x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ז - אימון מחשבתי

כדי שנוכל להגיע למצב של חשיבה חיובית, אנו צריכים תחילה כלי מאוד חשוב, שבלעדיו לא תיתכן חשיבה נכונה ואמיתית על המציאות, כלי זה הוא כח האמונה. עלינו להאמין בבורא יתברך שהוא מנהל את המציאות, וכל מה שהוא עושה הוא עושה לטובה. עלינו להאמין בעצמנו, בטוב שיש בנו, ביכולות שלנו ובחשיבות שלנו, עלינו להאמין שכל מחשבה וכל דיבור ומעשה שלנו, יש להם חשיבות והשפעה אמיתית ונצחית.
 
כעת אנו יכולים לגשת אל העבודה בפועל, אך קודם לכן עלינו לדעת את מצבנו האמיתי, שבודאי צורת המחשבה שלנו אינה מבוררת כראוי וכח המדמה שלנו מעורבב בטוב ורע. עדיין לא הגענו למדרגת הצדיקים, שביטלו את הרע לגמרי ואנו אף רחוקים מכך, על כן עלינו להיות מודעים לכך ולא לבחון את התוצאות במהירות ובמיידיות, עבודתנו צריכה להיעשות לאט ובהדרגה - "מעט מעט אגרשנו מפניך". עבודה זאת יכולה לקחת גם חודשים ושנים, לפעמים נצליח ולפעמים לא, אך כל מאמץ וכל פעולה יביאו אותנו לבניה ויתנו לנו כוחות נוספים, מרגע לרגע ומיום ליום נרגיש שיפור אמיתי וחיובי.
 
תחילה אנו צריכים להשתדל ולהסיט מעט ובהדרגה את המחשבות השליליות אל הכיוון החיובי, להתאמן ולייצר במודע מחשבות חיוביות על החיים ועל עצמינו, להתבונן בטוב שבבריאה, להתמקד בנקודות הטובות שבנו ובאחרים, להגדיל, לפתח ולהעצים אותם.
 
כאשר מתגנבת למוחנו מחשבה שלילית, אל לנו להילחם בה, עלינו רק לעבור ולחשוב מחשבה אחרת וחיובית במקומה. המחשבות השליליות, התוקפות אותנו, אינן שלנו, אלו הן אותן לחישות הנחש הקדמוני, שרוצה להמשיך ולהסיט ולהפיל אותנו, אנו צריכים לזהות אותו, לדעת מהיכן באות המחשבות האלו, לא לשקוע ולהתמקד בהם, רק לחתור אל הצד החיובי.
 
כבר אמרנו קודם לכן, שהדעת מחליטה להיכן לנווט את המחשבה שבמוח, לחסד או לגבורה. עלינו לנסות בכל עת לנווט את מחשבותינו אל צד החסד, אפילו אם לפעמים המציאות אינה נראית כך, עלינו להפוך אותה לטובה ולדון את הכל וגם את עצמנו לכף זכות, רק כך בעבודה שיטתית ונכונה, נוכל להרגיל והנהיג את שכלנו ואת מחשבתנו בצורה החיובית והנכונה.
 
עלינו להוקיר כל מחשבה טובה, קטנה ככל שתהיה, ליקר ולשמוח בכל התגברות על מחשבות שליליות, אין גבול וערך למחשבותינו הטובות אשר פועלות גדולות ונצורות בעצמנו ובכל העולם כולו- חשיבה מלשון חשיבות!

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל