x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד!
אחת הנקודות החשובות ביותר בתורת רבינו היא נקודת השמחה, ועל כך אומר רבינו "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד!". ונשאלת השאלה- מדוע השמחה היא מצווה כל כך גדולה וכיצד אפשר לקיים אותה תמיד, כלומר בכל מצב, הרי על כל אדם עוברים מעברים בחיים, ירידות ועליות, קשיים ונסיונות, מצבי רוח מתחלפים, כיצד איפה אפשר לצפות מהאדם שיהיה תמיד בשמחה בכל מצב ומה עוד שטבע האדם זה להמשך למרה שחורה ועצבות ואם כך מה העיצה להחזיק במצווה גדולה זאת בכל מה שעובר עלינו בחיים.
 
ובכן כדי לברר את הדברים אנחנו צרכים לדעת תחילה מה הוא שורש השמחה ומהיכן היא נובעת, בשמחה- זה אותיות מחשבה. השמחה של האדם נובעת מצורת המחשבה שלו, אם האדם יבנה את הדעת שלו וישקיע את כל מחשבתו בעניני העולם הזה, הרי שגם השמחה שלו תהיה קשורה לעניינים של עולם הזה. אם אותו אדם יחשוב שהתכלית והדברים החשובים באמת הם סיפוק עצמי והנאות, הרי שהוא ישמח רק כאשר יוכל להגשים ולקיים אותם, אבל כאשר ימנע ממנו מבוקשו או שרצונותיו וענייניו לא יגיעו לידי סיפוק, הרי שאז לא יוכל להיות בשמחה ויפול לעצבות ויאוש.
 
לא כך האדם שבונה את דעתו ומשקיע את מחשבתו בענייני עבודת השם והתכלית האמיתית, כאן ההסתכלות היא אחרת, המחשבה שלנו נבנית על פי התורה ועל פי מה שהצדיקים מלמדים אותנו, לא על פי מה שהעולם משדר או השכל שלי ותאוות הגוף רוצים. מחשבה כזאת מלמדת אותי שהכל טוב, הכל לטובה והכל מוביל אל התכלית הנצחית- כל מעשה שלי יש לו חשיבות, כל רצון טוב שלי פועל נצורות, הכל בהשגחה, גם כשהדברים לא מסתדרים על פי רצוני, יש לזה סיבה והכל לטובה, בין שאני בעלייה ובין שאני בירידה, אני יכול להמשיך ולדבוק בהשם יתברך ולעשות מה שאני יכול, בכל מצב אני יכול להרוויח רווח אמיתי ונצחי ועל כן אני יכול להיות בשמחה תמיד.
 
רבינו הקדוש נותן לנו עיצות כיצד למשוך שמחה בכל מצב, משמירת המחשבה ומציאת נקודות טובות, ועד לריקודים, מלידשטותא, ולימוד אמיתי על חשיבות מעשי רצונותי ותפילותי, לשמוח תמיד בחלקי ובמה שהשם יתברך עושה עימי. ואם כל זה אינו עוזר ועדיין אנחנו לא מרגישים את אור השמחה, אז נתחיל לעשות את עמנו שמחים ואחרי הפעולות נמשכים הלבבות, כך שבכל מצב אני יכול למשוך עלי את השמחה ולזכות לקיים מצווה גדולה ויקרה זאת, שהיא שורש כל המצוות- אשרינו!

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל