x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ב - כוח המוח
מוח האדם הוא היצירה הנפלאה ביותר עלי אדמות, הוא הדבר המבדיל את האדם מכל היצורים החיים ואיתו הוא פועל ומשפיע בצורה הגדולה והמרתקת ביותר. הוא מרכז הבקרה לכל המערכות הגופניות והנפשיות, מורכבותו פלאית ועצומה, עד ששום מחשב בעולם לא יכול להגיע לרמתו. מוח האדם מסוגל לפענח 20 ביליון פיסות מידע, המתקבלים בעת אחת ממערכת העצבים, האדם לא מנצל אפילו עשרה אחוזים מהיכולת ומהפוטנציאל הגלומים בו. בספר זה נשתמש בכלי נפלא זה כדי להגיע לשליטה עצמית, תפקוד נכון, הולדה של רגשות חיוביים ויצירת מציאות טובה.
 
מגלה לנו רבי שמעון בר יוחאי בזוהר הקדוש, שהחלק הרוחני באדם, מתחלק לחמישה רבדים – נפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה. החיה והיחידה הם כוחות מקיפים, הנמצאים מחוץ לאדם ובהם אין אנו עוסקים כעת, אנו נעסוק בשלושת הכוחות הרוחניים הנמצאים בגוף האדם.
 
הנפש- החלק הרוחני הנמוך ביותר, משכנה בכבד והיא מחייה את הגוף, שם מקורם של האינסטינקטים והתאוות, תפקידה לספק את צרכי הגוף "כל היכן שזורם הדם, שם הוא הנפש".
 
הרוח- נמצאת במדרגה רוחנית גבוה יותר, משכנה בלב והיא מזוהה עם עולם הרגשות – השליליים והחיוביים.
 
הנשמה- משכנה במוח האדם והיא מזוהה עם מרכז הבקרה והשליטה של כל המערכות הגופניות והרוחניות. כל המדרגות שמתחתיה אמורות להישלט על ידה והשימוש בה נותן את תוצאותיו במדרגות היותר נמוכות, בהשפעה על רגשות ועד לגוף עצמו, בהתפרצות מחלות או בהרגשת חיות, רעננות, מרץ ושמחת חיים.
 
כדי שנוכל להגיע לתפקוד נכון ולשלמות פנימית, צריך האדם שתשרור בתוכו הרמוניה ואיזון בין שלושת החלקים- הנשמה, הרוח והנפש, הנשמה בעזרת המוח והחשיבה הנכונה, תשפיע על הרוח שבאדם וממנה אל הנפש. ידוע ומפורסם לכל, שמקור ושורש כל הרגשות השליליים, כגון- פחד, תסכול, ייסורי מצפון, חוסר שמחה וכו', הכול נובע ישירות מחיכוך מתמיד בין המוח ללב. על כן כאשר האדם מגיע לאיזון והרמוניה פנימית, הרי הוא מגיע לכל אותן רגשות נעלות ולשלמות פנימית, כמו שנאמר - "וליישרי לב שמחה".
 
לאחר שקיבלנו מעט רקע על מבנה מוח האדם ועל חשיבותו, אנו צריכים ללמוד לתפעל אותו בחשיבה נכונה, כדי שייתן את התוצאות והפירות המקווים והחיוביים.
 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל