x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חסידי ברסלב בקמפיין גיוס המונים למען קיום הקיבוץ הקדוש באומן - מבצע חסר תקדים לפתיחת הדרכים לאומן
קישור לג'מבומייל להורדת כל הקבצים המצורפים להודעה זו, מיוחד לאלו שחסומים.
 
חסידי ברסלב בקמפיין גיוס המונים למען קיום הקיבוץ הקדוש באומן
חסידי ברסלב יוצאים בקמפיין גיוס המונים למימון הקיבוץ הקדוש באומן בראש השנה הקרוב • המטרה: לממן את העלויות העצומות שנוספו בגלל מגיפת הקורונה ושבלעדיהם לא יאשרו האוקראינים את קיום הקיבוץ • הסכום הנדרש: קרוב לחצי מליון דולר!
 
ביום ראשון הקרוב ועד יום שלישי (ג' עד ה' אלול) יוצאים אנ"ש חסידי ברסלב למגבית חירום, בקמפיין גיוס המונים, שנועד לגייס את הסכום הנדרש לעמידה בתנאי המתווה האוקראיני לקיום הקיבוץ.
 
כידוע, מזה כמה חודשים מתנהלים מאמצים עצומים מול הרשויות באוקראינה על מנת להגיע להסכמות על קיום הקיבוץ, על פי מתווה שימזער את סכנות הקורונה למינימום האפשרי. במהלך החודשים האחרונים רעשה חסידות ברסלב עם כל שמועה, מאיומים על כך שהאוקראינים יאסרו לחלוטין את כניסת אנ"ש לאומן ועד אישור מוחלט לקיום הקיבוץ. מאחורי הקלעים, התנהל – ומתנהל עד לרגע זה – מאמץ עצום ונמרץ באוקראינה על מנת להגיע למתוה שיוסכם על האוקראינים ויאפשר את קיום הקיבוץ.
 
מראש היה ברור כי בעקבות מגיפת הקורונה הקיבוץ לא יוכל להתקיים כפי שהתקיים עד היום, וכי מטבע הדברים ידרשו התאמות דרסטיות לתקופת מגיפה, וכך, לאחר מאמצים חובקי עולם שנמשכו למעלה מחודשיים, ועלו הון רב, הודיעו האוקראינים כי הם מאשרים את קיום הקיבוץ, בכפוף לתנאי יסוד.
 
תנאי היסוד שהציבו האוקראינים כוללים הקמת מרפאת קורונה מקצועית ומאובזרת, שתופעל על אנשי "מרפאת אומן" ועל ידי צוות רפואי מקצועי ויעודי שיביאו חסידי ברסלב, ויאובזר בכל סוגי הציוד הנדרש, כולל שלש מכונות הנשמה משוכללות. על המרפאה להיות בעלת יכולת לטפל בכמה עשרות חולים בו זמנית, עד לפינוי במקרה הצורך.
 
מלבד זאת, דרשו האוקראינים מימון להכפלת הכח המשטרתי המוצב באומן, מקרוב ל-450 שוטרים מדי שנה, ל-1000 שוטרים השנה, שיאכפו את "האזור הסטרילי" ואת ביצוע ההגבלות וההרחקות שנדרשו על ידם.
 
על מנת להשיג את המימון לכל הדרישות האלה – מימון שעלותו היא כמעט חצי מליון דולר – ולליווי המשפטי, הרפואי והדיפלומטי שנדרש לכל המהלך הזה, יוצאים חסידי ברסלב בקמפיין גיוס המונים ביום ראשון הקרוב.
 
על פי בקשת זקני רבני אנ"ש, מונו לצורך הענין נאמנים מכל רחבי הארץ, שיפקחו על גיוס הכספים ועל הוצאתו, ה"ה הרה"ח ר' אליהו עטיה, הרה"ח ר' בצלאל פרידמן, הרה"ח ר' יצחק גולדשטיין, הרה"ח ר' נחמן גלנט, הרה"ח ר' נתן ארוש והרה"ח ר' נתן יוסף בורשטיין, והם העומדים בראש המגבית מטעם הרבנים.
 
נאמני המגבית פונים לכל אחד ואחד מאנ"ש, בין אם הוא נוסע לאומן השנה ובין אם לא, בקריאה להשתתף במגבית החירום. "לא כל שנה אנחנו עומדים במצב בו אנחנו יכולים לומר בפועל, בפשטות 'היה לנו חלק בעצם קיומו של הקיבוץ'. השנה זה תלוי בנו בפועל ממש", אומרים הנאמנים.
 
"ברור לנו שלכל אחד מאנ"ש יש הוצאות גדולות על הנסיעה בעקבות הקורונה. אבל ההשתתפות שלך בסכום שנקבע ע"י רבני אנ"ש, יחד עם הציבור כולו, היא זו שתאפשר את עצם קיומו של הקיבוץ! וכל המוסיף הרי זה משובח". – העלון להורדה.
 
 
 
בציונו הקדוש תמצא את אבידות שלך: מתחילים תורות פ"ז פ"ח ח"ב במסגרת התורה הזמנית
 
בציונו הקדוש תמצא את אבידות שלך, בתורה פ''ז פ''ח ח''ב תדע מהם אבדותיך והדרך למצוא אותם - במסגרת התורה הזמנית ע"י חבורת 'תמימי דרך' מתחילים ללכת עם תורות פ''ז ופ''ח ח''ב ביחד עם הלכה ארוכה הלכות ברכת הפירות ה', איתה נלך עד היארצייט של רביה''ק בחוה"מ סוכות. – מצורף מודעה.
 
 
הקבצים לצפייה ולהורדה המצורפים בהודעה זו:
 
 כמדי חודש בחדשו מביא לכם מערכת 'ברסלב גלובל' ה"לוח השיעורים" עם סדר הלימודים היומיים של חסידי ברסלב לחודש אלול תשע"ט – הלוח מצורף.
 
 הזמנה לשמחת הקידושא רבא של ידידינו האברך הר"ר יעקב רוזנבלט הי"ו בן הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א מו"ץ בהעדה החרדית שיתקיים בשב"ק פרשת שופטים בביהמ"ד הגדול דחסידי ברסלב השול במאה שערים ירושלים עיה"ק, יה"ר שירווה הרבה נחת ויזכה להמשיך בהפצת אור הצדיק הננמ"ח בכל העולם.
 
 הלוח של ברסלב לפרשת השבוע.
 
המשך מודעות לקראת אומאן ראש השנה תשפ"א:
 
 מודעות מארגון 'אכסניא של תורה' מתחם באומאן לבני הישיבות והחבורות.
 
 מכירת כרטיסי הלינה במתחם 'קרית הלינה' בעיצומה!!! - עסקני "קריית הלינה באומן" בהודעה שניה לכלל אנשי שלומינו חסידי ברסלב הע"י לקראת ימי הראש השנה הקרבים ובאים.
 
• מודעה עם הפרטים להרשמה לאש"ל מלא ומקוה מהודר במלון גולד ביחד עם הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א.
 
גליונות לפרשת השבוע:
 
המפתח לליקוטי מוהר"ן על התורה על פרשת השבוע.
 
טועמיה חיים זכו – פנינים יקרים מלוקטים ככתבם וכלשונם מספרי רביה"ק ומוהרנ"ת ותלמידיהם.
 
עלה לתרופה - גליון שבועי למבקשי התרופה והעצה לעובדא למעשה במשנת רביה"ק.
 
לאור ההלכה (ראה) – להאיר את הדרך לעובדה ולמעשה עפ"י מורינו ר' נתן מברסלב בספר ליקוטי הלכות.
 
קרני אור - יו"ל ע"י קהילת חסידי ברסלב 'קרן אור' שבראשות הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטער שליט"א.
 
דעם רבינס ליכט - געקליבענע מאמרים פאר קינדער ע"פ דרכו של רביה"ק
 
חוט של חסד - י"ל ע"י מוסדות ברסלב חוט של חסד בראשות הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
המברך את עמו ישראל בשלום - שיעורי הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א.
 
ליקוטי צח ואור - עם דרוש על פרשת השבוע עפ"י תורה הזמנית בליקוטי מוהר"ן, נכתב ע"י הרב יצחק שטרנברג שליט"א מחברי כולל חצות ביתר עילית.
 
המקורבים – גליון שבועי לחניכי הישיבות בני התורה המקורבים לאורו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב!
 
קרוב השם – עלון פנימי חדש ארגון כיסופים של הרב דוד גבירצמן שליט"א (גליון מקוצר).
 
היכל הקודש (לשה"ק) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
היכל הקודש (אידיש) - ממוסדות היכל הקודש וויליאמסבורג.
 
ניצוצות מברסלב (אנגלית) Sparks from Breslov.
 
בית מרקחת של רבינו (אנגלית) - "The Rebbe's Pharmacy", נכתב ע"י הר"ר לב משה לבנטיר הי"ו.
 
פעטוועי"ס (אנגלית) - יו"ל ע"י מכון 'נחלת צבי'.
 
תורגם בצרפתית - מהספר הקדוש "ליקוטי הלכות" - מבוסס על פרשת השבוע.
 
 
מנהג אנ"ש ללמוד ולגמור כל ספרי רביה"ק בימים הקדושים של חודש אלול
 
בספה"ק שיחות הר"ן (אות רצד) מובא שרבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א אמר: שבימי אלול שנוהגין ישראל לומר תיקונים ותפילות ובקשות אחר התפילה וכו' ומתאחרין יותר בבית הכנסת ובבית המדרש, אמר שמהניגון של התיקונים (תיקוני זוהר), ומה שהלב כואב וחלש מחמת שמתאחרין בבית המדרש – מכל זה נעשין דברים גבוהים וגדולים למעלה, ובשיחות הר"ן (אות רנא) כתב: בימי אלול ועשרת ימי תשובה וימים נוראים עד הושענא רבא, צוה לכמה אנשים לומר אז כל ספרי תנ"ך מתחילתם ועד סופם. וגם הוא בעצמו נהג כך כמה פעמים, גם היה גומר כמה ספרים בימים הללו...
 
הרה"ח ר' אברהם ב"ר נחמן זיע"א מביא על זה ב'כוכבי אור' (בסוף חלק אנשי מוהר"ן אות כ"ו), שמוהרנ"ת אמר שמצווה לומר בימי חודש אלול את כל ספרי רבנו הקדוש: ליקוטי מוהר"ן, שיחות הר"ן, ספר המידות, סיפורי מעשיות, מתחילתם ועד סופם ומועיל מאד מאד, והאמירה לבד מסוגלת להנשמה כמו אמירת ספרי הזוהר והתיקונים. ואכן כן נהגו אנשי שלומינו חסידי ברסלב מקדמת דנא ללמוד ולגמור את תיקוני זוהר ותנ"ך וכל ספרי רביה"ק. - לכן מערכת 'ברסלב גלובל' מגיש לכם לוח מסודר, שתוכלו לגמור בזה את ספרי רבינו הקדוש בחודש אלול וטבלה לרשום כמה הספקת ללמודב כל יום. – הלוח מצורף.
 
 
מיזם חדש בשם 'קרן חתנים' שעל ידי קופת הצדקה 'צדקת שלום'
מענקים בגובה אלפי שקלים לחתנים ולמחותנים
 
קופת הצדקה 'צדקת שלום' עוסקת זה כמה שנים להקל על אנשי שלומינו, ולסייע בכל הנצרך לרווחתם, על ידי חלוקת סלי מזון, קמחא דפסחא, וסיוע כספי למשפחות במצוקה, בעלות כוללת של מאות אלפי שקלים הקופה הוקמה בהשתדלות הרה"ח ר' ניסן דוד קיוואק שליט"א.
 
כעת, הם פותחים במיזם חדש בשם 'קרן חתנים', במסגרתו תינתן תמיכה משמעותית שיש בה ממש לכל חתן ולכל מחותן, שיוכל לגשת לנישואיו ונישואי ילדיו בכבוד וברוגע, בישיבות הקדושות ובחצרות החסידות, ישנם קרנות שונות של 'עזר נישואין' ו'עזר חתנים' וכדומה, אולם למרבה הצער לא קיים עדיין ארגון שכזה בין חסידי ברסלב, ולכן נטל על עצמו ארגון 'צדקת שלום' את העול לסייע בחלק החיוני הזה. לשם כך, הוא גייס תרומות בשווי אלפי שקלים לכל חתן, ובעז"ה לפי ההיענות הכוונה היא להגדיל את החבילה יותר ויותר.
 
הקופה מציעה את המיזם בשני מסלולים שונים, האחת מיועדת לחתנים שלומדים בישיבות בהם יש כבר 'עזר חתנים' וכדומה. והם יהיו זכאים לחבילה קטנה יותר, שתכלול בעיקר הנחות משמעותיות בחנויות המובחרות. המסלול השני מיועד לחתנים שאין בישיבתם ארגון שכזה, והם יהיו זכאים בנוסף להנחות הנ"ל, גם למענקים על סך אלפי שקלים לקניית ביגוד ושאר מוצרים הנצרכים עבור החתונה.
 
בתקווה לסייע בסיוע שיש בו ממש, לאחינו בשרינו חסידי ברסלב, בפרט בעת שמחת נישואיהם או נישואי צאצאיהם, ולהרבות בצדקה ונתינה ואויר הנח והזך בין אנשי שלומינו כצוואת רבינו הקדוש. - פרטים במודעה המצורפת.
 
 
ארגון "חומותייך אומן" יוצאים במבצע חסר תקדים לפתיחת הדרכים לאומן
 
ארגון חומותייך אומן, הפועל לטובת שמירת גדרי הצניעות והקדושה באיזור ציון רביה"ק באומן, יוצא במבצע ענק נושא פרסים יקרי ערך (ביניהם גם שני כרטיסי טיסה לאומן) ל"החתמה טלפונית" של כלל חסידי ברסלב על התחייבות לשמירת הכללים אשר נקבעו ע"י ידי זקני וחשובי אנ"ש לטובת שמירת הקדושה באומן.
 
"מבצע "מאצינג החתימות" נועד לעשות נחת רוח לרבינו," - כך אומר מנהל הארגון, ר' יוסף רוכמן-  "ע"י שנראה לו כולנו שאנחנו מקבלים על עצמינו את שמירת הכללים, ובמיוחד הכלל החשוב שלא לקנות דבר מחנויות, דוכנים, מסעדות ומלונות המעסיקים מוכרות או מלצריות בימי הקיבוץ. אנו משוכנעים כי הדבר מוסיף סיכוי לפתיחת הדרכים והסרת המניעות מעל הדרך לקיבוץ באומן".
 
בוודאי שכל אחד שלא קונה מנשים בזמן הקיבוץ זוכה גם לקיים את תקנת הרבנים וגם להועיל לעצמו ולכלל, שהרי בעלי העסקים מבינים את הכוח העצום שלנו כקבוצת צרכנים חזקים אשר יודעים מה שהם רוצים, ונאמנים ללא סייג לדברי זקני וחשובי אנ"ש, ולכן רבים מהם משנים את אופי העסק שלהם בימי הקיבוץ ועוברים למתכונת "גברים בלבד".
 
המבצע יוצא לדרך החל מיום שישי, ראש חודש אלול, ויסתיים ביום רביעי כ' אלול. לצורך העניין הוקם קו מיוחד, אשר בו יוכל כל מי שעניין הקדושה של רבינו וקיום הקיבוץ נוגע לליבו להתחייב באופן של חתימה טלפונית על קבלת הכללים. פשוט יש להתקשר למס' 02-566-49-69 ולהכניס פרטים אישיים לפי הדרכת המערכת הידידותית למשתמש. לאחר מכן יתבקש המתקשר לומר את המילה "קיבלתי", ובכך ייחשב לו שהתחייב על שמירת הכללים.
 
בסוף המבצע תערך הגרלה על שלושה פרסים יקרי ערך, פרס ראשון יהיה טיסה לאומן כולל אירוח במלון לשבת במהלך ימות השנה, הפרס השני יהיה טיסה בלבד לאומן במהלך ימות השנה, ופרס שלישי - סט ספרי ברסלב מהודרים. כרטיסי הטיסה נתרמו ע"י ידיד הארגון ר' יחיאל גלינסקי הי"ו, ממשרד הנסיעות "אעופה"- ד' ישלם שכרו. אנו עוסקים במלוא המרץ בעבודה לקראת הקיבוץ, ובימים הקרובים נעדכן על התפתחות ההכנות".
בס"ד
ערש"ק שופטים ר"ח אלול תש"פ  הודעה #1151
קרדיט צילומים וכתבות: ברסלב גלובל, ברסלב live, ברסלב נייעס, לוח ברסלב, JDN.
ברסלב גלובל – info@breslevglobal.com
 


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל