אוסף תמונות מרבינו באומן - בראש השנה

בפורום זה תוכלו למצוא תיעוד מהקורה באומן תמונות, סרטונים, ומצגות.

אוסף תמונות מרבינו באומן - בראש השנה

הודעהעל ידי אור הגנוז ברסלב » א' יולי 07, 2013 11:03 pm

אוסף ענק של 60 תמונות מציון רבינו באומן - בראש השנה

להורדת האוסף לחצו כאן


הקיבוץ הגדול של רבבות חסידי ברסלב באומן עבר בהתעלות רוחנית נשגבה בקיום התפילות וכינוסי סעודות החג בהתרגשות נעלית ומרוממת בסמוך לציון קדשו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע.
בערב החג בשעת חצות נערך כנהוג המעמד האדיר באמירת תיקון הכללי על יד הציון, כאשר מעמד יחודי מרטיט ומרגש זה של ההשתטחות על הציון בערב ראש השנה באמירת עשרת מזמורי התהילים ומתן פדיון נפש, מהווה אחד משיאי ההתעלות בהתכנסות האדירה של הקיבוץ הגדול מעמד אדיר ומרגש זה אף הועבר בשידור חי למאות מוקדים בארץ וברחבי תבל, ומטעם הועדה המארגנת נמסר כי המעמד העילאי איחד סביבו למעלה מחצי מיליון איש, שהצטרפו לתפילה הנעלית והיחודית תוך בקשת ותחינה לרחמי שמים ולישועתן של ישראל.
מעמד התיקון הכללי הועברה במערכת הגברה רבת עוצמה שנרכשה השנה בארץ והובאה לאומן, כאשר רבבות החסידים מילאו את רחוב פושקינה לכל אורכו וכן את כל הרחובות הסמוכים שהשחירו מרוב אדם.עשרות שוטרים וסדרנים הוצבו במשך של יום ערב ראש השנה החל משעות הבוקר המוקדמות לאפשר להמוני הציבור להשתטח על הציון הקדוש ביום נעלה ונשגב זה כאשר פעלו באמצעות 'ליין מזורז' שהתנהל השנה באופן מופתי.
מעמד מרגש במיוחד נערך שעה קלה לפני התקדש החג בהתכנסות אלפי צעירי הצאן תינוקות של בית רבן ברחבת הציון הקדוש ע"י ארגון 'אבות ובנים' אומן, לאמירת התיקון הכללי, כשהמוני הצבור שהשתתפו במעמד הזילו דמעות של התרגשות מעיניהם.
המנין המרכזי של הקיבוץ בתפילות בשני ימי ראש השנה נערך בהיכל הקלויז הגדול כשהמונים רבים מצטופפים בהיכל ומבואותיו. התפילות נערכו בהתרוממות הרוח בהתלהבות ובהשתפכות הנפש, כשלפני התיבה עוברים חשובי וזקני הקהל שסחפו אתם את הקהל האדיר לתפילות נעלות ומרוממות בימים גדולים ונעלים אלו שבהם תנשא מלכותו יתברך.
יחד עם זאת, בציון נעשו השנה שיפוצים נרחבים, כאשר נבנו 12 בתי כנסת אשר בהם נערכו בימי החג מניני תפילה גדולים שבו קיימו המונים רבים את תפילות החג בהתעלות מרוממת, עפ"י נוסחאות שונות.
ארגון 'נעשה ונשמע' פעל במהלך ימי החג והימים שלפניו, בארגון שיעורים וחברותות לבעלי תשובה ללימוד עיקרי ויסודי היהדות והלכות חגי חודש תשרי ומושגיו.
במשך כל מהלך ימי החג והימים שלפניו ושלאחריו התקיימה לכלל בחורי חסידי ברסלב סדרי לימוד, שהפעיל הארגון 'היכלי תורה' וקול התורה נשמע בעוז, בהויות דאביי ורבא, ובלימוד ספרי רבינו הק', ובליבון הלכות לקראת ימי ר"ה, כמו"כ הפעיל ארגון 'לב לנער' פעילות קודש לבחורי הישיבות בשעות הצהרים והערב ובימי החג.
ארגוני הכנסת האורחים שנערכו מבעוד מועד במשך חודשים לארגון אירועי החג, עמדו במשימה הכבירה בהגשת סעודות החג לרבבות החסידים בסדר ארגוני מופלא, במתחם האהלים הענק במעלה רח' פושקינא שבו הוקמו 6 אולמות שהשתרעו ע"פ שטח של 12 דונם לעריכת הסעודות, שהתנהלו באווירה חגיגית מרוממת ועילאית, כאשר למעלה מאלף מתנדבים עסקו בארגון הסעודות ברוחב לב ונפש, מתוך הרגשת אחדות וליכוד כל הכוחות.
מרגש ביותר היה מעמד אמירת התשליך ליד הנהר באומן, קהל הרבבות צעדו בשירה ובזמרה לאורך כל הדרך לנהר, כשלאחר מכן יצאו בריקודי קודש נלהבים ומרוממים למשך שעה ארוכה בהם הביעו את שמחתם והודאתם לבורא ית"ש על שזכו למלא הציווי הנעלה של רבינו הקדוש שהעלה על נס את ענין הקיבוץ הגדול בימי ראש השנה במקום משכנו בקודש באומן.
המרפאה המיוחדת פעלה בימי החג ללא הפסקה, ולמעלה מ־ 2,000 איש פנו לקבלת עזרה ראשונית כשנזקקו לטיפול רפואי לאחר שלא חשו בטוב. צוות מורחב של רופאים פנימיים ומקצועיים וכן אחים ופרמדיקים עמדו לשרת את הצבור הרחב. מספר חולים אף אושפזו בימי החג בחדרי האשפוז של המרפאה ששימשה השנה כמיני בית חולים, ונמסר כי אחד החולים אף הועבר להמשך אשפוז בית החולים בעיר קייב באמצעות האמבולנס שנרכש לאחרונה ע"י ארגון 'הצלה אוקראינה'.
מיד במוצאי החג יצאו הרבבות לריקודי שירה ושמחה באהל הכנסת אורחים ברח' פושקינא שנמשכו עד לאחר שעת חצות, בליווי תזמורת ענקית ובניצוחם של טובי בעלי הנגינה החסידיים שהגיעו במיוחד מהארץ בהזמנת ארגון 'הכנסת האורחים הגדול באומן' במטרה להנעים את מעמד השמחה הכביר והעילאי המתקיים במוצאי ראש השנה כנהוג בקרב חסידי ברסלב.
במוצאי החג משעת חצות לילה החלה לפעול הרכבת האווירית להטסת ההמונים חזרה לארצות מגוריהם. אלפים רבים יצאו את העיר אומן מיד עם צאת החג לעבר נמלי התעופה בקייב, אודסה וויניצא, וצי ענק של מטוסים הטיס את המוני החסידים לארצות מגוריהם.
"נִצַּחְתִּי וַאֲנַצֵּחַ גָּמַרְתִּי וְאֶגְמֹר אֲנִי נָהָר הַמְּטַהֵר מִכָּל הַכְּתָמִים אֲנִי אִישׁ פֶּלֶא נָשַׁמְתִּי פֶּלֶא גָּדוֹל חִדּוּשׁ כָּמוֹנִי לֹא הָיָה מֵעוֹלָם"
אור הגנוז ברסלב
מנהל האתר
 
הודעות: 295
הצטרף: ש' ספטמבר 08, 2012 9:29 pm

חזור אל תמונות מאומן

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

cron