x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   הלם ותדהמה: הקיבוץ הקדוש של רבינו בסכנה נוראה!! האוקראינים הודיעו: סוגרים את גבולות המדינה - אסיפת חירום - סינגל חדש: יכולים לתקן
 
הלם ותדהמה: הקיבוץ הקדוש של רבינו בסכנה נוראה!!
האוקראינים הודיעו: סוגרים את גבולות המדינה
 
הלם ותדהמה אחזו את אנ"ש חסידי ברסלב כאשר נודע כי במפתיע ובשקט, קיבלה ממשלת אוקראינה, למרות כל הסיכומים הקודמים, החלטה לסגור את גבולות המדינה בפני זרים ממוצ"ש (ליל י"ב אלול) ועד לאחר ראש השנה.
 
גורמים בממשלת אוקראינה נקטו בהטעיה מכוונת: לאחר שכל הגורמים העוסקים בדבר, באוקראינה ובארה"ב, קיבלו הודעות חד משמעיות כי השמועות על ביטול הקיבוץ בשקר יסודן, וכי שום החלטה טרם התקבלה – הודיעה לפתע הממשלה כי ההחלטה עברה, וכי החל ממוצ"ש יסגרו הגבולות.
 
עוד קודם לכן, החלו שוטרי משטרת הגבולות להערים קשיים לא הגיוניים על אזרחים ישראלים: הם הופרדו מיתר הנוסעים, וכל אחד מהם תושאל בקפדנות על מניעיו להגעה לאוקראינה, האם ברשותו סכום כסף מספיק, במזומן, על פי התקנות; האם ברשותו אישור הזמנה ממלון, ביטוח רפואי וכן הלאה. כל כשלון בתשובות, יכול היה לגרור אחריו גירוש מאוקראינה.
 
האוקראינים טוענים בתוקף: לחצים כבדים מאוד שהפעילה ממשלת ישראל הציונים, הם העומדים מאחורי ההחלטה, שכן הישראלים לא נתנו מנוח לאוקראינים, ונקטו בכל "טריק" אפשרי ובכל לחץ אפשרי, והבטיחו כל הבטחה אפשרית על מנת לשכנע את האוקראינים לאסור את קיום הקיבוץ.
 
גורם המקורב לאחד משרי ממשלת אוקראינה אמר לברסלב גלובל "הישראלים הבטיחו לאוקראינים להוריד עבורם את הירח אם רק יסכימו לבטל את הקיבוץ; הם הבטיחו שלא יהיו יותר מסורבי כניסה לישראל, ועוד שלל הבטחות – העיקר שהקיבוץ יבוטל".
 
"על שלשה פשעי ישראל"
ובתוך כך, שקרני ממשלת ישראל המשיכו במצג שווא של מתווה, והציגו הצגה לא משכנעת של "קרבות" ו"מלחמות" בין שר פלוני לשר אלמוני, זה כביכול מתנגד, ופלוני, מקורבו של העומד בראש, כביכול תומך; ועם רבנים פלונים מדבר ראש הממשלה על מתווה, ואחרים מקבלים הבטחות שיאשרו כך או אחרת – כשבכל אותו הזמן מתברר מה שהתברר לכל יהודי חרדי כבר מתחילת התפרצות הקורונה: מדינת ישראל היא מדינה שונאת דת, שמנהלת מלחמה נגד דת ישראל בכל דרך אפשרית, שהעומדים בראשה הינם אנשים חסרי כל יושר, ששפתם שפת שקר ולשונם מרמה וצביעות.
 
ההתעללות במעברי הגבול באוקראינה
ההתעללות באזרחים הישראלים הנכנסים לאוקראינה החלה ביום שלישי. אז, עוכבו אחה"צ כמה מאנ"ש שנסעו בטיסות דרך מדינה שלישית, אולצו להמתין מספר שעות, נחקרו שוב ושוב – וכאשר לבסוף נמצא התירוץ ("אין לכם מספיק כסף מזומן על פי התקנות באוקראינה") הודיעו להם כי הם מגורשים חזרה לישראל.
 
באותו זמן, בטיסה ישירה שהגיעה מישראל חזרו המראות. הנוסעים בעלי האזרחות הישראלית שהגיעו מישראל הופרדו מיתר הנוסעים, דרכוניהם נלקחו, והם נקראו אחד אחד לחקירה מצולמת, שבה נשאלו סדרות של שאלות, ושוב נשלחו להמתין.
 
בסופה של המתנה, שוחררו רוב הנוסעים והותר להם להכנס לאוקראינה, ואילו חלק (המספר אינו ברור, והוא נע בין 7 ל-12) קיבלו הודעה שהם יגורשו חזרה לישראל (בסופו של דבר, יש אומרים כי היות ולא היתה טיסה שבה ניתן היה להחזירם לישראל, הם שוחררו ואושרה להם הכניסה לאוקראינה) על פי השמועה, ביום רביעי נשנה המחזה בשדה תעופה אחר: ז'וליאני שבקייב, ושם עברו נוסעים שהגיעו דרך מדינה שלישית את אותה סדרת השפלות.
 
ביום שלישי, כאשר ניסו עסקנים לברר האם אכן ישנה הוראה לעכב ישראלים, נאמר להם על ידי כל גורם אפשרי כי אין כזו הוראה, וכי אולי מדובר במשהו נקודתי וספציפי. אולם, לאחר בירור נוסף התברר כי אכן ישנה הוראה לא רשמית להתאנות לישראלים, ולמצוא כל עילה על מנת לנסות לגרשם חזרה לישראל, וכי הוראה זו היא קבועה. אלא שאם בתחילה חשבו שכך יבקשו רק להפחיד את הנוסעים לאומן ולגרום לאנשים לפחד מלהגיע, הרי שבסופו של דבר התברר, נכון לעכשיו, כאמור, כי זוהי רק ההתחלה
 
סיכום המצב נכון לעכשיו
נכון להיום, ביום חמישי לסדר "כי תצא", ההודעה הסופית היא כי גבולות אוקראינה יסגרו לזרים החל ממוצאי שבת הקרובה בשעה 12 בלילה.
 
אולם, גם מי שמגיע עוד קודם לכן לאוקראינה, נתקל ביחס מחפיר, נאלץ להמתין ארוכות בשדה התעופה, נחקר על מטרת בואו, מחויב להוכיח עמידה בתנאים ותקנות שאינם נדרשים משום אדם אחר, ואם אינו עומד ולו בתנאי הקטן ביותר – מגורש ארצה. באותה מידה, ובין יתר ההסכמות שבוטלו, בוטלה גם ההסכמה שלא תדרש אפליקציה בכניסה לאוקראינה, ושוטרי משטרת הגבולות מתעקשים על חובת התקנת אפליקציית המעקב האוקראינית.
 
על כן, שימו לב: אם אתם נוסעים בע"ה לפני שבת, הקפידו לעמוד בכל התנאים. הקפידו שיהיה לכם כרטיס טיסה חזור, הקפידו שיהיה לכם ביטוח בריאות אוקראיני, כסף מזומן על פי התקנות (50 דולר לכל יום שהייה), הקפידו שיהיה בידכם אישור הזמנה תקף ממלון באוקראינה וכן הלאה. ובעיקר: תתפללו שתצליחו להכנס.
 
שוב ושוב: קרעו שמים בתפילותיכם!
כחסידי ברסלב, האמונים על כוחה של תפילה, אנו שבים וקוראים לציבור אנ"ש היקרים: אנא, קרעו שמים בתפילותיכם! "אל תתני דמי לו", אל תניחו רגע. התפללו, בקשו, קראו עצרה, עדי ישמע א-ל ויענה. ויהי רצון שנזכה כולנו להיות גם השנה בקיבוץ הק'.
 
 
סינגל חדש מאת הבעל מנגן הר"ר דוד דגן: 'אני מאמין שיכולים לתקן'
 
הזמר והיוצר הברסלבאי הר"ר דוד דגן שליט"א בסינגל חדש 'אני מאמין שיכולים לתקן', השיר מבוסס על גילויו של רביה"ק רבי נחמן במברסלב זיע"א שאמר: "אִם אַתָּה מַאֲמִין, שֶׁיְּכוֹלִין לְקַלְקֵל, תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִין לְתַקֵּן" ומנגן את צליליו המעודדים והמנשבים רוח חדשה של תקוה ואמונה של 'אני מאמין שיכולים לתקן'.
 
איתא בספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן (תורה קי"ב): "לְעִנְיַן הִתְחַזְּקוּת לְבַל יִפּל הָאָדָם בְּדַעְתּוֹ מֵחֲמַת רִבּוּי הַפְּגָמִים וְהַקִּלְקוּלִים שֶׁקִּלְקֵל עַל יְדֵי מַעֲשָׂיו עָנָה וְאָמַר: אִם אַתָּה מַאֲמִין, שֶׁיְּכוֹלִין לְקַלְקֵל, תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִין לְתַקֵּן".
 
וראה בספר שיח שרפי קודש חלק ו' סעיף רצ"ד: "בְּמַה שֶּׁאָמַר רַבֵּנוּ 'אִם אַתָּה מַאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִים לְקַלְקֵל תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִים לְתַקֵּן' אֵין כַּוָּנָתוֹ שֶׁרַק יְתַקֵּן הַפְּגָם וְהַקִּלְקוּל וְכָל רוֹאֶה הַמֵּבִין וּמַבִּיט, יָבִין וְיִרְאֶה שֶׁהָיָה כָּאן קִלְקוּל, אֶלָּא תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִים לְתַקֵּן לְגַמְרֵי לְגַמְרֵי, עַד שֶׁלֹּא וְלֹא יִהְיֶה נִכָּר הַפְּגָם וְהַחִסָּרוֹן כְּלָל וּכְלָל, וּכְמוֹ שֶׁאָמְרוּ רַזַ"ל (יומא פו:) שֶׁעַל יְדֵי תְּשׁוּבָה מֵאַהֲבָה זוֹכִין וְנַעֲשִׂין עֲוֹנוֹתָיו כִּזְכֻיּוֹת מַמָּשׁ. וְנִמְצָא שֶׁלֹּא דַּי רַק שֶׁלֹּא תִּקֵּן הַמְעֻוָת אֶלָּא אַף תִּקֵּן יוֹתֵר וְיוֹתֵר וְאָמְרוּ שֶׁזֶּה הַכֹּל בְּכֹחַ הַצַּדִּיק הָאֱמֶת שֶׁכְּשֶׁזּוֹכֶה לִתְשׁוּבָה שְׁלֵמָה זוֹכֶה עַל יָדוֹ לִתְשׁוּבָה מֵאַהֲבָה שֶׁאָז הַתִּקּוּן גָּדוֹל בְּיוֹתֵר. וַאֲזַי נֶאֱמַר עָלָיו "בְּמָקוֹם שֶׁבַּעֲלֵי תְּשׁוּבָה עוֹמְדִין צַדִּיקִים גְּמוּרִים אֵינָם עוֹמְדִים" (ברכות לד. סנהדרין צט.). כִּי כְּשֶׁזּוֹכֶה שֶׁלְּמַעְלָה עֲוֹנוֹתָיו נִתְהַפְּכִין לִזְכֻיּוֹת, נִתְהַפְּכִין לִזְכֻיּוֹת זַכּוֹת כָּאֵלּוּ יוֹתֵר מֵאִילוּ הוּא הָיָה עוֹשֶׂה אוֹתָם כִּזְכֻיּוֹת, כִּי הָאָדָם מָלֵא פְּנִיּוֹת וּמַחֲשָׁבוֹת רָעוֹת וְעוֹד חֶסְרוֹנוֹת אֲבָל כְּשֶׁמִּן הַשָּׁמַיִם נִתְהַפְּכִין לִזְכֻיּוֹת, הֲרֵי שֶׁהֵם כִּזְכֻיּוֹת זַכּוֹת בְּתַכְלִית, וְעַל כֵּן "תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִים לְתַקֵּן" יוֹתֵר וְיוֹתֵר מֵאִילוּ לֹא הָיָה קִלְקוּל כְּלָל".
 
לחן, שירה, קלידים: דוד דגן, גיטרות: נחמן שמחה דגן, כינור: גדי פוגטש, תופים: שמעון בן ארויה, הפקה ומיקס: אולפן 'צלילים בצפת'. - השיר לשמיעה ולהורדה.
 
 
מען שרייט און מען שרייט, צועקים וצועקים...
קונטרס 'קולי אל השם' על תורה ל"ו שבעין קלין
 
לפעמים הנפש רוצה לזעוק את זעקתה אך זה לא יוצא... אבל אנחנו בגלות של שבעים אומות... ונפשינו זועקת... לפניכם קונטרס יחודי ונפלא 'קולי אל השם' הנותן עוד 5 דרכים זמינים להביע את הצעקה שהורה לנו רבינו ז"ל בתורה ל"ו שבעים קלין עי' בקונטרס לשונו הקדוש (היות שיש ביקוש להדפיס במתכונת כיס לכן מחפשים תורם לזכות את הרבים). – הקונטרס מצורף.
 
 
- הקמפיין לבני ארץ ישראל -
קמפיין גיוס המונים החל עבור הוצאות ראש השנה תשפ"א הבעל"ט
 
השבוע החל קמפיין גיוס חירום על מנת לכסות את העלויות הגבוהות עבור קיום הקיבוץ בראש השנה הקרב ובא באומן. לאחר חודשים רבים של מאמצים אדירים ועבודה אינטנסיבית ומאומצת מתקרב זמן התשלום עבור ההתחייבויות השונות למען קיום הקיבוץ בימי ראש בציון רבנו נחמן מברסלב באומן.
 
גורמי הממשל וכוחות החירום השונים הציבו תאריך ייעד קרוב לסיים את כל תשלומי ההוצאות למען קיום המערך המורחב והבטיחותי באומן, ההתארגנות המורחבת כוללת הקמת מרפאת קורונה מיוחדת, אבזור בציוד רפואי יקר מאוד כגון מכונות הנשמה וציוד רפואי נוסף. על פי דרישות הממשל בקייב יגיעו לאומן למעלה מאלף שוטרים ואנשי ביטחון כדי ליישם את הנחיות הזהירות והריחוק בכל המרחב בו יתאפשר למגיעים לאומן לשהות ועוד פרטים כהנה וכהנה. עמידה ויישום הכללים האלו מסתכמים בעלויות כספיות אדירות. - מגבית חירום הראש השנה שלי https://uman5781.com/ - לינק לנדרים פלוס: https://www.matara.pro/nedarimplus/online/?mosad=7003396
 
 
- הקמפיין לבני חוץ לארץ -
קמפיין גיוס המונים החל עבור הוצאות ראש השנה תשפ"א הבעל"ט
 
דאס יאר תש"פ וועט בלי ספק איינגעקריצט ווערן אין די גלארייכע דברי הימים פון "ברסלב" אלס איינס פון די שווערסטע יארן, בנוגע דעם הייליגן ציון אין אומאן, אשר שם לבבינו שואף זורח, ענדע ווינטער האט אויסגעבראכן די ביטערע מגיפה איבער דער וועלט, און אין רעזולטאט זענען אפגעשפארט געווארן די גרעניצן צווישן אלע לענדער. דורכאויס עטליכע חדשים איז דער הייליגער ציון פאקטיש געווען פארשלאסן פאר אידן איבער דער וועלט אינדרויסן פון אוקריינא.
 
אבער אצינד, זענען די אויגן פון צענדליגער טויזנטער אנשי שלומינו, געוואנדן צום הימל מיט טיפע געגועים וכיסופים, ווען דאס הארץ בענקט צום קוואל, מיט די גרויסע זארג: "וואס וועט זיין מיט'ן קיבוץ הקדוש אין אומאן ראש השנה? וועט מען בכלל קענען פארן ? וועלן די אוקריינער ערלויבן דעם קיבוץ פון אזויפיל טויזנטער אידן ?".
 
און מיט יעדן פארבייגענדן טאג וואס דער צוקונפט איז נישט קלאר און דער ספק שטארקט זיך, וואקסן די כיסופי קודש, און דערמיט קומט מיט די תפלות, די טרערן און די רצונות: אוי, רבונו של עולם, געב אונז די זכי' צו זיין אויף ראש השנה ביים הייליגן ציון, העלף אז עס זאל ח"ו נישט צעשטערט ווערן דער קיבוץ הק', וואס די קיום כל העולם כולו און די גאולה שלימה איז תלוי דערינען!
 
אינאיינעם מיט די חששות און די תפלות, אין א צייט וואס די וועלט וואקלט זיך און טוישט זיך פון איין מינוט צו דער אנדערער, האבן זקני וגדולי אנ"ש נישט געריעט אויף קיין רגע. שוין אין אנהויב פון דעם זומער האבן זיי זיך געוואנדן צו די איבערגעגעבענע עסקנים, וועלכע זענען עוסק מיט אלע עניני אומאן און דעם קיבוץ הק', זיך צו אריינווארפן אין די הייליגע שליחות, און טון אלעס אויף דער וועלט אז אויך דאס יאר זאל פארקומען דער קיבוץ הק' אין אומאן.
 
ניצחתי ואנצח!” אסאך, גאר אסאך כוואליעס און שוועריגקייטן, איז זינט דאן פאראיבער אויף די עוסקים במלאכת הקודש. עס זענען פאקטיש געווען טעג ווען עס האט זיך געקענט דוכטן אז ס'איז שוין נישטא קיין האפענונג ח"ו. עס האט אויסגעקוקט ווי עס איז נישט פארהאן קיין מציאות אויף דער וועלט אז דער קיבוץ ראש השנה זאל קענען צושטאנד קומען.
 
אבער די ערלויבעניש ווערט בלויז געגעבן מיט א תנאי פון מערערע פארלאנגען, וואס נאר אויב מיר וועלן דאס צושטעלן וועט ערמעגליכט ווערן דער קיבוץ! די קריטיש וויכטיגע פעולות ציעט אריין אין אסטראנאמישע סכומים, וואס די געטרייע ארגאניזאציעס האבן נישט קיין וועג וויאזוי דאס צו שאפן – אָן אייער הארציגע הילף!
 
דער הייליגער רבי שטייט און בעט זיך: נעמט א חלק אין "מיין ראש השנה", שליסט אייך אן מיט אייער תרומת הקודש למען קיום הקיבוץ הק'!
 
דרוקט דאָ צו איבערגעבן אייער הארציגע תרומת הקודש: https://www.charidy.com/uman5781
 
ראיון עם הרה"ח ר' נתן יוסף בורשטיין שליט"א – להורדה.
 
ראיון עם הרה"ח ר' שמעון צבי שפירא שליט"א – להורדה.
 
דברים חוצבים מהרה"ח ר' יצחק פריעדמאן שליט"א – להורדה.
 
 
'קו איחוד ברסלב' בשיתוף עם 'היכל התורה אומן' במיזם למען לימוד התורה באומן
 
היכל התורה – מעבר לכל גבול השנה למרות כל הקשים והמניעות ההיכל התורה פורצת גבולות ומתפחתחת יותר מכל שנה בסימן עשור לקיום הפרויקט האדיר שמציל אלפי בחורים ומעלה את התפילות של כל באי הקיבוץ הק' "כי ע"י התורה נתקבלים כל התפילות וכל הבקשות" (ליקוטי מוהר"ן תורה א') ובעז"ה תפעל במלוא העוצמה בשיא הפאר והחן להביא רחבות הדעת לכאלף בחורי חמד המתקבצים בצל רבינו הק' באומן על ראש השנה.
 
וביתר שאת בהצטרף גם האברכים החשובים למצוא פינה רגועה לנפש השוקקה, כי על ידי התורה נתקבלים כל התפילות. והשנה חידוש עצום "קול היכל התורה" בו יועברו כל השיעורים והפעיליות בשידור חי ועידכונים שוטפים מהיכלו של רבינו הק' 07-222-000-20. – מצורף מודעות.
 
 
כ"ק האדמו"ר מסטניסלב לונדון שליט"א הגיע להתפלל בציון רביה"ק באומאן
 
כ"ק האדמו"ר מסטניסלב לונדון שליט"א הגיע השבוע לשאת תפילה ואמירת ה'תיקון הכללי' בציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א באומאן במסגרת ביקורו בקברי צדיקים באוקראינה. כ"ק האדמו"ר מסטאניסלאוו לונדון, הגה"צ ר' קלונימוס קלמן יהושע אשכנזי שליט"א, מילא מקום אביו האדמו"ר רבי אורי אשכנזי זצ"ל מסטאניסלאוו לונדון שנפטר לבית עולמו השנה בחודש ניסן לאחר שנדבק מנגיף הקורונה ל"ע. – מצורף תמונות. (צילום: ברסלב live).
 
 
שחיטת והכשרת עופות ע"י 'העדה החרדית' להמוני הבאים לימי ראש השנה לאומן
 
הכנסת אורחים הענק 'אזמין' – של הנגיד ר"א שיינר – הטיס כמידי שנה קבוצת שוחטים ובודקים של ועד הכשרות העדה החרדית לשחוט ולהכשיר עופות להמוני העולים לקראת ימי הקיבוץ ראש השנה באומן. בתמונות נראים השוחטים ובודקים עם הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א בבדיקת העופות, נראה גם ר' אליעזר קרליבך הי"ו מנהל הכנסת האורחים 'אזמין'. – מצורף תמונות.
 
 
הכנסת אורחים 'אזמין' מוכנים ע"פ הנחיות משרד הבריאות האוקראיני להמוני העולים
 
למרות כל הזעזועים אודות קיום הקיבוץ הקדוש מנהלי ופעילי הכנסת אורחים המרכזי 'אזמין' של הנגיד הר"ר אליעזר שיינר באומן מתקדמים בצעדי ענק לקראת קיום הקיבוץ בימי ראש השנה תשפ"א שיתקיים בעזהי"ת על ציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א.
 
ההכנה הקפדנית על שמירת כל ההנחיות לקיבוץ תשפ"א, שהתקבלו ממשרדי הבריאות האוקראיני: מסכות, רובים של מדי חום מהירים, סימוני המתנה להמונים לשמירת הריחוק החברתי, אלכוג'ל להיגיינה למניעת הדבקות בימי הקיבוץ הקדוש באש השנה. – מצורף תמונות.
 
הכנסת אורחים 'אזמין' מתכוננים גם השנה לארח את אנשי שלומנו החוסים בצל רבינו הקדוש, לסעודות חג ושבת בראש השנה תשפ"א! חשוב לציין כי: ניתן להזמין כרטיסי אוכל לסעודות בתפריט מזרחי או אירופאי, אפשרות לישיבה באולמות בקפסולות או לרכישת מנות TO GO, האוכל, הבישול וההגשה מתנהלים לפי ההנחיות, עקב ההנחיות מספר המקומות מוגבל - חובה להזמין מראש, לתשומת לבכם - ההנחה בהזמנה מוקדמת הוארכה עד לט"ו אלול‼️ הזדרזו להזמין! היכנסו עכשיו והבטיחו את סעודות החג והשבת שלכם אצל רבינו הקדוש >>> https://bit.ly/2CRhgoE
 
 
איחוד ברסלב באומן במסיבת עיתונאים למען הקיבוץ על ציון רביה"ק באומן
 
עסקני איחוד ברסלב באומן זימנו מסיבת עיתונאים מכלל כלי התקשורת המובילים באוקראינה למען הקיבוץ על ציון רבינו באומן, היות וכידוע ישנם רבים המנסים בכל דרך שהיא לחבל בקיום הקיבוץ של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן, כאלו מאוקראינה, כראש העיר אלכסנדר צבריי, האנטישמיים, ועוד, וכאלו מחוצה לה, בעיקר הרשויות בארץ ישראל, והיות ואחד מדרכי החבלה בקיבוץ הקדוש הוא ע"י פרסומים שקריים והפרחת שמועות כוזבות וחסרות אחיזה במציאות לכלי התקשורת, הזמינו עסקני 'איחוד ברסלב באומן' את כלי התקשורת המרכזיים באוקראינה למסיבת עיתונאים.
 
במסיבת העיתונאים הציגו לכלי התקשורת מכלי ראשון את המצב באומן, את עניין הקיבוץ הקדוש, ואת המתוה המתוכנן לקיבוץ בראש השנה באומן, תוכנית בטוחה שתגן על המתפללים ותמנע את ההדבקות במהלך ראש השנה. המתווה יכלול קפסולות ומנייני תפילה מוגבלים, מסלולים ייעודיים עם מרחק בטוח, פקחי שמירה שיפקחו על הנחיות הריחוק החברתי, בדיקות חום בכניסה לציון ולבישת ציוד הגנה אישי.
 
 
לאחר מסיבת העיתונאים, נערך סיור הסברה לעיתונאים בשטח על המתוה ועל הקיבוץ, בניגוד לתקשורת הישראלית, בכירי העיתונאים באוקראינה תיעדו בצורה חיובית והעבירו את המסר לאזרחי אוקראינה כי היהודים הצפויים להגיע לאוקראינה שומרים על ההנחיות ונערכים לכך בהתאם. לנו נשאר לקרוע שערי שמים למען הקיבוץ הקדוש עליו אמר רביז"ל "אין דבר גדול מזה". – מצורף תמונות (צילום: איחוד ברסלב באומן).
 
 
שינוי חוק באוקראינה: ניתן להכנס גם באמצעות השארת פרטים ידנית ופלאפון רגיל
 
בשורה טובה לכלל אנשי שלומינו חסידי ברסלב מאוקראינה: ניתן להכנס גם באמצעות השארת פרטים ידנית ופלאפון רגיל, תקנות הכניסה לאוקראינה עד כה, דרשו ממי שנכנס לאוקראינה ממדינה אדומה, להחזיק "סמארטפון" ולהתקין בו אפליקצית מעקב יעודית, שדרכה עוקבים אחריו האם הוא אכן שומר על כללי הבידוד עד לקבלת התשובה מבדיקת הקורונה בשדה התעופה.
 
דבר זה היווה מחסום משמעותי לאנ"ש היקרים הנשמרים ואינם מחזיקים מכשירים טכנולוגיים. אולם, כעת אנו מתבשרים כי לאחר מאמצים מרובים, הצליחו עסקני "האיגוד הפועל" ובראשם "איחוד ברסלב באומן" לפעול אצל השלטונות, כי בתקופת ראש השנה, מי שיבוא ויצהיר כי אין ברשותו מכשיר חכם, יוכל להשאיר מס' טלפון רגיל אצל משטרת הגבולות, ובאמצעותו יתבצע המעקב.
 
המעקב מתבצע באמצעות שיחת טלפון ממשטרת אוקראינה. יש לענות לשיחה זו, שבה מוודאים כי המדבר הוא אכן זה שאמור להיות בבידוד, וכי הוא אכן נמצא במקום בו הצהיר שיהיה בבידוד (באמצעות איכון).
 
חכמים היזהרו: שימו לב: הקלה זו אינה סופית, והיא עלולה להתבטל בכל רגע, אם הרשויות יראו כי אנשים אינם עונים לשיחת הטלפון מהרשויות. במקרה כזה, תבוטל מיידית ההקלה, והכניסה לאוקראינה תתאפשר רק באמצעות סמרטפון. על כן אנו מזכירים: חובה מוחלטת חלה על כל מי שנכנס לאוקראינה באמצעות טלפון רגיל, לענות לכל טלפון מהרשויות בלא התחכמויות. וכל התחכמות עלולה לגרום לנזק חמור.
 
שמרו על הנחיות הרשויות באוקראינה: אנו שבים ומזכירים גם: נסעתם לאומן? זכרו שמסתכלים עליכם! אל תלכו ברחוב ללא מסיכה ואל תיכנסו לציון ללא מסיכה (גם אם יש אחרים שלא הולכים עם מסיכה!). כלי התקשורת באוקראינה ובארץ מחפשים תמונות של אנשים המסתובבים באומן ובציון ללא מסיכה, על מנת להציג מצג כאילו אנ"ש אינם מקפידים על ההנחיות. כל זלזול בהנחיות אלה, עלול לגרום לנזק חמור לקיבוץ הק', ומי שלא מקפיד עליהם הוא בגדר מזיק לרבים!

בס"ד
ה' שופטים ז' אלול תש"פ  הודעה #1152
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל