.
 
שלטונות אוקראינה הודיעו כי הסגר על אוקראינה, שאמור היה להתחיל במוצאי שבת הקרובה, הוקדם, והוא יחל בליל שישי בחצות הלילה. בעקבות כך, טיסות שאמורות היו להמריא מישראל לאוקראינה הלילה, בוטלו באופן מיידי, כאשר חלק מהנוסעים כבר ממתינים בנמל התעופה לאחר ביקורת הדרכונים. הם נקראו לשער העליה למטוס, וקיבלו הודעה כי טיסתם מבוטלת.
 
יש לציין כי באומן כבר נמצאים אלפי אנשים שהגיעו למקום לפני מספר ימים ואפילו שבועות, רק כדי לא לאבד את הסיכוי להיות אצל רבי נחמן בראש השנה.
 
קבוצה של כ70 חסידי ברסלב מניו יארק הבוקר (שישי) בשדה התעופה בפריז
 
 
ברוך דיין האמת בבני ברק נפטר הרה"ח ר' יוסף חיים כץ זצ"ל מחשובי אנ"ש
 
ביום חמישי פרשת כי תצא בשעות אחה"צ הגיעה הידיעה המרה על פטירתו של הרה"ח ר' יוסף חיים כץ זצ"ל מחשובי אנ"ש חסידי ברסלב בבני ברק שלמד בחברותא עם הבחורים בישיבת ברסלב בני ברק במשך עשרות שנים, וכן היה רוב היום לומד ומתפלל בכולל ברסלב ברחו' אלשיך בבני ברק.
 
המנוח שימש כשוחט במשך כארבעים שנה. בשנותיו האחרונות התאלמן מאשתו הצדקנית ע"ה והתמיד שעות רבות בתורה ובתפילה. היה לומד בניגון של בעלי המוסר בקול חזק וכולם היו מתעוררים מזה, היה לומד הרבה ליקוטי הלכות וליקוטי מוהר"ן, לא נסע לאומן כל ראש השנה מפני שהיה כהן ולא רצה להיכנס לספק אבל היה כמה פעמים. למרות שעבר לפני כשנה אירוע מוחי המשיך להגיע לכולל ולישיבה תמידין כסדרן.
 
ההלוויה התקיימה ביום חמישי בשעה 18:00 אחה"צ, בבית הקברות ירקונים בפתח תקווה, ונטמן בחלקת הכוהנים. שמו המלא: ר' יוסף חיים בן ר' אברהם יצחק ז"ל, השאיר אחריו שני בנים ובת ההולכים בדרך ה'.
 
 
ארגון החדש 'ברומו של עולם' במיזם מבצעים לבחורי אנ"ש המתפללים בשבת בבוקר בבתי הכנסת של אנ"ש
 
בחצרות אנשי שלומינו חסידי ברסלב קם ארגון חדש 'ברומו של עולם', הארגון יוצא בדרבון ע"י מבצעים לבחורי אנ"ש חסידי ברסלב להתפלל בשבת בבוקר בבתי הכנסת הנקראים על שם הצדיק ה"ה רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א.
 
בימים אלו מתמקם הארגון החשוב 'ברומו של עולם', הארגון ששם לעצמו את המטרה החשובה מכל, חיזוק ה"תפילה" עליה אומרים חז"ל שהיא עומדת ברומו של עולם ועליה אומר רביז"ל "גאר מיין זאך איז תפילה" – העניין שלי הוא תפילה.
 
הארגון 'ברומו של עולם' קם לאחר שהוחש צורך לחזק את ענין התפילה בכלליות ואת העניין של התפילה בשבת בבוקר בפרט, זאת לאחר שכמה מאנ"ש וכמה מבתי כנסיות מאנ"ש עשו כבר כמה פעמים כל מיני יוזמות ומבצעים לחזק את ענין זה, אך הבעל דבר שיודע את גודל חשיבות העניין נשכב לאורך ולרוחב להפריע כל חיזוק בנושא זהעתה בסייעתא דשמיא התארגנו נציגים חשובים מכלל בתי הכנסיות של אנשי שלומינו מכל הערים בארה"ק לחזק ביתר שאת וביתר עוז את ענין נשגב זה, ובכח הרבים נזכה להגיע בעז"ה לתוצאות הרצויות ולחיזוק נפלא בנושא זה.
 
מטרת הארגון הוא לחזק את כל ענין התפילה בכל האופנים ובכל הגילים, אך עתה בשלב הפתיחה מתמקד הארגון בשתי פעילויות: הראשונה כפי שפורסם הוא ההגרלות לבחורים שיבואו להתפלל בשבת בבוקר במנין אנ"ש שמתפללים עם זמן קריאת שמע הגרלה של חמש זוכים ע"ס חמישים ש"ח מידי שבוע. השניה היא פרסום ומודעות מפעם לפעם בבתי כנסיות של אנ"ש לעורר ולחזק ולהכניס את המודעות על נושא זהבתקווה ובתפילה שחפץ ה' בידינו יצליח בכוחו של אותו זקן דקדושה שכל כך הרבה לדבר על נושא התפילה נזכה לקיים רצונו של צדיק תמיד אמן. - מצורף מודעה.
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 מודעות מ'איחוד ברסלב באומן' על מינויי גבאי חדש בציון ועל לבישת מסיכה, וזמני הסליחות בציון רביה"ק באומן.
 
 טור אישי מהרב דוד גבירצמן שליט"א בכל מה שקורה לגבי הטיסות לאומן - להורדה.
 
 פרסום על בחירת ארבעת המינים לחג הסוכות להנוסעים לאומן ע"י הרב שמעון אנשין שליט"א.
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל