x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק א - פנימיות
מודעות עצמית היא למעשה מודעות לעצמנו. אנשים רבים, מסתובבים בעולם ואין הם מתייחסים או מודעים כלל, לא למעשיהם לא למחשבותיהם ולא לפנימיותם, הם אינם קשובים לרחשי ליבם ואינם בוחנים בעיני שכלם את העובר עליהם בחיי היום יום, רובם פועלים על פי אינסטינקטים, דחפים הנאות או מטרות שהציבו לעצמם, ועסוקים רוב שעות היום במימד החיצוני של המציאות.

אך למעשה האדם עצמו- כל מחשבותיו, כל רגשותיו, כל רצונותיו והכח המניע אותו, הם הפנימיות שבו וכל השאר הם חיצוניים אליו, יכולים להשפיע עליו, אבל אין הם מהותו ועצמותו. האדם רודף כל ימי חייו אחרי קניינים גשמיים והצלחות מדומות וחיצוניות ולעצמו אין הוא מתייחס כלל ואף מזניח ומקלקל את פנימיותו. על כן לא פלא, שאנו רואים היום את המצב הנפשי הירוד ואת הריקנות התופסת מקום רב אצל אנשים רבים.
 
כדי שהאדם יוכל להתחיל בעבודה פנימית, לשפר את רגשותיו ואת מעשיו, עליו קודם כל להיות מודע באופן פעיל לכל מה שעובר עליו. מודע למחשבותיו, מודע לדיבוריו ולמעשיו, מודע למצבו הנפשי ולמצבי הרוח בהם הוא נמצא בכל זמן נתון. רק כאשר ישים האדם את לבו לכך, יוכל לפעול, לתקן ולאזן את פנימיותו ולהפיק ממנה תוצאות חיוביות.  
 
בספר זה נלמד יחדיו כיצד נוכל להיות מודעים באופן פעיל לכל מה שעובר עלינו ולכל הפעולות שאנו מבצעים, במחשבה, בדיבור ובמעשה, אנו נתחיל לחוות בצורה עירנית את מצבי הרוח והרגשות המתעוררים בנו ונדע כיצד להגיב ולפעול בכל מצב, כפי הנדרש. בתחילה יהיה הדבר מעט קשה, מכיוון שהורגלנו בדפוסי חיים ומחשבה מסוימים, אך ככל שנתקדם בדרך, נתאמן ונתמיד, דברים אלו יהפכו לנו להרגל ונוכל לראות ולהרגיש את האור המגיע אלינו, מהליכה ומתפקוד בצורה האמיתית והנכונה.מתוך הספר "המימד הנוסף" מדריך למודעות עצמית לפרטים
 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל