x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   תמונות מאומן - ראש השנה התשע''ג
הקיבוץ הגדול של רבבות חסידי ברסלב באומן עבר בהתעלות רוחנית נשגבה בקיום התפילות וכינוסי סעודות החג בהתרגשות נעלית ומרוממת בסמוך לציון קדשו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע.
בערב החג בשעת חצות נערך כנהוג המעמד האדיר באמירת תיקון הכללי על יד הציון, כאשר מעמד יחודי מרטיט ומרגש זה של ההשתטחות על הציון בערב ראש השנה באמירת עשרת מזמורי התהילים ומתן פדיון נפש, מהווה אחד משיאי ההתעלות בהתכנסות האדירה של הקיבוץ הגדול מעמד אדיר ומרגש זה אף הועבר בשידור חי למאות מוקדים בארץ וברחבי תבל, ומטעם הועדה המארגנת נמסר כי המעמד העילאי איחד סביבו למעלה מחצי מיליון איש, שהצטרפו לתפילה הנעלית והיחודית תוך בקשת ותחינה לרחמי שמים ולישועתן של ישראל.
מעמד התיקון הכללי הועברה במערכת הגברה רבת עוצמה שנרכשה השנה בארץ והובאה לאומן, כאשר רבבות החסידים מילאו את רחוב פושקינה לכל אורכו וכן את כל הרחובות הסמוכים שהשחירו מרוב אדם.עשרות שוטרים וסדרנים הוצבו במשך של יום ערב ראש השנה החל משעות הבוקר המוקדמות לאפשר להמוני הציבור להשתטח על הציון הקדוש ביום נעלה ונשגב זה כאשר פעלו באמצעות 'ליין מזורז' שהתנהל השנה באופן מופתי.
מעמד מרגש במיוחד נערך שעה קלה לפני התקדש החג בהתכנסות אלפי צעירי הצאן תינוקות של בית רבן ברחבת הציון הקדוש ע"י ארגון 'אבות ובנים' אומן, לאמירת התיקון הכללי, כשהמוני הצבור שהשתתפו במעמד הזילו דמעות של התרגשות מעיניהם.
המנין המרכזי של הקיבוץ בתפילות בשני ימי ראש השנה נערך בהיכל הקלויז הגדול כשהמונים רבים מצטופפים בהיכל ומבואותיו. התפילות נערכו בהתרוממות הרוח בהתלהבות ובהשתפכות הנפש, כשלפני התיבה עוברים חשובי וזקני הקהל שסחפו אתם את הקהל האדיר לתפילות נעלות ומרוממות בימים גדולים ונעלים אלו שבהם תנשא מלכותו יתברך.
יחד עם זאת, בציון נעשו השנה שיפוצים נרחבים, כאשר נבנו 12 בתי כנסת אשר בהם נערכו בימי החג מניני תפילה גדולים שבו קיימו המונים רבים את תפילות החג בהתעלות מרוממת, עפ"י נוסחאות שונות.
מרגש ביותר היה מעמד אמירת התשליך ליד הנהר באומן, קהל הרבבות צעדו בשירה ובזמרה לאורך כל הדרך לנהר, כשלאחר מכן יצאו בריקודי קודש נלהבים ומרוממים למשך שעה ארוכה בהם הביעו את שמחתם והודאתם לבורא ית"ש על שזכו למלא הציווי הנעלה של רבינו הקדוש שהעלה על נס את ענין הקיבוץ הגדול בימי ראש השנה במקום משכנו בקודש באומן.
מיד במוצאי החג יצאו הרבבות לריקודי שירה ושמחה באהל הכנסת אורחים ברח' פושקינא שנמשכו עד לאחר שעת חצות, בליווי תזמורת ענקית ובניצוחם של טובי בעלי הנגינה החסידיים שהגיעו במיוחד מהארץ בהזמנת ארגון 'הכנסת האורחים הגדול באומן' במטרה להנעים את מעמד השמחה הכביר והעילאי המתקיים במוצאי ראש השנה כנהוג בקרב חסידי ברסלב.
במוצאי החג משעת חצות לילה החלה לפעול הרכבת האווירית להטסת ההמונים חזרה לארצות מגוריהם. אלפים רבים יצאו את העיר אומן מיד עם צאת החג לעבר נמלי התעופה בקייב, אודסה וויניצא, וצי ענק של מטוסים הטיס את המוני החסידים לארצות מגוריהם.
 
צפו בגלרית תמונות מרהיבות מאומן בראש השנה
\

 
צילום: ישראל פוקס - חדשות 24

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל