x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   חלק ה - הכלים
 
לאחר שלמדנו על עניינו של תת-המודע ועל שני הנתיבים הקיימים לנקותו ולהצמיחו מחדש, אנו צריכים כעת את הכלים ואת ההדרכה כיצד לעשות זאת, אנו צריכים להתחבר כעת אל הנושא העיקרי שבו עוסק ספרנו והוא למעשה -המודעות העצמית.
 
המודעות העצמית, היא בעצם צורת הסתכלות וחשיבה, הנותנת לנו לראות את החיים ואת עצמנו מנקודת מבט שונה. עד עכשיו היה האדם עסוק בראיית הדברים אשר מחוצה לו, הוא כמעט תמיד היה עסוק בלהגיב למאורעות. הסיבות אשר הוליכו אותו בדרך החיים, לא היו קשורות ישירות לעצמיותו או לפנימיותו אלא היו אמצעים שאיתם הוא חשב, שיוכל להגשים את מטרותיו ואת רצונותיו, בחשבו שהם-הם יביאו אותו אל האושר המיוחל ואל- השלמות הפנימית.
 
מעתה תשתנה כל ראיית המציאות וצורת החשיבה, האדם יצטרך להביט פנימה ומתוך פנימיותו להסתכל על המציאות ולבחון את דרכו בחיים. מעתה אנו צריכים להיות מודעים לכל מה שעובר עלינו ולכל פעולה שאנו עושים, במחשבה, בדיבור ובמעשה. עלינו לקחת פיקוד ושליטה על עצמינו ומתוך כך לנווט את דרכינו בחיים, לא עוד מובלים אחר תאוות ורצונות, מגיבים למאורעות, אלא אנשים שיודעים כיצד לחשוב בצורה נכונה, כיצד לדבר, כיצד לבחור ולהחליט וכיצד להגיב.
 
המודעות העצמית היא אשר תוביל אותנו בחיים, היא אשר תעצב לנו את תת-מודע והיא אשר תשפיע על המציאות ועל מאורעות החיים. אם ילך האדם בדרך אשר נטוותה לו בספר זה, אם יאמין ויקיים את העצות הכתובות כאן, בודאי יראה עם הזמן שיפור עצום לטובה בחייו ובפנימיותו.
 
ככול שיתקדם ויתמיד האדם בלימוד ובפיתוח המודעות העצמית שלו, כך יוכל להתקשר ולהשיג השגות מהעל-מודע, שהוא למעשה התודעה הכללית והאין-סופית של הבורא יתברך, בודאי שהדרך הסלולה להשיג זאת היא דרך התורה והמצוות, שהיא חכמתו יתברך, אך גם לאדם עצמו ולתפקידו יש חשיבות עצומה בהתחברות לתודעה האינסופית הזאת.
 
אנו תפילה שנזכה ללמוד ולקיים להפנים את הדברים ולראות תוצאות חיוביות ואמיתיות בהמשך, מכאן והלאה אנו יוצאים לדרך חדשה – בהצלחה!    
  


0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל