x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   להרבות בכבוד המקום
אומר רבינו הקדוש בליקוטי מוהר"ן תורה ו' "כי צריך כל אדם למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום" ועוד נאמר שם "מי שבורח מן הכבוד שממעט בכבוד עצמו ומרבה בכבוד המקום, אזי הוא זוכה לכבוד אלוקים ועליו נאמר, כבוד אלוקים הסתר דבר".
 
והדברים פשוטים הרי הבסיס של כל התורה כולה הוא להרבות כבוד שמיים ולהיות בענווה ואם כך מה בא רבינו לחדש כאן, ועוד מדוע כבוד אלוקים הסתר דבר ולא בגילוי וברוב עם הדרת מלך? אלא שרבינו בא ללמד אותנו עניין עמוק יותר, כיצד מתבטא בפועל ממש שאנו ממעטים בכבוד עצמנו ומרבים בכבוד שמיים. 
 
הכבוד כידוע נוגע בעיקר לעניין הרצון, שהכל מתנהל כרצוני, כולם מכבדים אותי ועושים רצוני. כאשר כולם עושים את רצון המלך, אזי כבוד המלך מתגדל, וכך גם לענייננו, כאשר הכל הולך לנו כשורה על פי רצונותינו, אנחנו לומדים בהתמדה, מתפללים בחיות, מצליחים בעסקים, אזי אנחנו בבחינת מלכות והכבוד שלנו מתגדל. אבל כאשר אנחנו לפעמים יורדים מההצלחות ונופלים למקומות שאינם מתאימים לנו כביכול, לתוך תאוות או מידות רעות, או שאין לנו חשק וחיות בעבודת השם, או צמצומים של ממון וכו', הרי שאז לכאורה זה נפילה מהכבוד, כלומר הכבוד שלנו מתמעט.
 
ועל זה נאמר, מעט בכבוד עצמך ותרבה בכבוד המקום, תכבד את המקום שהשם יתברך שם אותך בו, אף על פי שהמקום הזה הוא לא כפי רצונך וכפי מה שמתאים לך כביכול, כי לפי דעתך אין זה ראוי שתתנהג ככה או שתמצא במצב כזה ואין זה לפי כבודך, אז דווקא תמעט בכבוד עצמך ותרבה בכבוד המקום, אם הקב"ה שם אותי במקום הזה, אז זה הכי טוב בשבילי, יש לי עבודה שאני צריך לעשות כאן והכל לטובתי.
 
ועל כן "כבוד אלוקים הסתר דבר". כי דווקא בתוך ההסתרה, בתוך הירידה, שהדברים לא הולכים לי כפי רצוני וכבודי, אז דווקא אני יכול לגדל את כבוד השם יתברך, בזה שאני מאמין שהוא הביא אותי למקום הזה והכל בהשגחה פרטית. אני עדיין מחזיק באמונה ובשמחה ומנסה לשמור על מקומי ולעשות ככול יכולתי במצב ובמקום שאני נמצא בו ולא מתרעם עליו יתברך, בזה מתגדל כבודו יותר מאשר אני נמצא בארמון המלך והכל מאיר לי והולך כפי רצוני. ואם כך הדבר, הרי שאז אני ראוי וזוכה לכבוד האמיתי, שהוא כבוד אלוקים, שאנשים אינם יכולים לחקור אחריו, כי הוא נסתר ונעלם מבני האדם, כי הקב"ה בכבודו ובעצמו מכבד אותי על כך.

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל