עבודת צוות בעבודת הבורא

פורום כללי בו תוכלו לכתוב כל דבר הקשור לברסלב ולרבינו לשוחח ולדון

עבודת צוות בעבודת הבורא

הודעהעל ידי EMONA501 » ג' יולי 12, 2016 11:18 pm

בס"ד ליל רביעי ז תמוז התשעו

תחשוב טוב יהיה טוב

ידוע כי לאדם יש נפש רוח ונשמה כאשר הנשמה היא הרוחנית והגבוה ביותר בסולם המעלות ואחריה הרוח ולבסוף הנפש, וכמובן לכל אחד מהם יש מקום לשכון בו בגופנו.
המח – משכן לנשמה
הלב – משכן לרוח
הכבד – משכן ללב
וזה גם נראה בחוש מאחר והמוח הוא האיבר החשוב ביותר באדם והכי מורכב באדם ואין שום השגה במח של האדם ואפילו חוקרים ומדענים גדולים עדיין לא מבינים מהו המח וכיצד נוצרת מחשבה וכיצד הוא שולט על האדם שליטה מלאה כאשר מדובר בגוש בשר מלא בביליארדי תאים כאשר לכל תא יש משמעות עצומה משל עצמה וכו' ולכן המח הוא משכן לנשמה כי היא זו שבאמת מחיה את האדם ומעמידה אותו על רגליו.
לאחר מיכן יש לנו את הלב שהוא משכן לרוח וגם זאת ניתן לראות בחוש מאחר וגם הלב הוא איבר רוחני במיוחד וגם לו יש חלק במחשבות שלנו שנאמר" 'רבות מחשבות בלב איש' וכן אצלו שייך החמדה שנאמר" 'לב חומד', וממנו הרוח חיים שלנו ואם חלילה יחסיר פעימה אחת נתקלקל הרוח של האדם ונסתכן בחייו, ולכן הלב הוא משכן לרוח, וכן אם עובר האדם עבירה זה מחמת שנכנס בו רוח שטות, ומאיפה נכנס הרוח? מהלב! כי הלב הוא מחליט אם לקבל כל דבר שמציעים לו או לא הוא מחליט אם להפעיל את הרגש החיובי או השלילי אם לחמוד או לוותר אם לרצות או להתייאש....
נמצא שהמח והלב הם בעצם קשורים מאוד אחד לשני ושניהם רוחניים וגבוהים מאוד כמו שרואים בכתובים שנאמר: 'והיה לאות על ידיך ולטוטפות בין עינך' שזה נאמר על התפילין שמניחים אחד ביד כנגד הלב והשני בראש כנגד המח שבעצם על פי המח והלב יכולים להינצל מכל התאוות והמידות הרעות כי הם אלו ששומרים אל האדם לבל יחדור אליו האויב הגדול.
הכבד – הוא משכן לנפש, הנפש היא הכי נמוכה מבין השרים החשובים האלה שהראשי תיבות שלהם זה מלך (מח, לב, כבד) כי הכבד הוא מלא בדמים והדם הוא הנפש, שמו כבד משום שהוא האיבר הכבד ביותר בגוף האדם ועושה הרבה יותר תפקידים בגופנו למעלה מ500 תפקידים שונים כאשר הכל סביב החיות והנפש שלנו, כמו כן לכבד יש תכונה שאין בשום אבר אפילו לא למח וללב והיא שניתן לקחת ממנו חלק מכובד להשתיל אצל אדם אחר הזקוק לו והרי זה פלא שהכבד יגדל אצל האדם שלקחו ממנו את הכבד לגודלו הטבעי ויתפקד כרגיל וכן אצל האדם שקיבל את השתלת הכבד יצמח ויגדל כחדש עד לגודלו הטבעי ויתפקד תפקוד מלא לחלוטין!
והסוד הוא מדוע הכבד מסוגל ליכולת הזאת יותר משאר האברים החשובים כמו המח והלב זה משום שהכבד הוא למטה יותר הוא בעשייה יותר כלומר שהוא נמצא למטה יותר לכן אדרבה היכולות שלו גבוהות יותר, כי ככל שהאדם נמצא למטה כך הוא מבין יותר את העולם ומעלליו וקשייו ולכן הוא זקוק ליותר כלים מאשר אחד אחר שלא מבין כלום בענייני עולם הזה וכמו שמצינו בשלמה המלך ע"ה שבזמן שנשלח ממלוכתו על ידי מלך הש.ד הגיע לעשיר אחד והיה עושה לו סעודת מלכים אך במשך כל הסעודה דיבר איתו על כמה חבל שנזרק כך ממלוכתו ועכשיו הוא לבדו וכו' וכו' ויצא משם שלמה המלך עצוב ומרה עליו נפשו, למחרת עבר אצל בית העני והזמינו לביתו ונתן לו רק ירק אחד זה מה שהיה לו, אך דיבר עמו כל הסעודה דברי נחמה ועידוד ואמר לו כי בסופו של דבר בודאי האלוקים לא יעזבנו ובטוח יחזירך למלכות כבראשנה וכו' וכו' שמח כל כך שלמה מדברי הנחמה של העני ואמר טובה לי האכילת ירק שאכלתי אצל העני מאכילת הבשר שאכלתי אצל העשיר, משום שאצל העני אומנם לא השבעתי את גופי את בהחלט השבעתי את נפשי ואילו אצל העשיר השבעתי את גופי אך נפשי היתה מרה עלי מאוד מדיבוריו וכו'
וזאת משום שהעשיר לא מבין לליבו של החסר ולא כל כך יודע אובדן מהו, אך העני שחסר כל כך ויודע להעריך כל דבר קטן ויודע היטב אובדן מהו ניחמו ועודדו והשיב את נפשו
כמו כן בדיוק ככל שהאדם נמצא כביכול יותר למטה כך הוא יותר מבין את הסכנות ולכן הוא צריך את הכלים והיכולת יותר מכל אחד אחר, וניתן לראות את זה בחוש אצל המרגלים והסוכניות של הביון וכדומה ואנשי הביטחון הכללי, שתמיד יהיה צוות שלם שעובד על המחשב ומאזין לציטוטי שיחות והאזנות למינהם ויהיו כאלה שיעקבו אחרי המטרה הן ברכב הן ברגל והן בדמויות שונות של עובדי חברת חשמל או כל חברה שלא תעורר חשד, אבל תמיד יהיה את הסוכני שטח את אלו שמסכנים את החיים שלהם ממש ונכנסים לעובי הקורה לעבר המטרה ולכן דוקא הם צריכים את כל הנשק והציוד הנדרש וכו' כי הם יותר בעשייה הם יותר למטה בעומק....אך כמובן הסוכן שטח מסתמך רק על מה שאומרים לו באוזנייה, ואם חלילה תהיה שגיאה קטנה הוא מסכן את חייו בכל רגע מאחר והם העיניים שלו, ואם הם יפקירו אותו וילכו הרי שהוא מתחייב בנפשו וכמעט שאין שום סיכוי שהוא יחלץ מזה בחיים....
כך זה בדיוק בעבודת השם, יש לנו את המח והלב שהם בעצם העיניים שלנו להצליח במבצעים שלנו והכבד הוא הסוכן שטח שמבצע את העבודה בפועל, אך אם הלב והמח לא ישדרו את האות ואת המידה המדויק הם עלולים לסכן את הסוכן שלנו שזה הכבד ובנקל ליפול לעצבות ומרה שחורה לייאוש ולנפש מרה ואפלה.
ולכן כאשר האויב רוצה לסכל מבצע מיוחד של הסוכנות לביטוח המדינה הוא בעצם מחפש לשחד את אלה שלמעלה, כי לשחד סוכן זה לא שייך הוא חונך מגיל קטן למות למען המדינה שלו עד כדי כך שהוא מוכן לסכן את חייו ממש למען מדינתו, אבל את אלה שמעליו אלה שלא כל כך מבינים מה קורה פה למטה ורואים את הסוכן שלהם בסה"כ כמו עוד בובה שעוקבת אחרי ההוראות וכו' אותם ניתן לשחד אם הם חלילה לא מספיק חזקים בבחינת "וימות ליבם בקרבם" אז חלילה האדם הופך להיות אויב של עצמו והוא נותן לסוכן שלו הינו לנפש שלו הוראות שגויות על ידי הממונים מעליו שהם הלב והמח וכך בעצם חייו של האדם מסתכמים עם עצבות יאוש ומרה שחורה ואפילו שיהיה לו הכל עושר וכבוד וכו' אם הלב והמח לא משרתים את הנפש כראוי שום הון שבעולם לא יחזיר את הנפש לשלוותה ואפילו שיהיה מלך גדול ויהיה לו הכל אך כדי לזכות לשמחה לשלוה ולמנוחה לא צריכים כסף וזהב ולא כבוד ולא גבורה ולא כח ולא שרים ומשרתים ולא חושפות והנאות וכו' וכו' צריכים רק שני דברים חשובים שהם מח ולב!
המח והלב שלנו הם הממונים עלינו אבל הם תחת מינוי גדול מהם גם להם יש ממונים! ומי הם הממונים של הלב והמח שלנו?
לא פחות ולא יותר השם יתברך בעצמו הוא הממונה עלינו כמובא בספרי רבנו שדברי הלב הם דברי השם יתברך בעצמו (ליקו"מ קנו, קלז, קלח ועוד...) אך אם אנחנו מנתקים את המכשיר קשר ביננו כיצד נוכל לשמוע ממנו יתברך את הפקודות לשלמות המבצע?
החיים שלנו מלאים במבצעים סודיים ומסווגים שרק אנו יודעים מהם, לכל אחד יש מידות לא טובות שהוא רוצה לשפר לכל אחד מאתנו יש תאוות למינהם ואלי אפילו קצת מעבר לתאוות רגילות והוא רוצה מאוד להיפטר מהם כדי לחיות חיים נורמליים, אך הוא מרגיש שאין לו למי לפנות עם המידע המסווג הזה שהוא לא חפץ לצאת איתו יותר מד' אמותיו, ולכן השם יתברך נטע בתוכנו שני מכשירי קשר עוצמתיים שיכולים לשדר מכל מקום באויר בים וביבשה, מכל מקום ובכל שפה ובכל עת ובכל שעה והם המח והלב, דרכם ה' יתברך מתקשר איתנו דרך הלב והרוח שלנו, אך לצערנו הרב האויב לפעמים מצליח להשיג את קוד הגישה לתדר שלנו ולשבש את האות ולהכניס לנו כל מיני מילים לראש וכל מיני מחשבות שליליות על עצמנו ועל אחרים ולאט לאט הוא משבש לנו לגמרי את האות עד כדי כך שאנחנו בטוחים שאנחנו עושים את הדבר הנכון שהורה לנו הלב והמח למען טובתנו האישית, אך למרבה האכזבה אם לא פותחים את העיניים מוקדם מגלים בגיל מאוחר יותר כמה שטות עשינו שהינו רדומים וכי כמה שנים זרקנו לפח ולא שמנו לב שהאויב היה צעד אחד לפנינו...
ולכן כדי להיות צעד לפני האויב נצטרך להשתמש בקודים משלנו, נצטרך להזדהות רק עם שמות קוד למיניהם למען כאשר נשמע על התדר דיבורים שלא משתמשים בקוד שלנו פשוט נדע שזה האויב ונערוב לו ונלחם בו כראוי ונפיל ממנו עם רב!
מה הם הקודים שבהם נשתמש כדי לזהות את האויב?
הקודים הם פשוט דיבורים חיוביים על עצמנו, כל הזמן נזמר בפינו דיבורים טובים על עצמנו ועל אחרים, דיבורים שמחזקים את האמונה בהשם ובמשה עבדו ובתלמידיו שזה אנחנו וחברנו.
לדוגמה: אני מאמין באמונה שלימה בהשם יתברך ובצדיקיו האמתיים שבכל דור שבכוחם ובכח התורה הקדושה ובכח נשמתי הטהורה שנתת בי יש בידי את הכח והיכולת לעמוד נגד כל מבקשי רעתי ונגד כל התאוות והמידות הרעות ויש בידי את הכח להביאני לתיקון השלם שלי ולזכות לדעת השלם ולכל המעלות האפשריות שניתן להשיג בגוף ואני מאמין שאתה חתברך חפץ בי ובעבודתי ואפילו אם יעבור עלי מה שיעבור אני תמיד ישרת אותך ולא אבגוד בך ואני מגלה את דעתי מעתה ועד עולם שגם אם חלילה אפול זה לא מחמת שאני בוגד בך אלא מחמת ששעור שבעיסה מעקב והלאוי ולא היתי חוטא לפניך לעולם אפילו בשגגה, אך זאת תדע כי אני מאמין בך באמונה שלימה זכה וטהורה שאין עוד מלבדך ואני אוהב אותך וחפץ בעבודתך יהיה איך שיהיה.....וכו' וכו'
וכך כל אחד ידבר עם השם בלשונו הטהורה ויוסיף כהנה וכהנה דיבורי עידוד נחמב וחיזוק כיד ה' הטובה עליו וזה בעצם הקוד גישה שלנו בעבודת השם לבוס הגדול הוא מלך מלכי המלכים הקב"ה ישתבח שמו לעד!
וכאשר האויב הוא היצר הרע יעלה על התדר שלנו ויגיד לנו כל מיני דיבורי התעוררות המערערין את הנפש דיבורי תוכחה ורדיפה עצמית כגון: עד כמה תפשע נגד אלוקך תסתכל על עצמיך כמה אתה נופל אלפי פעמים, אתה לא יציב! אתה ממש בוגד במי שרק נותן ונותן לך, איזה מן חיה אתה שיורק על מי שרק נותן לו תמיד, איך אתה בכלל עומד ליד עצמיך ולא בא לך להקיא מהגאוה שלך ומהמידות שלך, תראה איך אתה מתנהג לאישה שלך ולילדים שלך, תראה כמה מחשבות זרות יש לך וכמה הראש שלך מלא בטינופת ואתה עוד לא מתבייש לומר שאתה משרת את הקב"ה תתבייש לך וכו'....
כאשר נישמע דיבורים מהסוג הזה ואפילו אם חלילה האדם שקורא את הדיבורי גנאי האלו חושב לרגע שהם באמת שייכים לו אז שיזהר לו מאוד כי סביר להניח שהאויב כבר הקדים אותו בכמה צעדים! כי אלו הדיבורים שלו של האויב ולא הדיבורים של הנשמה של האוהב שלנו!
ולכן אם נהיה ערניים נוכל מיד להבחין אם האויב על הקו ולערוב לו על ידי הדיבורים החזקים של רבנו הקדוש ואנשיו ונוכל לדבר עם השם שיעזרנו ונחזק את ליבנו בשמחה ולא ניפול משום דבר שבעולם ונמשיך הלאה להיות סוכני שטח טובים ונציל את הכבד שלנו שהוא משכן הנפש ונעזור גם לאחרים ונחלץ אותם מדיבוריו הרעים של הבעל דבר שכל מטרתו להפילנו בדעתנו כי הוא בעצמו יודע שאין דבר שעומד בפני הרצון של איש הישראלי וידוע שהרצון נמצא בנפש! כלומר בכבד! והוא יודע שהיהודי יש לו רצון עז להשם יתברך והוא יהיה מוכן למסור נפשו להשם יתברך וכי מה אפילו שזה יעלה לו בחייו, ולכן הוא הולך למח וללב שלנו ומנסה לטמטם אותם בבחינת: "טפש כחלב ליבם" (תהלים קיט אות ט) שמחמת העוונות ניטמטם הלב והמח עד שמאבד את הקשר שלו עם אביו שבשמים ואז הנפש נופלת ואיתה הרצון רח"ל וזה בעצם הפסד כואב במלחמה כאשר הגיבור שזה הנפש מתייאש מהטרה ומוסר את עצמו לאויב, ושוכח שכל לוחם אמיתי יודע שעדיף למות בקרב כלוחם ולמות כגיבור ולא להרים ידיים חלילה, מאשר להרים ידיים ולחיות בידיים של האויב!
וזה כל עובד ה' צריך לזכור שברגע שהוא מתייאש ולא משנה מאיזה סיבה אפילו מהעברה הכי גדולה בתורה לא משנה מה, ברגע שהוא מרים ידיים כלומר שהוא מתייאש ומדבר דיבורים רעים על עצמו וכו' כנ"ל אזי הוא ממש מוסר את נשמתו לשטן ואין גרוע מכך וכי עדיף למות בקרב כלומר שיגיד לעצמו יהיה איך שיהיה אפילו שעברתי על העברה הכי גדולה בתורה אני ממשיך ללחום אפילו שזה נוגד לו את הכל כלומר שהוא באמת יודע בנפשו שאם היו בית דין עכשיו היה חייב מיתה, אעפ"כ הוא לא נכנס בחכמות ואומר אני את שלי יעשה אני ילחם עד תמצית דמי האחרונה ואחר כך אני יסדר את המעוות אבל כרגע אני צריך ללחום אסור לי בשום אופן להרים ידיים ולמסור את עצמי לאויב שלי!
ולכן הדבר החשוב ביותר בעבודת השם זה עבודת צוות! אם הצוות מאוחד הניצחון יהיה שלנו, ידוע עוד משחר ההיסטוריה שצבאות קטנות גברו על צבאות גדולים מאוד וכל זה מכיון שהצבאות הקטנות היו מאוחדים מאוד ועבדו עם רצון אחד שווה וכו' וכמו שקרה בחנוכה שמעט ניצחו רבים וכו' וכמו שמשה רבנו ניצח את כל מצרים לבדו וכן עם ישראל בשחר ההיסטוריה שרואים בתנ"ך ניצחו צבאות גדולים כמו סיחון מלך האמורי ועוג מלך הבשן וכל ילידי הענק וכו' וכן הלאה בכל הדורות, כי אם עובדים עם צוות ובאהבה ומתבטלים למנהיג הרוחני שלנו שזה הצדיק שמדריך אותנו על פי ספריו הקדושים ואנשיו וכו' אז אין צבא בעולם שיוכל לגבור עלינו
מיהו הצוות שלנו?
השם יתברך הוא המלך שממנו תוצאות חיים ורוצה רק בטובתנו הנצחית
הצדיק הוא השר צבא שנותן לנו את כל הכלים להתמודד מול האויב
המח שלנו הוא המודיעין הוא הנשמה שמגלה לנו בדיוק כיצד לפעול
הלב הוא האיש קשר הוא הרוח הקודש שלנו
הכבד הוא המוציא לפעול הוא הרצון שלנו
וכאשר אנו מלאים באמונה בהשם ובצדיק ומאמינים שאין שום ייאוש בעולם כלל! ושהשם אוהב אותנו למרות הכל ומה שלא יהיה אבא נשאר אבא ועל אחת כמה אבינו שבשמים! וכאשר המח והלב תמיד חושבים מחשבות טובות ומנסים להבין את השדרים והרמזים שהשם יתברך שולח להם הן על ידי מחשבה דיבור ומעשה מנסים תמיד להבין מה השם רוצה לרמז להם בזה הן על ידי חלומות או הרגשות הלב וכן על ידי שיעצמו את העיניים וינסו לדמיין במחשבתם דמות צדיק וכו' שהרי איפה שהאדם חושב שם הוא נמצא כך אומר רבנו, וינסו לתקשר עם הצדיק בכח המחשבה, אין ספק שבריבות הימים ובהתקשרות לצדיק עם אמונה בעצותיו הקדושות יזכה האדם בוודאי לעבוד נכון עם המח והלב (ענין זה של כיצד עובדים עם המח והלב הנקרא בשם השגות אלקות כמובא המון בספרי רבנו ז"ל יבואר במאמר אחר אי"ה אמן)
אז כאשר המח והלב חושבים טוב ויש אמונה בה' ובמשה עבדו אזי הכבד שמח ולא כועס ולא נופל לעצבות ומרה שחורה, הרצון מאיר לאדם והנפש רגועה שמחה ושלווה...

אשרינו!!!
EMONA501

חזור אל פורום ברסלב כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים