x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק א - במחשבה תחילה
בפרק זה אנו רוצים ללמוד ולעסוק במימד החשוב ביותר באדם והוא המחשבה, שהיא למעשה משפיעה על כל המציאות, הכללית והפרטית, לטוב ולרע. נלמד גם כיצד להשתמש עם המוח, שהוא הכלי הנפלא ביותר בבריאה כולה, ועם שימוש נכון בו, בחשיבה מבוקרת וחיובית, נוכל להגיע לתוצאות מוחשיות, אשר יביאו שינוי אמיתי לטובה לחיינו ולפנימיותנו.
 
ובכן, נפתח תחילה בדברי רבותינו הקדושים: "דעת קנית מה חסרת, דעת חסרת, מה קנית". כאן כבר רמזו לנו רבותינו, שעיקר שלמות האדם תלוי בדעת, אם יצליח האדם להגיע לדעת שלימה ונכונה, הרי לא יחסר לו דבר בעולם. ומאידך גם אם יהיה לו את כל קנייני העולם, הרי לא יגיע לסיפוק, לרגיעה ולשמחה פנימית ושלמה, כאשר חסר לו דעת וחשיבה נכונה.
 
כעת ניגש לעשייה, המחשבה משולה בפי המקובלים לזרע שנזרע באדמה וברבות הזמן מצמיח ונותן את פירותיו, כמו שנאמר: "סוף מעשה במחשבה תחילה". כלומר, כל תוצאה שאנו רואים במציאות, קדמה לה מחשבה בתחילה. האדם בכוח מחשבתו פועל על המציאות כולה, הוא יכול למשוך אליו ועליו דברים, הוא משפיע על רגשותיו והרגשותיו. החשיבה היא המראה שלנו אל העולם וכפי שאנו רואים את העולם ואת המציאות, כך העולם מתייחס אלינו. המציאות סביבנו היא השתקפות ישירה של צורת החשיבה שלנו, כל מחשבה שלנו מובילה אותנו לצמיחה או להיפך ח"ו, כמאמר הידוע של הרבי מליובאוויטש - "תחשוב טוב יהיה טוב".
 
שנים רבות הורגלנו בחשיבה שלילית, אנו מוקפים מכל עבר בתקשורת ובמסרים שליליים, חשופים לאנשים, לדיבורים ולמחשבות העוסקים תמיד בפן השלילי של המציאות. עם ישראל רווי רדיפות מבית ומחוץ, פיגועים מלחמות וכו', נקלענו למצב שבו רוב החשיבה שלנו עוסקת בתחום השלילי.
 
מוחנו הורגל לתפקד ולחשוב בתחום השלילי, על כן עלינו לדעת, שכאשר נתחיל בפועל אימונים בחשיבה חיובית, הרי תיווצר התנגדות טבעית של המוח, שהורגל במשך שנים רבות לצורת חשיבה שלילית. לכן אל לנו להיבהל מהמאבק ההתחלתי שייגרם לנו, כי זהו כורח המציאות, כמאמר הרמב"ם: "הרגל הופך טבע שני". כשם שהמוח הורגל בחשיבה שלילית, כך באימון ובעבודה עצמית וכחומר ביד היוצר, נהפוך אותו ונרגיל אותו בחשיבה חיובית. עלינו להתאזר בסבלנות, כמאמר החכם: "סבלנות נמשלה לאילן, ששורשיו מרים, אך פירותיו מתוקים".
 
לפני שנתחיל לעסוק בתחום החשיבה עצמה, אנו רוצים לכתוב מספר מילים על כלי הפעולה האחראי על המחשבה והוא מוח האדם, כיצד הוא בנוי, איך הוא פועל ומה נדרש מאיתנו כדי להפעילו בצורה נכונה.

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל