x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ו - מחשבה יוצרת מציאות

עד כאן התמקדנו בצורת החשיבה הנכונה ובדרכים ליישם אותה, כעת אנו רוצים לראות מהם התוצאות של המחשבה וכיצד היא מתגלמת במציאות.
 
ובכן, אם נאמר למישהו, יש לך את היכולת לחשוב על משהו, והוא יתקיים ויווצר במציאות, הוא בודאי יצחק ויאמר: "וכי אלוקים אנוכי שבמחשבה ובדיבור בורא עולמות?".
 
בודאי שהדברים אינם כה פשוטים ולא כל אחד שיחשוב על משהו מסוים מייד תתקיים מחשבתו במציאות. אך גילו לנו המקובלים וגם אנו יודעים על הרבה סיפורים ומקרים מהחיים, שבכוח המחשבה המרוכזת והממוקדת של האדם,הוא יכול למשוך מציאות מהעולמות העליונים אל העולם הזה, בכוחו לשנות אנשים, וכל שכן וכל שכן לשנות את עצמו.
 
כותב רבי נחמן מברסלב, בספרו ליקוטי מוהר"ן, שע"י זה שאתה מוצא נקודות טובות ברשע, ע"י זה אתה מעלה אותו מכף חובה לכף זכות, ואפילו בעצמך אם תחפש ותמצא נקודות טובות ותתמקד בהם, הרי שתזכה לשמחה.
 
רואים אנו מכאן, שכאשר אנו חושבים על מישהו אחר, אפילו רשע, בצורה חיובית, הרי אנו הופכים אותו ממש לטובה, וכאשר אנו חושבים עליו או על עצמנו בצורה שלילית, הרי דבר זה משפיע ביותר, כלומר, שהמחשבות פורצות לאוויר וחוזרות אלינו בחזרה, כראי של המציאות הפנימית שלנו, כמו שכתוב - "כמים הפנים אל הפנים כך לב האדם אל האדם".
 
כמשל המפורסם על שני תרמילאים, שהגיעו לעיירה מסוימת כדי להתגורר בה, הם פגשו זקנה אחת, שאל אותה אחד מהם: "כיצד האנשים בעיירה", אמרה לו: "וכיצד האנשים אצלכם בעיירה", אמר לה: "כולם רעים, קמצנים ורשעים", אמרה לו: "כך גם כאן". בא אליה התרמילאי השני לאחר מכן ושאל אותה: "כיצד האנשים בעיירה שלכם", שאלה אותו: "וכיצד האנשים אצלכם בעיירה", ענה לה: "אצלנו כולם צדיקים וישרים", אמרה לו הזקנה: "וכך גם כאן". כפי מה שאתם חושבים על המציאות, כך גם אתם רואים אותה ויוצרים אותה.
 
למחשבה יש כוח עצום ונורא, חוץ מזה שהיא פועלת בעולמות עליונים ורוחניים, יש בכוחה אפילו לפעול בעולם הפיסי והגשמי, עד כדי הזזת חפצים וריפוי מחלות, ידוע סיפורו של הרב רפאל הלפרין בספרו "זירת חיי" ושם הוא כותב על חולי מסוים שהיה לו ברגלו והיה בסכנה של ממש והיה עליו לעבור ניתוח מסובך ובזמן ההמתנה הוא השתמש בכוח מחשבתו ובכוח השכנוע העצמי וישב וליטף את רגלו שעות ודמיין שכל הרוע והחולי יוצאים ממנו, וכשהגיע זמן הניתוח נערך צילום והרגל הבריאה לחלוטין.  
 
אך כדי שיוכל האדם לפעול בצורה חיובית על הזולת ועל המציאות הוא צריך בראש ובראשונה לחשוב חיובי על עצמו. כולנו מבינים שאדם פסימיסט בעל מחשבה שלילית שאינו אוהב את עצמו, בוודאי לא יוכל לאהוב את זולתו כמאמר הבעל שם טוב על הפסוק "כל הנגעים האדם רואה חוץ מנגעי עצמו" שכל הנגעים, שהאדם רואה בחוץ, הם הנגעים שקיימים בו בעצמו. על כן כשהאדם חושב בצורה חיובית על עצמו בודאי יראה גם את הדברים הטובים שבזולתו ובסביבה כולה.

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל