x
קבלו את העלון
אור הגנוז בדואר חינם*

הרשמו וקבלו פעם בחודש את העלון הצבעוני של רבי נחמן מברסלב בדואר חינם.
*המנוי מוגבל בזמן ובכמות משתתפים כפי שיתאפשר.לסיום הרשמה לחץ כאן לאימות נתונים!

בס"ד
רדיו ברסלב

מדבקות משמחות
פייסבוקברסלב

פוסטרים להורדה

 
המחשבה ביד האדם להטותה לאן שרוצה, כי שתי מחשבות ביחד אינן יכולות לדור במוחו, על כן אם האדם חושב מחשבות טובות , באותה השעה אינו יכול לחשוב מחשבות רעות.


ברסלב, נחמן, התבוננות, התבודדות, להורדה, לצפיה , מדבקות , ספרים
אור הגנוז ברסלב, אור הגנוז, אהרן ישכיל, פורום ברסלב, אמונה, נסיעות לאומן,
טיסות לאומן, אומן ראש השנה, רבי נחמן מברסלב, רבי נחמן, רבינו, רבי נתן מברסלב,
רבי נתן, המוהרנ"ת, הרב ארוש, המימד הנוסף, מודעות עצמית

ליבו של כל אדם צריך להיות מואר בידיעה שהשם יתברך איתו עימו ואצלו תמיד עליו לדעת ולזכור שמלוא כל הארץ כבודו.


 כמו שהשם יתברך מניח כל העליונים ומלאכים ושרפים ורוצה דוקא בעבודת בני האדם הגשמיים, כן כל מה שהמדרגה נמוכה ופחותה ביותר, כשמתעוררים משם באיזה התעוררות כל שהיא, נעשה מזה שעשועים נפלאים.
 


אלי היקר, גדול אתה
עד אין חקר
וטוב עד אין סוף.
זכני ברחמיך הרבים להיות כרצונך
להיטיב, לרחם, לאהוב את הכל
ללכת בדרכיך ולהתדמות לך.
לזכות גם אני לאהבתך הנצחית.

 


בכל יום עליך לראות את עצמך כאילו נולדת בדיוק ביום הזה, עליך להרגיש כאילו אין לך בעולם הזה אלא את אותו היום בלבד.
 
   תמונות מאומן - ראש השנה התשע
ב'מרכז ברסלב העולמי', הגוף המנהל את זרם הרבבות המגיעים לאומן בימי ראש השנה, מסכמים באנחת רווחה לא פחות מארבעה חודשים ארוכים של פעילות מאומצת במטרה שהכל יעבור בשלום. רק כעת, כשהמטוסים האחרונים ממריאים ארצה, אפשר להירגע קצת.
ר' שמעון בוסקילה, מנכ"ל 'מרכז ברסלב העולמי' באומן, אומר בסיפוק: "תודה לה', ההיערכות מראש הוכיחה את עצמה וימי ראש השנה תשע"ד עברו בשלום וללא אירועים חריגים. הרבבות שהגיעו לאומן נהנו מהשיפורים המשמעותיים בתשתיות, במקוואות, בניקיון הרחובות והבניינים הסמוכים לציון הקדוש, ובבית הכנסת המרכזי הגדול - ה'קלויז' - ששופץ לבלי הכר".
בוסקילה מציין כי נערכו שיפוצים נרחבים גם בציון עצמו, במסגרת פרוייקט שיפוצים שנערך בפיקוח והנהלת ׳בית ציון רבינו׳ המנהלת האחראית על תחזוקת ושיפוץ הציון בפיקוח רבני מרכז ברסלב.
כמו כן נבנו מדרכות חדשות לאורך רחוב פושקינא המרכזי לרווחת עולי הרגל, והוצבו פסי האטה להגבלת מהירות הרכבים המקומיים.
עובדי הניקיון והסדרנים פעלו ברחובות והבניינים הסמוכים לציון, כמו גם בציון עצמו, ובקלויז, במשמרות, סביב השעון, ודאגו לניקיון ולשמירה על הסדר הציבורי.
במקווה הענק - הגדול בעולם - הממוקם בבניין ה'קלויז' (בית הכנסת הגדול) פעלו עובדי 'מרכז ברסלב העולמי' להעניק שירות לרבבות שהגיעו למקום. כ-25,000 איש טבלו ורחצו במקווה בערב חג ר״ה, מלבד אלפי האנשים שטבלו בימות החג ובימים שלפני ואחרי החג. המקווה המרווח פתוח לציבור עד יוה"כ בס"ד. 
האירוע המרכזי בערב החג, מעמד 'תיקון הכללי העולמי', שודר בשידור ישיר לכל רחבי העולם מתוך חצר ה'קלויז' של מרכז ברסלב, שאף הציב רמקולים רבי עוצמה על העמודים ברחובות הסמוכים לציון הקדוש. הדבר הפך את האירוע למעמד בלתי נשכח בו השתתפו רבבות שקראו את התיקון הכללי בכל הרחובות הסמוכים לציון הקדוש, כשבו זמנית הצטרפו אליהם כמאתיים אלף איש בכל רחבי העולם.
כוחות הביטחון וההצלה (למעלה מ-500 שוטרים, כבאים, צוללנים, סדרנים, מתורגמנים ואפילו יחידה שלמה לגילוי וניטרול חומרים רעילים, וצוות אפידמיולוגים שנערך מראש למקרה של מגיפה או חיידק אלים שיכול להתפשט חלילה - דבר שנמנע בחסדי שמים - כמו גם שאר אנשי הצלה וביטחון) פעלו ועדיין פועלים לאורך כל שעות היממה, מכ״ח באלול ועד ט׳ בתשרי, ללא לאות ובתיאום מלא עם כל הארגונים הפועלים תחת ׳מרכז ברסלב העולמי׳.
גם שיתוף הפעולה עם המשטרה המקומית ומפקדיה הוכיח את עצמו, מה שהביא לפעילות מתואמת במהלך כל ימי החג. שוטרים ואנשי אבטחה פעלו לשמירה על הסדר הציבורי ומנעו גניבות ופריצות לדירות, דברים שגרמו מידי שנה לעוגמת נפש לרבים מהבאים לאומן השוהים בדירות של מקומיים.
חפ״ק משרד החוץ, בראשות אלון שוהם, מנהל המחלקה הקונסולרית מרחבית במשרד החוץ, אשר שהה בעצמו במשך כל החג באומן, פעל גם הוא וסייע לרבבות השוהים בכל הקשור לעזרה קונסולרית, איבוד/גניבת דרכונים וכדו׳, תוך סיוע נדיב מצד שגריר ישראל באוקראינה, מר ראובן דין-אל, והרב לוי אדרעי, מתאם הפעולות מטעם משרד החוץ.
 
לראשונה, מרכז ברסלב העולמי הפעיל השנה מוקד מודיעין ואינפורמציה שסייע למעוניינים בקבלת מידע וסיפק עזרה. המוקד העניק שירות לפונים בכל השפות, כאשר מתורגמנים דוברי אוקראינית, עברית, אידיש ואנגלית מטעם מרכז ברסלב הונחו לסייע לפונים.
בתוך שאר אלפי הפניות שהגיעו למודיעין, מרכז המידע שימש גם כערוץ קשר בין צוותות טכניים שונים שהופעלו על ידי מרכז ברסלב ותפקידם היה לאתר ולטפל בתקלות שונות כגון קצרים חשמליים, הפסקות מים, סתימות ביוב, תקלות בתפקוד המעליות וכדו׳.
 
לסיום, בוסקילה מבקש לציין שוב את הסייעתא דשמיא שניכרה במהלך ימי החג, ומוסיף: "אנחנו מקווים שבשנים הבאות ישופר מערך העלייה לרגל יותר ויותר, בכל המישורים, ואין ספק שהציבור מבין ומעריך את הטרחה הגדולה הכרוכה בהיערכות הזו".

כנסו לאוסף כל התמונות מאומן התשע"ד 
לכניסה לתיבה עליכם להכניס את הענן לחור

להורדת תמונה או תקיה מתיבת התמונות עליכם ללחוץ על options ואז על download או  donload folder


צפו בגלרית תמונות מרהיבות מאומן בראש השנה


 

0544-525396 | 03-9091753
תיקון הכללי
להפצה בשקל
תיקון הכללי להפצה בשקל