x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ב - אנרגיה חיובית
בפרק הקודם למדנו על עוצמת המחשבה ועל מורכבותו הפנימית והרוחנית של האדם, הבנוי מעשר ספירות, כמו שלמדנו, הספירות המזוהות עם ראש האדם הם – חכמה, בינה ודעת. הדעת מחולקת- לחסדים וגבורות.
 
הדיבור הוא למעשה תוצר מוגמר של המחשבה, אשר עבר דרך החכמה והבינה, כאשר בדעת הוא לובש אל לבושו, אם בדינים או בחסדים. כאשר מתלבש הדיבור בדינים, הרי צירוף האותיות וסוג המילים, הנשמעות מפי האדם, חוות בתוכם אנרגיות שליליות, ואילו מילים, אשר מתלבשות בחסדים, חוות בתוכם אור ואנרגיה חיובית.
 
כאשר יוצאות המילים מפי האדם, הן פועלות את פעולתן ישירות על מדרגת הרוח שבאדם- או באדם עצמו שאמר אותן או באדם השומע אותן. כפי שהסברנו, הרוח משכנה בלב, שהוא למעשה מרכז הרגשות, וכאשר שומע האדם את אותם המילים, הרי שלמעשה פועלות המילים ישירות אל מרכז הרגשות.
 
מילים שליליות יכולות ליצור אצל האדם- עצבות, פחד, עייפות וחוסר מוטיבציה, ואילו מילים חיוביות יוצרות, שמחה, התעוררות, התחזקות, התחדשות ותוספת חיות.
 
אנו יכולים להעיד, שכאשר אנו נמצאים בחברתו של אדם מסוים,  משוחחים איתו ומרגישים מלאי ביטחון, שמחה וחיות, הערך העצמי שלנו עולה. אם נבחן את הדבר נראה, שצירופי המילים אשר יצאו מפיו במהלך השיחה, הם מילים אשר קיבלו לבוש וצורה בחסדים שבדעת, אלו הם מילים של חסד, אשר טומנות בתוכן אור ואנרגיות חיוביות.
 
לעומת זאת, בחברתו של אדם אחר אנו מוצאים את עצמנו במצב הפוך, מלאי חרדה, תשושים, מתוסכלים והערך העצמי שלנו יורד. אם נתבונן במהות השיחה נראה, שרוב רובם של המילים והמשפטים שיצאו מפיו-  היו אלה מילים, שקיבלו את לבושן בגבורות שבדעת ובדינים, והן אלו שיצרו בתוכנו את אותה הרגשה.
 
אנו רואים בפועל שע"י מילים, המשתייכות לחסד, אנו מרגישים טוב יותר ואילו ע"י מילים, המשתייכות לדין, אנו מרגישים הפוך וכך זה גם בפועל על הזולת.
 
כעת נערוך תרגיל קטן ונוכל לחוות את הדברים בפועל. אנו נכתוב ונאמר מספר מילים, המשתייכות לדין, ואז נרגיש באמירתן את האנרגיה השלילית והכיווץ הפנימי שהן פועלות עלינו – פחד, חרדה, מוות, עצבות, תאונה, מלחמה, עוני, בכי, צעקות, נקמה וכו'.
 
אנו יכולים להעיד, שכבר אנו מרגישים את הכיווץ הפנימי והריקנות והחושך שמילים אלו מקרינות ופועלות עלינו.
 
לעומת זאת, נעבור כעת אל קבוצת מילים, המשתייכות לחסדים, ונרגיש את האנרגיות החיוביות, ההרחבה והפתיחות – יופי, שמחה, שלום, מכונית חדשה, מליון דולר, גאון, ברכה, טיול בטבע, ים, פריחה, אהבה, שלווה.
 
בודאי כל אחד מאיתנו, הקורא מילים אלו כבר מרגיש יותר טוב, הרגשה של פתיחות הרחבה והתחדשות, מפני שמילים אלו מקרינות ישירות אל הלב, ששם משכן הרוח ושם מרכז הרגשות.
 
לצערנו הרב, רוב האנשים חשופים היום, השכם וערב, כמעט בכל שעות היממה לתקשורת, אשר בבחינה הסתברותית רוב צירופי האותיות והמילים הנשמעות בה הם שליליים, וזאת כתוצאה מהחשיבה השלילית, אשר כבשה את עולמנו.
 
החדשות, הסרטים, הדיונים- הכל חווים בתוכם, אלימות, כוחניות, שליליות, כמעט ואין אנו שומעים על חדשות טובות או אירועים טובים בעולמנו, ולא מפני שאין כאלו, אך אין זה מעניין אף אחד, כי אנשים נמשכים יותר אל הדרמות, אל הרע ואל השונה.
 
כתוצאה מכך גם כל דפוסי החשיבה והדיבור של האנשים מתמקדים ברובד השלילי. מעטות הן השיחות המתמקדות בדברים החיוביים של החיים, בשמחה, באמונה, בטוב. דיבורים כאלו נשמעים בעיקר אצל אלו העוסקים בתחום הרוחני או בלימוד התורה, אך אלו, שאינם נמצאים בדרך הזאת, כמעט ואינם שמים לב כלל למה שיוצא מפיהם.
 
כדי שיוכל האדם להתחיל בעבודה פנימית ובשיפור מערכת הרגשות שלו, הוא צריך לקחת תחילה פיקוד על המחשבה ועל הדיבור. לא עוד להוציא מילים ולדבר ככל העולה על רוחו, אלא לעצור, לחשוב ולהאזין לכל מילה היוצאת מפיו, להשתדל להתרחק מאנשים ומתקשורת המעבירים מסרים ודיבורים שליליים ולהתחבר אל מקורות חיוביים. רק כך יוכל להרגיש שינוי אמיתי ומיידי לטובה ברגשותיו ובפנימיותו.
 
 
 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל